10 اسفند 1391

چند منبع پنهان از نمک

چند منبع پنهان از نمک

نمک در تولید و حفظ و مراقبت بسیاری از پنیرها و محصولات پنیری مورد استفاده قرار می گیرد اما ما هنوز آنها را به عنوان منبع نمک نمی شناسیم. پنیرهای چرب ، تند و بامزه نظیر پنیر آبی ، گورگونزولا (نوعی پنیر چرب) و دوگفورت از نمکی ترین آنها هستند همه آنها بین 350 تا 500 میلی گرم سدیم به ازای هر وعده نمک دارند

Top  Hidden Sources Of Salt
انواع سس ها
بسیاری از مردم شگفت زده می شوند که بسیاری از سس سالادها ، سس کچاب ، خردل و... که با لذت آن را می خورند دارای مقادیر بالایی سدیم هستند.


;سس سویا برای مثال ، دارای 1هزار و 160 میلی گرم سدیم در هر قاشق غذاخوری دارد در حالیکه آبگوشت جوجه در حدود 1هزار و 100 میلی گرم به ازای هر بسته دارد.در حالیکه آب جوجه و سس سویا مزه هر دو شور است این در مورد دیگر غذاها صدق نمی کند.ممکن است قوه چشایی شما طعم شوری را علیرغم مقادیر زیادی از سدیم حس نکند. برخی مثال های دیگر
  1. سس سالاد ایتالیایی به ازای 2 قاشق غذاخوری 430 میلی گرم سدیم دارد
  2. سس اسپاگتی به ازای نصف فنجان 850 میلی گرم سدیم دارد
  3. سس پاستو آلفردو به ازای نصف فنجان 1080 میلی گرم سدیم دارد
  4. طعم ترشی :به ازای هر 1 قاشق غذاخوری 240 میلی گرم سدیم دارد
  5. گوجه فرنگی های خشک شده در آفتاب 1050 میلی گرم به ازای هر فنجان سدیم دارد

   

   
پنیر و دیگر محصولات لبنی
نمک در تولید و حفظ و مراقبت بسیاری از پنیرها و محصولات پنیری مورد استفاده قرار می گیرد اما ما هنوز آنها را به عنوان منبع نمک نمی شناسیم. پنیرهای چرب ، تند و بامزه نظیر پنیر آبی ، گورگونزولا (نوعی پنیر چرب) و دوگفورت از نمکی ترین آنها هستند همه آنها بین 350 تا 500 میلی گرم سدیم به ازای هر وعده نمک دارند. پنیر چدار نیز اغلب بیش از 500 میلی گرم سدیم در هر وعده سرو شده دارند. پارمیزان ، رومانو ، فتا ، و بسیاری از پنیرهای دیگر نیز که در آشپزی مورد استفاده قرار می گیرند نیز مقادیر بالایی نمک دارند.
خود شیر در هر فنجان نیمه 120 میلی گرم سدیم دارد. اگر سرشیر یا شیر شکلاتی را به جای شیر انتخاب کنید میزان سدیم آن به 150 میلی گرم می رسد.و یک نیمه فنجان از پنیر کم چرب دوبرابر از چیپس های سیب زمینی یعنی در حدود 360 میلی گرم سدیم دارد.

              

سوپ های آماده ، خورش ها و سبزیجات آماده
کمپانی سوپ کمپل اخیرا در سوپ های آماده ای که تولید و بسته بندی میکند مقداری از نمک و سدیمی را که کاهش داده بود به میزان اولیه خود بازگرداند. دلیل آن چیست؟مشتریان محصولات را خریداری نمی کردند چرا که مزه خوبی نداشت. از آن حیث مشکل همچنان به قوه خود باقیست.طعم های سوپ های بسته بندی شده از جوجه های در خانه آماده شده تا گوجه فرنگی ساده ، 700 تا 1هزار و 300 میلی گرم سدیم در خود دارند. سوپ پیاز فرانسوی نیز یکی از بدترین آنهاست ، با 1هزار و 300 میلی گرم در هر وعده یکی از سدیم دار ترین آنهاست. گوشت گوساله بسته بندی شده و فلفل هر دو هزار تا هزار;و دویست میلی گرم به ازای هر وعده سدیم دارند و سوپ سبزیجات نظیر سوپ غلیظ سبزی ولوبیا وماکارونی و نخود و لپه شامل 800 تا 1هزار میلی گرم به ازای هر وعده سدیم دارند. همچنین مهم است که بدانیم که وعده ای که اغلب نیمی از فنجان را شامل می شود کمتر از آنچه که مردم مصرف میکنند سدیم دارند..
یکی از آخرین سورپرایزها سبزیجات بسته بندی شده هستند. یک بسته از لوبیا شامل 440 میلی گرم سدیم است و کوجه فرنگی بسته بندی شده با ادولیه (نوع ایتالیایی برای مثال) می تواند شامل 600 میلی گرم به ازای هر نیمه فنجان باشد. غلات صبحانه غلات صبحانه خریداری شده از فروشگاه در مقدار نمک بسیار زیاد هستند پس با دقت برچسب روی آن را بخوانید برخی از برندهای مشهور مقدار سدیم موجود در آنها به 250 تا 300 میلی گرم به ازای هر فنجان مصرف می رسد در حالیکه برخی از افراد مقدار دوبرابر آن را در صبحانه استفاده می کنند. و مراقب باشید که برچسب سلامت روی آن خورده باشد. برخی از آنهایی که مقدار سدیم آنها بالاست آنهایی هستند که ما فکر می کنیم سالم ترین هستند نظیر سبوس کشمش. کلاگ کشمش سبوس در حدود 340 میلی گرم سدیم به ازای هر فنجان دارد. میان وعده های فوری نیز در حدود 350 میلی گرم سدیم دارند بستگی به طعم آنها دارد

                             
نان های پخته شده و نان های مخلوط
دونات ها (نان شیرینی های حلقه ای ) ممکن است مزه شور نداشته باشند اما یک شیرینی حلقه ای می تواند 500 تا 700 میلی گرم سدیم داشته باشد بستگی به طعم و سایز آن دارد در حالیکه یک قطعه از نان پیتای پخته شده از گندم سفید 340 میلی گرم سدیم دارد.

 نان هایی که با آرد سفید پخته می شوند لزوما بدتر از آنهایی نیستند که با گندم کامل پخته می شوند.یک برش از نان پخته شده با گندم کامل 132 میلی گرم سدیم در بر دارد در حالیکه یک ساندویچ چیزی در حدود دو برابر آن را دارد.
نان های پخته شده شیرین با نمک پنهان پخته می شود.یک دونات شامل 300 میلی گردم سدیم است و یک مافین بلوبری نزدیک 250 میلی گرم دارد. اما سورپرایز بزرگتر نان های مخلوط پخت هستند:یک جعبه از نان پخته شده از آرد ذرت شامل 1 هزار و 860 میلی گرم سدیم است یعنی هر 3 قاشق غذاخوری از آن 440 میلی گرم سدیم دارد. یک مافین آرد ذرت از 400 میلی گرم سدیم تشکیل شده است. یک برش از کیک زرد مخلوط 220 میلی گرم سدیم دارد.< <
آخرین های : تغذیه و تناسب اندام
از سایر بخش ها...
پر بیننده ترین ها...
بررسی گیاهان داروئی برای بارداری

بررسی گیاهان داروئی برای بارداری

خواه شما برای بارداری اقدام می کنید یا باردار هستید ، راه حل های گیاهی به علت قدمت شان مورد احترام و ایمن هستند. چندین گیاه دارویی به طور گسترده بوسیله ماماها توصیه می شود و برای استفاده در طول دوران بارداری ایمن و سالم تشخیص داده می شود. برخی دیگر بحث برانگیز هستند و هنوز در مورد استفاده از آنها شک و تردید وجود دارد. چهار گیاه زیر بهترین گیاهان دارویی در طول دوران بارداری به شمار می روند. بهتراست به میزان استاندارد از آنها استفاده کنید البته بستگی به وزن و قد و قامت خودتان دارد.

درمان گیاهی بیماری های اعصاب و روان

درمان گیاهی بیماری های اعصاب و روان

درمان تحریک پذیری اعمال عصبی، افسردگی یا دپرسیون عصبی و اضطراب توسط گیاهان دارویی...

راههای طلایی برای داشتن شکمی صاف و زیبا

راههای طلایی برای داشتن شکمی صاف و زیبا

اگر نگران این هستید که چرا تمرینات ورزشی روی اندامتان اثری ندارد ؟ شاید نکته ای را جا انداختید .در ابن مقاله چند راه ساده برای اثر بخشی بهتر برای شما تهیه کردیم...

رژیم غذایی آدریانا لیما چگونه است؟

رژیم غذایی آدریانا لیما چگونه است؟

رژیم غذایی آدریانا لیما دیوانه کننده است. آیا رژیم غذایی آدریانا لیما به شما کمک می کند که در طول دو هفته ده پوند وزن کم کنید؟آیا رژیم غذایی آدریانا لیما به شما کمک می کند که در طول سه روز ده پوند وزن کم کنید/.و آیا رژیم غذایی آدریانا لیما به شما کمک می کند که در طول یک ماه 20 پوند وزن کم کنید؟

ده غذای پرکالری که هیچ وقت نباید قبل از خواب بخورید

ده غذای پرکالری که هیچ وقت نباید قبل از خواب بخورید

همه ما می دانیم که نباید با شکم پر بخوابیم. بدن ما بعد از یک روز سخت در محل کار یا دانشگاه، نیاز به استراحت از فعالیت هایی دارد که بدن در طول روز انجام می دهد، و سیستم گوارشی نیز از این قاعده مستثنی نیست. همچنین خوردن وعده های چرب قبل از خواب می تواند سبب سوزش معده شود. با این حال اگر واقعا می خواهید قبل از خواب چیزی بخورید پس بهترین کار را کرده و وعده ای سبک بخورید، و حداقل دو تا سه ساعت قبل از رفتن به رختخواب غذا بخورید.