30 بهمن 1391

ما به چند ساعت خواب در شبانه روز نیازمندیم؟

ما به چند ساعت خواب در شبانه روز نیازمندیم؟

همچنانکه ما بزرگتر می شویم بدن ما توسعه می یابد. تغییرات مختلفی را تجربه می کنیم که در زندگی روزانه مان موثر واقع می شود. بعضی ها برای استفاده سخت هستند و برخی بسرعت مورد استفاده قرارمی گیرند. به هر حال ، شاید ما به آن توجه نکنیم اما الگوهای خواب ما نیز همانطور که سنمان بالاتر می رود تغییر می کند. این چیزی است که ما را به نحوی آماده م یکند که متوجه شویم زندگی چه برای ما در چنته اش دارد. زمانیکه ما جوان بودیم ، به ما گفته می شود که خواب بخش مهمی از زندگی ما است چرا که باعث رشد ما می شود و بدن مان توسعه می یابد.

خواب یا خوابیدن یک پدیده طبیعی است که بوسیله کاهش هوشیاری ما بوجود می آید ، بیکاری برخی از ماهیچه های داوطلب ما و تعلیق متوسط فعالیت های حساس ما. زمانیکه ما خواب هستیم توانایی ما برای هر عملی کاهش می یابد. به هر حال  ، این پدیده مهمی است که تاکید بر روی رشد ما دارد و در دوباره جوانسازی سیستم های بدن ما نیز نظیر سیستم ایمنی ، ماهیچه ای ، عصبی و اسکلت و استخوان بندی ما تاثیر شگرفی دارد. بدین ترتیب ، ما برای توسعه تمامی اجزای بدن مان به آن نیاز داریم.از زمانیکه ما برای رشد و توسعه اجزای بدن مان متحمل تغییرات زیادی شدیم الگوی خوابمان نیز به این ترتیب تغییر یافت. اگر خوابیدن یک پدیده طبیعی و نرمال و مهم برای همه ما است ، پس چقدر خواب برای هر کدام از ما مورد نیاز است؟متوسط و میانگین ساعت خواب برای هر کدام از گروه های سنی چقدر است؟در هر رده سنی ، همه ما باید طبق میانگین خواب سن خودمان بخوابیم تا بدن ما بتواند رشد کند و به راهی که مورد نیاز آن است توسعه یابد. گروه های سنی به 7 دسته طبق خوابی که مورد نیاز همه ماست تقسیم می شوند. از 0 تا 2 ماهگی ، 3 ماهگی تا 1 سالگی ، 1 سالگی تا 3 سالگی ، 3 سالگی تا 5 سالگی ، 5 سال تا 12 سال ، 12 تا 18 و 18 به بالا.

بعد از بدنیا آمدن ، از 0 تا 2 ماهگی ، ما چیزی در حدود 12 تا 18 ساعت میخوابیم. زمانیکه به مرحله نوزادی می رسیم و 3 ماهه تا 1 ساله می شویم متوسط خواب مان از 12 تا 18 ساعت کاهش می یابد و به 14 تا 15 ساعت می رسد. همچنانکه بزرگتر می شویم و به 1 تا 3 سالگی می رسیم ، متوسط خواب مان به 12 تا 14 ساعت می رسد. زمانیکه به مرحله قبل از مدرسه می رسید که 3 تا 5 سالگی است متوسط خواب مان از 12 تا 14 ساعت به 11 تا 13 ساعت کاهش می یابد. همانطور که بزرگتر می شویم و به سن بچه های مدرسه می رسیدم یعنی از 5 تا 12 سالگی باید در روز چیزی در حدود 10 تا 11 ساعت بخوابیم. متعاقبا سن 12 تا 18 سالگی ما نیازمند چیزی در حدود 8.5 تا 10 ساعت خواب هستیم. سرانجام همانطور که قدم به مرحله بزرگسالی می گذاریم که از سن 18 سال به بالا را شامل می شود متوسط خواب ما کاهش می یابد و به 7و5 تا 9 ساعت در روز می رسد.چنانچه مشاهده کردید همانچنانکه ما رشد پیدا می کنیم و بزرگتر می شویم و از هر مرحله سنی می گذریم نیاز به خواب ما کاهش می یابد و نسبت به نوزاد تازه متولد شده 0 تا 2 ماهه باید کمتر بخوابیم. سپس زمانیکه بزرگتر می شویم و نوزاد می شویم و سپس به مرحله مدرسه می رسیم یعنی کودکان 3 تا 12 سال متوسط خواب مان تا 3 درصد کاهش می یابد. در نهایت در حالیمه ما به مرحله نوجوانی می رسیم و سپس به مرحله بزرگسالی قدم می گذاریم متوسط خواب مان 3 تا 2.5 ساعت دیگر کاهش می یابد.کاهش طبق مقدار استراحتی است که ما برای نوسازی و توسعه بدن مان به آن نیاز داریم. به این طریق ، همچنانکه سن ما به تدریج و آهسته بالا میرود ، حتمی است که نیازمند خوابی هستیم که بدن ما را رشد داده و در طریقی سالم هدایت کند.

خوابیدن بدون شک جنبه مهمی از زندگی ماست همچنانکه سن مان افزایش می یابد. این چیزی است که ما برای کک به بدن و توسعه آن نباید هیچوقت از خود دریغ کنیم برای ذخیره سازی انرژی بدست آوردن آن و رشد اجزای بدن مان نیاز مند آن هستیم. متوسط خواب مان نباید از حد لزوم کمتر باشد و ما از خواب محروم بمانیم چرا که برای سلامتی بدن مان بسیار موثر است. با دنبال کردن زمان لازم برای هر گروه سنی از بوجود آمدن بیماری ها و استرس های زیاده از حد جلوگیری کرده و به پیشرفت کار و سلامتی خود بیندیشیم.
< <
آخرین های : اخبار و تازه های پزشکی
از سایر بخش ها...
پر بیننده ترین ها...
بررسی گیاهان داروئی برای بارداری

بررسی گیاهان داروئی برای بارداری

خواه شما برای بارداری اقدام می کنید یا باردار هستید ، راه حل های گیاهی به علت قدمت شان مورد احترام و ایمن هستند. چندین گیاه دارویی به طور گسترده بوسیله ماماها توصیه می شود و برای استفاده در طول دوران بارداری ایمن و سالم تشخیص داده می شود. برخی دیگر بحث برانگیز هستند و هنوز در مورد استفاده از آنها شک و تردید وجود دارد. چهار گیاه زیر بهترین گیاهان دارویی در طول دوران بارداری به شمار می روند. بهتراست به میزان استاندارد از آنها استفاده کنید البته بستگی به وزن و قد و قامت خودتان دارد.

5 استفاده عجیب از سیر که تاکنون نمی دانستید!

5 استفاده عجیب از سیر که تاکنون نمی دانستید!

ترکیبات فعال در سیر با اسید آراشیدونیک تعامل داشته یک اسید چرب امگا در گوست وابسته با پسوریازیس ایجاد می کند. روغن سیر می تواند مستقیما روی نواحی با دوبار استفاده در روز تاثیر بگذارد.

5 قاعده کلی برای داشتن پوستی شفاف

5 قاعده کلی برای داشتن پوستی شفاف

بدون شک داشتن پوستی‌ سالم و شفاف از آرزوهای هر خانومیست.. این مقاله که بر اساس آخرین مقالات مجله پر طرفداره پوست و زیباییی Allure تهیه شده , ۵ قاعده اصلی‌ برای شفاف سازیِ پوست و درمان آکنه را به شما یاد میدهد....

پوستی زیبا با ماسک خیار

پوستی زیبا با ماسک خیار

پوست، علاوه بر زیبایی از ورود هرگونه آسیبی به اعضای داخلی و خارجی بدن محافظت می کند. حدود ۹۰درصد از وزن خیار را آب تشکیل می دهد و به این خاطر به عنوان یک خنک کننده به کار می رود.

چگونه بدون ورزش کالری بسوزانیم..

چگونه بدون ورزش کالری بسوزانیم..

اگرچه ورزش یکی‌ از راه‌های بسیار خوب برای سوزاندنِ کالری و تناسب اندام شما می‌باشد با این وجود راه‌های دیگری نیز برای سوزاندنِ چربی‌ اضافه بدن شما وجود دارد به عنوان مثال برخی‌ از مواد غذایی میتوانند تا حد زیادی با افزایش متابولیسم و سوخت و ساز بدن شما به این پروسه کمک کنند ..