19 آذر 1391

نکات خیلی جالب برای دوستداران هاسکی

نکات خیلی جالب برای دوستداران هاسکی

هاسکی از نژادهایی با جثه ی متوسط است و جز نژادهای کاری است . در حرکاتش , سریع و چابک هست . بدنی چابک , پر مو , گوشهایی ایستاده و دم قلمو شکل خود را میراثی است که از سیبری و شمال به یادگار برده است . یکی از خصوصیات ظاهری آنها , راه رفتن محکم و در ظاهر راحت و روان آنهاست . یکی از مهارت های اصلی آنها , کشیدن سورتمه و حمل بار با سرعت متوسط اما در مسافت های طولانی است . فرم , شکل و ابعاد بدن هاسکی , منعکس کننده ی تعادلی بین قدرت , سرعت و استقامت آنست .

خصوصیت های سیبرین هاسکی

هاسکی از نژادهایی با جثه ی متوسط است و جز نژادهای کاری است . در حرکاتش , سریع و چابک هست . بدنی چابک , پر مو , گوشهایی ایستاده و دم قلمو شکل آن میراثی است که از سیبری و شمال به یادگار برده است . یکی از خصوصیات ظاهری آنها , راه رفتن محکم و در ظاهر راحت و روان آنهاست . یکی از مهارت های اصلی آنها , کشیدن سورتمه و حمل بار با سرعت متوسط اما در مسافت های طولانی است .

فرم , شکل و ابعاد بدن هاسکی , منعکس کننده ی تعادلی بین قدرت , سرعت و استقامت آن است . یک هاسکی نر هیکل درشت تری نسبت به یک ماده دارد , اما این درشتی هیکل آن , به هیچ عنوان از زیبایی آن کم نکرده است , در عین حال ماده این نژاد با آنکه کمی از نژاد نر هاسکی هیکل کوچکتری دارد اما به هیچ عنوان نشانی از ضعیف بودن در عضلات , فرم و ساختار بدنی آن نمی بینید . ‪نر هاسکی قدی در حدود ۵۳ تا ۶۰ سانتی متر و وزنی در حدود ۲۰ تا ۲۷ کیلوگرم و ماده ی هاسکی قدی در حدود ۵۱ تا ۵۶ سانتی متر و وزنی در حدود ۱۶ تا ۲۳ کیلوگرم دارند .

مهمترین ویژگی های سیبرین هاسکی , جثه و استخوان بندی متوسط , پوشش پشمی ۲ لایه و مقاوم در مقابل سرمای شدید , گوش و یک دم ایستاده و نگاهی که از گرگ به ارث برده است , می باشد. هر گونه استخوان بندی درشت یا اضافه وزن , راه رفتن شل و ول و پوست خشن یا زبر از خصوصیات یک هاسکی اصیل و استاندارد نیست .


دارندگان هاسکی

سیبرین هاسکی عاشق دویدن است و در زمان دویدن می بایست تحت کنترل کامل صاحبش باشد . داشتن یک حیاط با فنس برای یک هاسکی حائز اهمیت است . هاسکی ریزش موی دائمی دارد , اگر شما به موی سگ حساسیت دارید , بهتر هست در مورد نژاد دیگری تحقیق کنید . 


خلق و خوی سیبرین هاسکی


هاسکی رفتار مهربانانه ای دارد , اما تا حدودی نیز سگ هشدار دهنده و سگ بیرون است . از هاسکی ویژگی و یا برخوردهایی چون سگهای گارد دیده نشده است , نه بیش از حد نسبت به افراد غریبه مشکوک است و نه پرخاشگری زیادی نسبت به بقیه سگها دارد . هوش و آموزش پذیری آنها باعث شده که آنها به همدمی مهربان و علاقه مند به انجام دادن فعالیتی تبدیل شوند .
هاسکی در خانه


سیبرین هاسکی ها بهترین حسشان را زمانی دارند که همراه اعضای خانه در فعالیت هایی شرکت داشته باشند . بهترین نحوی که می توان این حس را در آنها به مرحله عمل نزدیک کرد , آزاد گذاشتن آنها برای آمدن به داخل خانه و همچنین رفتن به حیاط است که این با گذاشتن درب مخصوص سگ اتفاق خواهد افتاد . اگر گذاشتن درب مخصوص سگ امکان پذیر نیست , به هاسکی یاد دهید تا خودش بیرون رود و به داخل بیاید , توانایی هاسکی برای باز کردن در , بوسیله پایین کشیدن دستگیره ی در , از توانایی هایی است که در اولین بار , بیننده را به تعجب وا خواهد داشت . خارج از خانه , حیاطی فنس کشیده شده برای یک هاسکی بسیار مناسب هست . فنس می بایست محکم و حداقل ۱۸۰ سانتی متر ارتفاع داشته باشد . 

هاسکی به حفار بد نام نیز شهرت دارد ! این ایده ی نسبتا خوبی است که اگر امکان پذیر باشد , در جایی از حیاط ظرف و یا جایی شنی باشد که این علاقه ی هاسکی به کندن در آنجا محیا شده باشد . نباید به هاسکی اجازه داده شود تا در اطراف خانه و در مواقعی در حیاط آزاد باشد .
از آنجا که هاسکی سگ سیبری و شمال است, برای آب و هوای سردسیر مناسب است , می بایست در مناطق سردسیر نگه داری شود و به همین علت اگر در فصل هایی که هوا کمی گرم می شود , در خانه ای که در آن زندگی می کنند , می بایست امکانات خنک کننده و سایه بانی نیز گذاشته شود . هاسکی به علت کت پشمی و پوشش خود می تواند در هوای سردسیر طی مدت زمان طولانی خارج از خانه بماند . نگه داری هاسکی در مناطق گرم سیر به هیچ عنوان توصیه نمی شود چون به معنای واقعی سگ اذیت خواهد شد .

هاسکی سگی است که برای داخل آپارتمان نیز مناسب هست که بی شک این امر همانند نژادهای پر انرژی دیگر مستلزم داشتن فعالیت هایی در روز می باشد. نباید فراموش کرد که میزان انرژي یک هاسکی قابل توجه است و این انرژی اگر به درستی در طول روز استفاده نشود , باید منتظر اتفاق غیر قابل تصوری بود . 

آموزش هاسکی


آموزش یک هاسکی می تواند به یک چالش تبدیل شود . این مطلب را در ابتدا باید بگوییم که حتما صاحب یک هاسکی باید زمانی را در طول روز به آموزش و همراهی سگش کنار بگذارد که این زمان در مورد هاسکی , بیشتر خواهد بود و مطمئنا می بایست در مقابل نژاد بازیگوشی چون هاسکی , از صبوری در رفتار , برخوردها و آموزشهای خود بهره مند باشد .

آنها بسیار باهوش , پر انرژی , خیره سر و بازیگوش است . هاسکی نژادی است که در مقابل آن می بایست خود را برای اتفاقات غیر منتظره آماده کنید . آموزش هاسکی حتما می بایست از سنین کودکی و تولگی انجام شود . آموزش اطاعت پذیری و آلفا آموزش بسیار مهمی برای یک هاسکی است و می بایست برای این آموزش وقت و صبوری ویژه ای را داشته باشید . توله ی شما می بایست به خوبی درک کند که شما رئیس و آلفا هستید و همه چیز , می بایست با تایید شما باشد .

قاعده ی کلی آنست که اگر شما , آموزشی دادید , انتظار می رود که سگ شما آن آموزش را به درستی انجام دهد و یا اگر با نژاد خود سر و بازیگوشی همچون هاسکی روبرو بودید , رفتاری محکم , صبر و استمرار آموزش را می طلبد , تا زمانی که آن را به خوبی یاد بگیرد . باید بدانید که آموزش یک سگ بالغ دشوار تر از آموزش یک توله سگ هست و در مورد هاسکی , بسیار دشوارتر این اتفاق خواهد افتاد . زمانی که شما رل آلفا خودتان را برای توله تان قابل قبول کردید , توله تان از آن به بعد به شما احترام خواهد گذاشت و آموزشهای دیگر را بسیار راحت تر خواهد آموخت .

این مطلب بسیار مهم است که تمایز بین روشهای صحیح آموزش اطاعت پذیری و آلفا با قلدری و تسلیم کردن سگ , تمایز بسیاری وجود دارد . بی شک در مورد نژادهایی چون هاسکی , علم صاحب سگ و اطلاعات آن در مورد آموزشهای صحیح , امری است ضروری که در غیر اینصورت می بایست حتما برای بالا بردن اطلاعات خود و آموزش سگش به مربیان مجرب مراجعه کند وگرنه با سگی مواجه خواهد بود که هوش قابل توجهش را در راستای خودسری و بازیگوشی هایی که برای صاحبش قطعا هزینه های مالی ای به همراه خواهد داشت .

میزان شیطنت و خودسری هاسکی را فقط یک دارنده ی هاسکی می تواند درک و بیان کند . باید گفت که آموزش اطاعت پذیری یک هاسکی جالب و در عین حال بسیار دشوار نیز هست . بعضی از دارندگان هاسکی و یا حتی نژادهای دیگری گلایه دارند از آنکه هاسکی شان در کلاس تربیت سگ , به خوبی همه ی فرمان ها را انجام خواهد داد اما در خانه به گونه ای است که گویا هیچ کلاس و یا فرمانی را نگذرانده است , باید گفت که آموزش صاحب از اهمیت کمتری نسبت به آموزش خود سگ برخوردار نیست و اگر شما اطلاعات کافی ای در مورد برخورد صحیح و اطلاعات در مورد آموزشهای پایه ای نداشته باشید , هزینه ای را پرداخت کرده اید که در عمل گویا اصلا پرداخت نشده است .

این مطلب به آن دلیل اتفاق می افتد که مربی سگتان اطلاعات لازم را دارد , پس نتیجه ی مثبتی از آموزشهایش خواهد دید , اما شما به علت نداشتن دانش کافی در مورد ملزوماتی که در برخورد با سگ باید داشته باشید , سگ , شما را آلفا نخواهد دانست . در مورد هاسکی باید گفت , که آنها آنقدر باهوش هستند که بتوانند تفاوت هایی را در رفتار خود ایجاد کنند و قواعد و رفتارهای خاص و متفاوتی را برای موقعیت های مختلف اعمال کنند . شما می بایست بتوانید به طور کامل بر سگتان کنترل داشته باشید , اگر توانایی کنترل کامل یک هاسکی را داشته باشید , می توانید سگی به میزان خود سری و پر انرژي هاسکی را به خوبی آموزش دهید و اشتباهاتش را تصحیح کنید , اما نباید فراموش کرد که انجام صحیح آموزشها , استمرار و گذشت زمان را می طلبند . فراموش نکنید که هاسکی سگی نیرومند و نژاد کاری قوی است . به همین علت باید کاری را برای انجام دادن داشته باشد . ورزش , بازی , پیاده روی روزانه می تواند فعالیت های مناسبی برای یک هاسکی باشد . 

سیبرین هاسکی کوه نورد عالی ای است و می تواند با کوله پشتی ای , آب و غذا را حمل کند . مهمتر از همه اگر شما در آن زمان احساس کنید که سگتان احساس خوبی ندارد و شما بی رحمانه , کاری چون حمل کوله پشتی را به آن سپرده اید , بی شک سیبرین هاسکی نژاد مناسبی برای شما نخواهد بود . هیچگاه این واقعیت را نباید در مورد هاسکی فراموش کنید که اگر به میزان مورد نیاز یک هاسکی , انرژی آن در جهت صحیحی استفاده نشود , با سگ بسیار مخرب و غیر قابل تصوری مواجه خواهید بود .
هاسکی و تنهایی


هاسکی همانطور که بارها گفته شد , نژاد پر انرژی ای است . هاسکی جز نژادهایی است که اگر مدت زمانی طولانی ای در خانه تنها بماند , خراب کاری هایی از آنها سر خواهد زد که درک آنکه به دست یک سگ صورت گرفته , بسیار دشوار هست . این تنها ماندن بدان معناست که هاسکی در طول روز مدت زمان زیادی را تنها بماند و قبل از آن نیز انرژی آن استفاده نشده باشد , این انرژی می تواند با ورزش و پیاده روی کاهش یابد و پس از آن خانه را ترک کنید , در این حالت احتمال خراب کاری کاهش خواهد یافت .

 آماری که از خراب کاری های هاسکی در طول مدت زمانی در حدود ۲ ساعت تنهایی آنقدر زیاد هست که اهمیت توجه به تنها نماندن یک هاسکی را بسیار بالا نشان می دهد . هاسکی در این مواقع از خود سری و هوش خود در جهت تخریب وسایل خانه به کار می برد , این وسایل خانه شامل تلویزیون , پرده , مبل , درب و بطور کلی , تمامی اجسامی که در خانه هستند را در بر می گیرد 


< <
آخرین های : حیوانات
از سایر بخش ها...
پر بیننده ترین ها...
10 حیوان خیلی کوچک سمی که انسان را نابود می کنند

10 حیوان خیلی کوچک سمی که انسان را نابود می کنند

اکثر افراد از هر نوع مار یا عنکبوت های خیلی بزرگ که سر راهشان قرار می گیرند دوری می کنند. یک منطق و استدلال در مورد حیوانات هست که می گوید: هرچه بزرگ تر مرگبارتر.

باهوش ترین نژاد سگ ها

باهوش ترین نژاد سگ ها

اگرچه تمام سگ ها باهوش هستند، اما برخی از نژادها در انجام مهارت های خاص از نژادهای دیگر باهوش ترند. ما می دانیم که هر سگی متفاوت است و برخی از نژادهای مختلط جزو باهوش ترین ها هستند، بنابراین می خواهیم این نژادهای باهوش را معرفی کنیم. اگر شما نژاد دورگه یا مخلوط (یا هر نژادی) دارید، در یک مهارت خاص تبحر دارد.

6 حقیقت شگفت انگیز در مورد میمون ها

6 حقیقت شگفت انگیز در مورد میمون ها

اورانگوتان ها عاشق خوردن صابون هستند. آنها قبل از خوردن صابون ها با دست هایشان کف درست می کنند. جالب اینکه صابون معده شان را اذیت نمی کند.

جالب ترین حیوانات دورگه

جالب ترین حیوانات دورگه

یک zebroid (با نام های دیگر zedonk، zorse، zebrule و قاطر گورخر) نتیجه جفت گیری بین گورخر نر و حیوان ماده از خانواده equidae (نوعی اسب) است.

نکات خیلی جالب برای دوستداران هاسکی

نکات خیلی جالب برای دوستداران هاسکی

هاسکی از نژادهایی با جثه ی متوسط است و جز نژادهای کاری است . در حرکاتش , سریع و چابک هست . بدنی چابک , پر مو , گوشهایی ایستاده و دم قلمو شکل خود را میراثی است که از سیبری و شمال به یادگار برده است . یکی از خصوصیات ظاهری آنها , راه رفتن محکم و در ظاهر راحت و روان آنهاست . یکی از مهارت های اصلی آنها , کشیدن سورتمه و حمل بار با سرعت متوسط اما در مسافت های طولانی است . فرم , شکل و ابعاد بدن هاسکی , منعکس کننده ی تعادلی بین قدرت , سرعت و استقامت آنست .