تیتر های مرتبط ...
6 اسفند 1391

رشد 78 درصدی بازار تبلت در سال 2012

رشد 78 درصدی بازار تبلت در سال 2012

صادرات 128 میلیون تبلت در سال 2012 میلادی، باعث رشد 78.4 درصدی در بازار تبلت های کامپیوتری شده است. محققان سازمان IDC اعلام کرده اند که تبلت ها تشکیل دهنده 10.7 درصدی بازار ادوات ارتباطی هوشمند هستند، بازاری که شامل تبلت، لپ تاپ، کامپیوترهای خانگی، و گوشی های هوشمند است. طبق اعلام سازمان IDC بر خلاف کاهش فروش کامپیوترهای خانگی (PC ها)، ارزش فروش تبلت ها و گوشی های هوشمند رشدی 29 درصدی در سال 2012 میلادی داشته و به ارزش 1.2 میلیارد دلار رسیده است.

اگرچه بازار تبلت ها و گوشی های هوشمند بازار بسیار هیجان انگیز و پررونقی به نظر میرسد اما همچنان تبلت ها نتوانسته اند بازار کامپیوترهای خانگی را تحت الشعاع قرار دهند، اگرچه ان امر از نظر کارشناسان ممکن است در سال های پیش رو اتفاق افتد.بر اساس اطلاعات سازمان IDC فروش کامپیوترهای خانگی (PC) کاهش 3.4 درصدی را نشان میدهد که از لحاظ ارزشی به 202 میلیون رسیده است و همچنین بازار فروش کامپیوترهای PC که مخصوص استفاده در مکانهای عمومی است، کاهش 4.1 درصدی را نشان داده و به 148.4 میلیون فروش در سال 2012 رسیده است.
همچنین آمار فروش گوشی های همراه هوشمند بیانگر فروش 722 میلیون دلاری در سال میلادی گذشته است. به گفته رایان ریس کارشناس IDC، بازار فروش گوشی های هوشمند و تبلت با سرعتی رشد میکند که کامپیوترهای خانگی (PC) توان رقابت با آن را ندارد.
به گفته وی، متوسط قیمت فروش تبلت با کاهش 15 درصدی در سال میلادی گذشته به 461 دلار رسیده بود، که انتظار میرود روند کاهش قیمت تبلت در بازار همچنان در سال 2013 نیز ادامه داشته باشد. وی همچنین در ادامه اضافه میکند که متوسط قیمت گوشی های موبایل هوشمند در سال میلادی گذشته برابر با 408 دلار بوده است.
در بازار کلی وسایل ارتباطی هوشمند، شرکت سامسونگ با در اختیار داشتن حداقل 20 درصد در هر زمینه جداگانه، در مقایسه با سایر رقبا رتبه اول را دارد. همچنین سامسونگ با در اختیار داشتن 20.8 درصد از کل بازار وسایل ارتباطی هوشمند رتبه اول را دارد و نسبت به سال گذشته که اپل در رتبه اول قرار داشت، سامسونگ موفق به پشت سر گذاشتن اپل شده است.اپل در سال 2012 میلادی با در اختیار داشتن 18.2 درصد از کل بازار اگرچه نسبت به سال 2011 که در آن 16.3 درصد از بازار را در اختیار داشت رشد نسبتا خوبی داشته است، اما در رقابت با همتای کره جنوبی خود یعنی سامسونگ که در طول سال میلادی گذشته فروش خود را دو برابر کرده، جا مانده است.
رتبه سوم در بازار وسایل ارتباطی هوشمند به کمپانی لنووی چینی اختصاص یافته که در تمام زمینه ها در بازار وسایل هوشمند، 6.5 درصد از بازار را تصاحب کرده است. رتبه های چهارم و پنجم به شرکتهای امریکایی هلیوت –پاکارد با در اختیار داشتن 4.8 درصد از بازار و دل با در اختیار داشتن 3.2 درصد میرسد.
بر اساس آمار سازمان IDC کمپانی اپل در فصل چهارم امسال نسبت به فصل اول رشد بهتری داشته که دلیل آن عرضه آیفون 5 و مینی آیپد دانسته شده است.
فصل چهارم یال مالی اخیر یک رشد دراماتیک را برای کمپانی اپل رقم زد و گرچه در اوایل سال مالی اخیر اپل از رقیب اصلی خود یعنی سامسونگ عقب تر بود، اما با توجه به فروش مناسب در فصل اخیر فاصله خود با سامسونگ را بسیار کمتر کرده است. امی که باید منتظر ماند و دید آیا اپل میتواند به این روند خود در بازار وسایل هوشمند میتواند ادامه دهد یا خیر؟


< <
آخرین های : اقتصاد
از سایر بخش ها...
پر بیننده ترین ها...
راه های کمک به کودکان و نوجوانان برای پس انداز کردن پول

راه های کمک به کودکان و نوجوانان برای پس انداز کردن پول

هر پول سیاهی که پس‌انداز شود، سودی است که کسب شده است- بنجامین فرانکلین از پدران بنیانگذار ایالت متحده بیشتر بچه ها به محض اینکه پولی می گیرند تمام آن را خرج می کنند. تنها 20 درصد از بچه ها پس انداز می کنند و این کار را با جدیت هر ماه تکرار می کنند. به بچه ها کمک کنید پس انداز کنند- و بهشان یاد بدهید درست پس انداز کنند. اینجا بهتان می گوییم چگونه:

تاریخچه پول

تاریخچه پول

پول چیست؟ پول در معنی یعنی یک شی ارزشمند. اما در 10.000 سال پیش، شکل و مواد پول تغییرات زیادی داشته است- از گاو و گوسفند و صدف گرفته تا پول های الکترونیکی امروزی. دراینجا ما نگاهی به تاریخچه پول می اندازیم.

ثروتمندان چگونه می اندیشند؟

ثروتمندان چگونه می اندیشند؟

یک جمله معروف است که می گوید: آدم پولدار، پولدارتر می شود و این افراد جزو اقلیت مردم بوده و همیشه افراد خیلی خوش شانسی به نظر می آیند.

5 چیزی که زوج شما در مورد مسائل مالی بهتان نمی گوید!

5 چیزی که زوج شما در مورد مسائل مالی بهتان نمی گوید!

پدر و مادرها رازهای فراوانی خصوصا در مورد پول را از همدیگر مخفی می کنند.

دنبال یه کار جدید هستید؟

دنبال یه کار جدید هستید؟

تعداد زیادی از مردم هنگام کار کردن در بعضی از لحظه ها احساس اشتیاق به کار ندارند. علامت های خطر که باید مراقبشان باشید- نشانه های عمده از اینکه زمان ترک کردن شغلتان رسیده است. یک بار که یک علامت خطر دیدید باید یک ارزیابی جدی از محلی که آنجا کار می کنید و جایی که می خواهید باشید داشته باشید. اینجا ده علامتی را می بینید که بهتان نشان می دهد باید دنبال کار دیگری باشید.