7 اسفند 1391

5 پیش بینی عجیب از سلامتی بدن شما

 5 پیش بینی عجیب از سلامتی بدن شما

زمانیکه از داوری در مورد شانس کسی برای زندگی طولانی صحبت می شود ، سلامت زندگی ، برخی سرنخ ها از دیگران واضح تر به نظر می رسند. اغلب ما پولمان را صرف این می کنیم که دو مایل در روز بدویم و بشقابی از سبزیجات بخوریم و به کسی که بیش از حد سیگار می کشد می گوییم تو عمر کوتاهی داری. اما برخی پیش بینی ها از درازی عمر می تواند به این سادگی ها که شما حدس می زنید نباشد. در این مقاله سعی داریم چند راه غیر معمول را برای اینکه ببنید دچار بیماری جدی و خاصی هستید یا نه و اینکه چقدر عمر می کنید به شما معرفی کنیم:


1- طول انگشتان:
محققان درتحقیقات ICR بیش از 1500 مرد را با سرطان پروستات و 3000 مرد سالم مقایسه کردند. تاریخچه فامیلی و خانوادگی آنها و دیگر عوامل نادیده گرفته شد ، مردهایی با بیش از 60 سال سن با  انگشت اشاره بلند تر از انگشت حلقه شان  33 درصد کمتر به سرطان پروستات مبتلا می شدند. مردان جوانتر که انگشت اشاره آنها حتی بلندتر بود 87 درصد خطر ابتلا به این بیماری را نداشتند.


2- رتبه تولد:
درحالیکه دلیل قاطع و ثابت کننده دیگری نیست ، برخی از مطالعات نشان دادند که پسرهایی که فرزند اول هستند عمر طولانی تری دارند و کمتر به سرطان بیضه مبتلا می شوند. دیگر خواهران و برادران بزرگتر به نظر می رسد که خطر بیشتری نظیر لوسمی و سرطان خون آن ها را تهدید می کرد. پیشنهادات زیادی مبتی بر چگونگی رفتار با ویروس ها و باکتری ها وجود دارد. خواهران و برادران که اطراف هم نیستند خطر بیشتری دارند. الیزابت راپلی ژنتیک شناس و سخنران موسسه درمان و تحقیق سرطان در لندن این مباحث را عنوان می کند.
3- ریزش مو :

تحقیقاتی که بوسیله محققان مدرسه پزشکی هاروارد انجام شده نشان می دهد که الگوی طاسی به طور خاص که نشان دهنده آن ریزش مو می باشد در رابطه مستقیمی با بیماری قلب قرار دارد و نشان از عمر کم تر دارد. مردانیکه به طور کامل طاس هستند در فرق سر بیشترین نگرانی را دارند و 36 درصد بیشار از علائم دیگر نشان دهنده خطر نسبت به سرهای دارای مو بودند. جان مانسون پروفسور داروسازی در مدرسه پزشکی هاروارد گفت:"ما در افرادیکه از طاسی گسترده در جلوی سر خود رنج می برند نشان از خطرات بیماری های قلبی بیشتری در آن ها دارد".


 
4- قدرت چنگ: 

بنابر تحقیقات 25 ساله روی بیش از 6 هزار مرد با سن 45 سال تا 68 سال قدرت چنگ بهترین پیش بینی از عمر طولانی تر و زندگی درازتر بود.  کسانی که در این امر از نیروی ضعیفتری برخوردار بودند دوبرابر از ناتوانایی هایی دستی شان رنج می بردند. در تحقیق مجزایی که روی مردان و زنان پیرتر از 68 سال انجام شد قدرت خوب چنگ با عمر طولانی تر آنها مرتبط دانسته شد.5- دین:

پیرترین افراد در کشور امریکا که عضو یک فرقه مذهبی بودند عمر طولانی دارند. آنها عمر متوسط 88 سالگی را در میانشان دارند که عمری است بیشتر از میانگیم عمر افراد دیگر آمریکایی. یک دلیل آن می تواند این باشد که آنها سیگار نمی کشیدند و نوشیدنی الکی استفاده نمی کردند. همچنین بخاطر نصیحت های کلیسای خود بیشتر غذایشان از سبزیجات بود. اما همه اعضای این فرقه یکسان نبودند حتی کسانی که گوشت هم میخوردند نسبت به میانگین عمر امریکایی ها بیشتر عمر می کردند. دکتر گری فراسر محققی که با جامعه لوما لیندا در مورد این فرقه تحقیق می کرد به خبرگزاری بی بی سی می گوید:در این لحظه ما دقیقا نمی دانیم اما می دانیم افراد مذهبی عمر طولانی تری دارند نمیدانیم بخاطر ایمانی است که در قلب هایشان دارند و در این باره هیچ شکی نیست".

3- ریزش مو :

 تحقیقاتی که بوسیله محققان مدرسه پزشکی هاروارد انجام شده نشان می دهد که  الگوی طاسی به طور خاص که نشان دهنده آن ریزش مو می باشد در رابطه مستقیمی با بیماری قلب قرار دارد و نشان از عمر کم تر دارد. 
< <
آخرین های : اخبار و تازه های پزشکی
از سایر بخش ها...
پر بیننده ترین ها...
بررسی گیاهان داروئی برای بارداری

بررسی گیاهان داروئی برای بارداری

خواه شما برای بارداری اقدام می کنید یا باردار هستید ، راه حل های گیاهی به علت قدمت شان مورد احترام و ایمن هستند. چندین گیاه دارویی به طور گسترده بوسیله ماماها توصیه می شود و برای استفاده در طول دوران بارداری ایمن و سالم تشخیص داده می شود. برخی دیگر بحث برانگیز هستند و هنوز در مورد استفاده از آنها شک و تردید وجود دارد. چهار گیاه زیر بهترین گیاهان دارویی در طول دوران بارداری به شمار می روند. بهتراست به میزان استاندارد از آنها استفاده کنید البته بستگی به وزن و قد و قامت خودتان دارد.

5 قاعده کلی برای داشتن پوستی شفاف

5 قاعده کلی برای داشتن پوستی شفاف

بدون شک داشتن پوستی‌ سالم و شفاف از آرزوهای هر خانومیست.. این مقاله که بر اساس آخرین مقالات مجله پر طرفداره پوست و زیباییی Allure تهیه شده , ۵ قاعده اصلی‌ برای شفاف سازیِ پوست و درمان آکنه را به شما یاد میدهد....

5 استفاده عجیب از سیر که تاکنون نمی دانستید!

5 استفاده عجیب از سیر که تاکنون نمی دانستید!

ترکیبات فعال در سیر با اسید آراشیدونیک تعامل داشته یک اسید چرب امگا در گوست وابسته با پسوریازیس ایجاد می کند. روغن سیر می تواند مستقیما روی نواحی با دوبار استفاده در روز تاثیر بگذارد.

پوستی زیبا با ماسک خیار

پوستی زیبا با ماسک خیار

پوست، علاوه بر زیبایی از ورود هرگونه آسیبی به اعضای داخلی و خارجی بدن محافظت می کند. حدود ۹۰درصد از وزن خیار را آب تشکیل می دهد و به این خاطر به عنوان یک خنک کننده به کار می رود.

چگونه بدون ورزش کالری بسوزانیم..

چگونه بدون ورزش کالری بسوزانیم..

اگرچه ورزش یکی‌ از راه‌های بسیار خوب برای سوزاندنِ کالری و تناسب اندام شما می‌باشد با این وجود راه‌های دیگری نیز برای سوزاندنِ چربی‌ اضافه بدن شما وجود دارد به عنوان مثال برخی‌ از مواد غذایی میتوانند تا حد زیادی با افزایش متابولیسم و سوخت و ساز بدن شما به این پروسه کمک کنند ..