7 اسفند 1391

3 قانون سلامتی که همین امروز باید بشکنید

3 قانون سلامتی که همین امروز باید بشکنید

تحقیقات این تئوری را تایید می کنند که : یک ژورنال در موسسه دارویی آمریکایی کشف کرد که خانم هاحتی اگر بنابر BMI اضافه وزن داشته باشند کمتر از بیماری قلبی نسبت به کسانی که خارج از قالب اندام شان هستند رنج می برند.

قانون قدیمی اول: 9 وعده میوه و سبزیجات در روز بخورید
قانون جدید: نیمی از بشقاب تان را با این محصولات پر کنید

یک وعده بروکلی معمولا شامل 5 گل کوچک است. یک وعده اسفناج خام یک فنجان است. یک وعده انبه، تقریبا به اندازه یک مشت است. جای تعجب نیست که بعضی از مردم از آنها و میزان شان دچار سردرگمی می شوند، دقیقا ، یک وعده چه معنی دارد؟ دکتر ربکا اکریچ فیلد از واشنگتن دی سی می گوید: "از محاسبه دست بردارید و به جای آن نیمی از وعده غذایی تان را از این میوه ها و سبزیجات تشکیل دهید. نیازی ندارید که یک  تپه از سبزیجات در بشقاب تان داشته باشید. 6 پر مارچبه برای شام، یک سالاد اسفناج برای ناهار و موز بریده شده و کمی توت فرنگی برای صبحانه می تواند ایده مناسبی باشد. و محسابه کیفیت، حتی دو یا سه وعده از سبزیجات و میوه های رنگی نظیر توت فرنگی، فلفل دلمه ای و ... ممکن است خطر ابتلا به بیماری های قلبی و سرطان را در شما کاهش دهد. آنها مانند دارت هستند. هدف زدن به نقطه میانی است. اما نقاط نزدیک میانی هم خوب هستند."قانون قدیمی دوم: از خوردن گوشت قرمز خودداری کنید
قانون جدید: اعتدال در خوردن گوشت نیز می تواند خوب باشد

گفته می شود وجود گوشت قرمز در بشقاب خطر حمله قلبی را افزایش میدهد بخاطر اینکه سرشار از چربی اشباع شده است.اما تحقیقی که در سال 2009 در دانشکده هاروارد در قسمت سلامت عمومی انجام شد نشان داد که خطر بیماری های قلبی و عروقی از گوشت های فرآوری شده نظیر سوسیس، هات داگ، استیک، همبرگر و دیگر گوشت های فرآوری شده است. مجرمان اصلی آن می تواند نمک و نگهدارنده ها باشند. گوشت قرمز منبع خوبی از آهن و زینک است که ممکن است اغلب خانم ها از کمبود آن در مضیقه باشند.گوشت گوساله ، مخصوصا علف خوار آن) ترکیباتی از اسید لینولئیک مزدوج دارند، نوعی چربی که ریسک ابتلا به سرطان را کاهش و چربی بدن را تامین میکنند. اما همه گوشت های قرمز یکسان نیستند. لیز بونکی متخصص تغذیه دانشگاه پیتزبورگ مرکز دارویی پزشکی می گوید: انتخاب تکه های باریکی از گوشت و خودداری از گوشت های فرآوری شده می تواند موثر باشد. همچنین در هر وعده از 4 تا 5 اونس گوشت در هر هفته بیشتر مصرف نکنید.قانون قدیمی سوم: شاخص وزن بدن تان باید بین 18.5 تا 24.9 باشد.
قانون جدید: سالم بخورید ، ورزش کنید ، و به وزن تان اجازه دهید روند طبیعی خود را حفظ کند.

پزشکان از BMI شاخص وزن بدن – نسبتی که وزن بدن می تواند بالاتر برود- به عنوان یک ابزار برای تشخیص دادن چاقی استفاده می کنند. اما منتقدان می گویند که BMI افزایش حجم عضلات را نادیده می گیرد و تحقیقی که در مورد چاقی در سال 2011 انجام گرفت نشان داد که همچنین این شاخص دور باسن فرد را نیز نادیده می گیرد. مردم در اغلب سایزها و شکل ها و قالب های بدن هستند. جوآنا آیکدا متخصص تغذیه از دانشگاه کالیفرنیا برکلی می گوید: "این ایده که هر کس باید زیر 25 در این شاخص باشد مضحک است. یک شخص می تواند BMI بالایی داشته باشد و هنوز سالم باقی بماند. تحقیقات این تئوری را تایید می کنند که : یک ژورنال در موسسه دارویی آمریکایی کشف کرد که خانم هاحتی اگر بنابر BMI اضافه وزن داشته باشند کمتر از بیماری قلبی نسبت به کسانی که خارج از قالب اندام شان هستند رنج می برند. آیکدا توصیه می کند که بیمارانش از معیارسنجی طبق BMI دست برداشته و یک رژیم غذایی سالم را دنبال کنند و هر هفته 150 دقیقه ورزش کنند. یک سبک زندگی سالم یک وزن سالم را به دنبال دارد.


< <
آخرین های : اخبار و تازه های پزشکی
از سایر بخش ها...
پر بیننده ترین ها...
بررسی گیاهان داروئی برای بارداری

بررسی گیاهان داروئی برای بارداری

خواه شما برای بارداری اقدام می کنید یا باردار هستید ، راه حل های گیاهی به علت قدمت شان مورد احترام و ایمن هستند. چندین گیاه دارویی به طور گسترده بوسیله ماماها توصیه می شود و برای استفاده در طول دوران بارداری ایمن و سالم تشخیص داده می شود. برخی دیگر بحث برانگیز هستند و هنوز در مورد استفاده از آنها شک و تردید وجود دارد. چهار گیاه زیر بهترین گیاهان دارویی در طول دوران بارداری به شمار می روند. بهتراست به میزان استاندارد از آنها استفاده کنید البته بستگی به وزن و قد و قامت خودتان دارد.

5 استفاده عجیب از سیر که تاکنون نمی دانستید!

5 استفاده عجیب از سیر که تاکنون نمی دانستید!

ترکیبات فعال در سیر با اسید آراشیدونیک تعامل داشته یک اسید چرب امگا در گوست وابسته با پسوریازیس ایجاد می کند. روغن سیر می تواند مستقیما روی نواحی با دوبار استفاده در روز تاثیر بگذارد.

5 قاعده کلی برای داشتن پوستی شفاف

5 قاعده کلی برای داشتن پوستی شفاف

بدون شک داشتن پوستی‌ سالم و شفاف از آرزوهای هر خانومیست.. این مقاله که بر اساس آخرین مقالات مجله پر طرفداره پوست و زیباییی Allure تهیه شده , ۵ قاعده اصلی‌ برای شفاف سازیِ پوست و درمان آکنه را به شما یاد میدهد....

پوستی زیبا با ماسک خیار

پوستی زیبا با ماسک خیار

پوست، علاوه بر زیبایی از ورود هرگونه آسیبی به اعضای داخلی و خارجی بدن محافظت می کند. حدود ۹۰درصد از وزن خیار را آب تشکیل می دهد و به این خاطر به عنوان یک خنک کننده به کار می رود.

چگونه بدون ورزش کالری بسوزانیم..

چگونه بدون ورزش کالری بسوزانیم..

اگرچه ورزش یکی‌ از راه‌های بسیار خوب برای سوزاندنِ کالری و تناسب اندام شما می‌باشد با این وجود راه‌های دیگری نیز برای سوزاندنِ چربی‌ اضافه بدن شما وجود دارد به عنوان مثال برخی‌ از مواد غذایی میتوانند تا حد زیادی با افزایش متابولیسم و سوخت و ساز بدن شما به این پروسه کمک کنند ..