21 اسفند 1391

7 ماده مغذی که تمام مردان بدان نیازمندند

7 ماده مغذی که تمام مردان بدان نیازمندند

سلنیوم از ریزش مو در مردان جلوگیری کرده یا آن را کم می کند. گذشته از این درتحقیقات ثابت شده که سلنیوم سلامت و میزان جنبندگی اسپرم ها را بالا برده و درنتیجه قدرت باروری را افزایش می دهد.همچنین مطالعات نشان داده که ویتامین B9 می تواند به سلامتی اسپرم ها کمک کرده، درحالیکه ویتامین B7 برای درمان موهای از دست رفته کمک می کند.


Essential Nutrients All Men Need

سلنیوم

سلنیوم آنتی اکسیدانی قوی است که از ریزش مو در مردان جلوگیری کرده یا آن را کم می کند. گذشته از این درتحقیقات ثابت شده که سلنیوم سلامت و میزان جنبندگی اسپرم ها را بالا برده و درنتیجه قدرت باروری را افزایش می دهد. سلنیوم همچنین برای پایین آوردن  کلسترول «بد» فوق العاده است، از ایجاد لخته در خون جلوگیری کرده و باعث بالا بردن روحیه و شادابی می شود. برای دریافت این ماده غذای سبک همراه با آجیل مصرف کرده و بیشتر ماهی و غذاهای دریایی بخورید.ویتامین های گروه B


ویتامین B برای سلامت عمومی بدن حیاتی است و به کاهش افسردگی کمک می کند، میزان انرژی و نیز سلامت سیستم عصبی بدن را بالاتر می برد. مطالعات همچنین نشان داده که ویتامین B9 می تواند به سلامتی اسپرم ها کمک کرده، درحالیکه ویتامین B7 برای درمان موهای از دست رفته کمک می کند. منابع خوب ویتامین های B  شامل تمام مغزها ، سبزیجات، حبوبات، غلات و سبزیجات با برگ های زیاد سبز می باشد.
     


زینک
زینک برای سلامت جنسی و قدرت باروری مردان ماده حیاتی است. این ماده معدنی نه تنها به حفظ سلامت میزان تستوسترون کمک کرده و میل جنسی را افزایش می دهد، بلکه برای سلامت تولید اسپرم نیز ضروری است.

 یکی از بهترین منابع زینک صدف های خوراکی است، اگرچه تخم کدو، گوشت و جوانه گندم هم منابع خوبی برای دریافت زینک هستند.
 لیکوپن
لیکوپن ماده ای که دلیل رنگ قرمز در گوجه فرنگی است می تواند به کاهش خطر بیماری سرطان روده، کاهش کلسترول کمک کرده و از میزان بیماری های قلبی که دلیل مرگ مردان است کم کند. تحقیقات نیز نشان داده که مصرف مداوم غذاهای حاوی لیکوپن در مردان از توسعه سرطان پروستات جلوگیری کرده و رشد آن را کم می کند و یا حتی سلول های این نوع سرطان را می کشد


اسیدهای چرب امگا 3
اسیدهای چرب امگا 3 یکی از چندمنظوره ترین مواد مغذی در دسترس ما هستند و می توانند کمکی باشند برای درمان اکثر شکایت های مربوط به سلامتی مردان. اسیدهای چرب امگا 3 می توانند سطح کلسترول بد بدن را پایین آورده و نیز ریسک تعداد زیادی از بیماری ها مثل بیماری های قلبی، سرطان روده، سرطان پروستات و افسردگی را کاهش دهند. یکی از بهترین منابع برای امگا 3 ماهی چرب مثل ماهی سالمون، ماهی خال مخالی و ساردین است.ویتامین D
به همان خوبی که سلامت استخوان ها را بهبوده بخشیده و ریسک بیماری های روحی و قلبی را کاهش می دهد، طبق تحقیقات یک محقق در مدرسه هاروارد میزان بالای ویتامین D در بدن مردان می تواند ریسک مرگ در اثر سرطان پروستات را در آنها کاهش دهد. مطالعات همچنین نشان داده ویتامین D می تواند با بالا بردن میزان تستوسترون تا 69 درصد به بهبود توانایی جنسی مردان بیانجامد. منابع خوب برای این ویتامین ماهی های چرب و زرده تخم مرغ است.

منیزیم
منیزیم برای سلامت استخوان ها، سطوح انرژی و عملکرد ماهیچه ها و نیز بخش های زیاد دیگری از بدن و عملکردهای حیاتی بدن اهمیت دارد. علاوه براین در تحقیقات ثابت شده که منیزیم کافی می تواند ریسک بیماری سرطان روده را در مردان کاهش دهد. منابع خوب این ویتامین سبزی ها با برگ سبز بزرگ و انواع دانه ها و مغزها می باشد.


زینک برای سلامت جنسی و قدرت باروری مردان ماده حیاتی است. این ماده معدنی نه تنها به حفظ سلامت میزان تستوسترون کمک کرده و میل جنسی را افزایش می دهد، بلکه برای سلامت تولید اسپرم نیز ضروری است.
< <
آخرین های : تغذیه و تناسب اندام
از سایر بخش ها...
پر بیننده ترین ها...
بررسی گیاهان داروئی برای بارداری

بررسی گیاهان داروئی برای بارداری

خواه شما برای بارداری اقدام می کنید یا باردار هستید ، راه حل های گیاهی به علت قدمت شان مورد احترام و ایمن هستند. چندین گیاه دارویی به طور گسترده بوسیله ماماها توصیه می شود و برای استفاده در طول دوران بارداری ایمن و سالم تشخیص داده می شود. برخی دیگر بحث برانگیز هستند و هنوز در مورد استفاده از آنها شک و تردید وجود دارد. چهار گیاه زیر بهترین گیاهان دارویی در طول دوران بارداری به شمار می روند. بهتراست به میزان استاندارد از آنها استفاده کنید البته بستگی به وزن و قد و قامت خودتان دارد.

درمان گیاهی بیماری های اعصاب و روان

درمان گیاهی بیماری های اعصاب و روان

درمان تحریک پذیری اعمال عصبی، افسردگی یا دپرسیون عصبی و اضطراب توسط گیاهان دارویی...

راههای طلایی برای داشتن شکمی صاف و زیبا

راههای طلایی برای داشتن شکمی صاف و زیبا

اگر نگران این هستید که چرا تمرینات ورزشی روی اندامتان اثری ندارد ؟ شاید نکته ای را جا انداختید .در ابن مقاله چند راه ساده برای اثر بخشی بهتر برای شما تهیه کردیم...

رژیم غذایی آدریانا لیما چگونه است؟

رژیم غذایی آدریانا لیما چگونه است؟

رژیم غذایی آدریانا لیما دیوانه کننده است. آیا رژیم غذایی آدریانا لیما به شما کمک می کند که در طول دو هفته ده پوند وزن کم کنید؟آیا رژیم غذایی آدریانا لیما به شما کمک می کند که در طول سه روز ده پوند وزن کم کنید/.و آیا رژیم غذایی آدریانا لیما به شما کمک می کند که در طول یک ماه 20 پوند وزن کم کنید؟

ده غذای پرکالری که هیچ وقت نباید قبل از خواب بخورید

ده غذای پرکالری که هیچ وقت نباید قبل از خواب بخورید

همه ما می دانیم که نباید با شکم پر بخوابیم. بدن ما بعد از یک روز سخت در محل کار یا دانشگاه، نیاز به استراحت از فعالیت هایی دارد که بدن در طول روز انجام می دهد، و سیستم گوارشی نیز از این قاعده مستثنی نیست. همچنین خوردن وعده های چرب قبل از خواب می تواند سبب سوزش معده شود. با این حال اگر واقعا می خواهید قبل از خواب چیزی بخورید پس بهترین کار را کرده و وعده ای سبک بخورید، و حداقل دو تا سه ساعت قبل از رفتن به رختخواب غذا بخورید.