25 بهمن 1391

7 غذایی که با بیماری ها مبارزه می کنند!

7 غذایی که با بیماری ها مبارزه می کنند!

بعد از مراقبت از خود در برابر آسم و چند جین بیماری مختلف ، جیسون 43 ساله از لایف استریم عقیده دارد که برای داشتن بدنی سالم تر باید رژیم غذایی خود را تغییر داد. بعد از توصیه های پزشکان مبنی بر قطع مصرف نمک و لبنیات و استفاده از غذاهای ارگانیک و تازه حیسون در طول 17 سال گذشته ده سال جوانتر به نظر میرسد و حتی یک بار هم به سرما خوردگی و یا ویروس های گوناگون مبتلا نشده است.

حالا در رشته خود یک متخصص است ، جیسون در زمینه تحقیق سلامت و غذا در یک شرکت در لایف استریم مشغول بکار است و به طور مرتب سمینارهایی در استرالیا و نیوزیلند برپا می کند.
در این مقاله به چند روش برای سلامتی بدن شما با استفاده از غذاهای سالم اشاره می کنیم:

چگونه در برابر بیماری ها بجنگیم؟
اولین قدم این است که بفهمیم چرا سرطان ، دیابت ، چاقی و بیماری های قلبی در طول 100 سال گذشته رواج بسیاری یافته است.چه چیزی تغییر پیدا کرده؟رژیم غذایی ما و سبک زندگی مان به طور کلی تغییر پیدا کرده است. نوع غذاهایی که می خوریم ، میزان غذاهایی که م یخوریم ، میزان غذاهای خام و پختنی که استفاده می کنیم ، و  مصرف غذاهای تخمیر شده ، بسته بندی شده و پخته شده ای که میخوریم ، میزان تمرینات ورزشی ای که انجام میدهیم ، میزان نور خورشیدی که روزانه دریافت می کنیم ، ... لیست طولانی ای از این دلایل وجود دارد اما ما هنوز امیدوار هستیم!

شناختن ژنتیک مان
مردم در اغلب موارد در مورد ژنتیک شان سردرگم هستند. بیش از 23 هزار و 688 ژن در بدن انسان وجود دارد و آنها تغییر ناپذیرند. به هر حال ، چگونه آنها خودشان را بروز می دهند آن چیزی است که نرخ بیماری و سلامت شما را مشخص می کند. ژن های شما  ، شما را تعیین می کنند. شما می توانید با خوردن آنچه که در طول روز استفاده می کنید ژن خود را کنترل کنید.
زمانیکه ما از آسم ، خستگی ، یبوست ، پوست بد ، آلرژی ها رنج می بریم نمی دانیم که اینها همه در ژن های ما نقش دارند. من روزانه از قرص های ونتولین و اینتال استفاده می کرد و عفونت های استروئیدی داشتم که این بیماری من 25 سال به طول انجامید. از این لحاظ خیلی رنج می کشیدم. میدانستم که بسیار مریض هستم. دکترها و متخصصان به من می گفتند که غیر قابل درمان هستم. پس من به مطالعه انواع غذاها و خواص و مضرات شان روی آوردم و بدن خود را از آلودگی ها پاک کردم و رژیم غذایی ام را تغییر دادم.

چه اتفاقی افتاد؟من همه چیز را درمان کردم. من الان صد در صد درمان یافته ام. هیچ دارو ، هیچ ویروس ، آسم ، یا مراقبت های پزشکی نیاز ندارم در طول 15 سال گذشته بیمار نشده ام. دیگر هم بیمار نمی شوم. آیا من ژن هایم را تغییر دادم؟نه . من آنگونه که آنها خودشان را بروز می دادند با استفاده از غذاهای عالی کنترل کردم و بدنم را از مواد بیخود و بیهوده پاک کردم، غذاهای فرآوری شده ، بسته بندی و کنسرو شده ، غذاهای چربی که هر روز مصرف می کردم.

یادگیری از طریق تاریخ
پیرترین و سالم ترین افراد همه کار انجام می دهند. آنها رژیم غذایی قوی ای شامل سبزیجات تازه ، میوه ، آجیل ، کنجد ، غلات و ... استفاده م یکردند. آنها به طور دائم از فیبر ،  پریبیوتیک ها ,  و آب استفاده می کنند. چه غذاهایی است که سرشار از فیبر و پریبویوتیک و آب است؟سبزیجات و میوه های تازه ، آجیل ، کنجد ، غلات و حبوبات یعنی همگی از زمین زاده می شوند و استفاده می گردند.

رژیم غذایی کم فیبر سرعت بیماری ها را بیشتر می کند. برای مثال ، یک رژیم غذایی از چکسلواکی مبتنی بر گوشت ، کره و روغن ، خامه ، پنیر ، آرد سفید و شکر و سرطان روده بزرگ ارتباط مستقیمی با هم دارند که 34 مرگ را به ازای 100 هزار نفر تخمین می زند.
رژیم غذایی هندی ها که تشکیل شده از برنج ، حبوبات ، ادویه ،پالس و آجیل و سبزیجات ؛ سرطان روده در این افراد از هر 100 هزار نفر چیزی در حدود 0.63 است.
جمهوری چک متشمل بر 10 میلیون نفر است. اما هند 1میلیارد و 2 میلیون نفر جمعیت دارد. یعنی 120 برابر. به هر حال مردان چکی 54 برابر بیشتر از هندیها در معرض سرطان روده بزرگ هستند. تفاوت در چیست؟رژیم غذایی سرشار از فیبر و گیاهان.

در این قسمت چند روش برای شروع کار به شما پیشنهاد می کنیم:

1- یک لیوان بزرگ آب گرم و چند قاشق سرگه سیب ، آب آلوئه ورا و آب لیمو آغاز کنید. سپس تمرینات ورزشی را شروع کنید.

2- از فیبر بیشتری استفاده کنید. یک کاسه بزرگ غلات برای صبحانه و سبزیجات و میوه برای نهار و شام مورد استفاده قرار دهید.

3-برای میان وعده ها سعی کنید از میوه های تازه استفاده کنید.

4-هر روز از سالاد تازه استفاده کنید. سبزیجات رنگاران سبز ، قرمز ، به آن پنیر توفو ، حبوبات ، دانه ها و جوانه ها را اضافه کنید و برای سس آن هرگز از سس چرب استفاده نکنید. شما نم یتوانید زیاد سالاد بخورید. بخاطر همین به شما توصیه می کنیم که شب ها حتما سالاد استفاده کنید.

5-از محصولات گوشتی کمتر استفاده کنید (به اضافه جوجه و مرغ)آن را به دو بار در هفته تقلیل دهید.

6-آب آب آب آب آب اما هرگز بیشتر از حد ننوشید و باد نکنید. چای سبز هم بسیار مفید است.

7-سعی کنید ویتامین هایی را که نیاز دارید بیشتر از مواد تازه دریافت کنید سعی کنید تا حد امکان ا زخوردن قرص ها یمکمل و ویتامین دوری کنید و آنها را از دانه ها ، آجیل ها و سبزیجات و میوه دریافت کنید.

< <
آخرین های : تغذیه و تناسب اندام
از سایر بخش ها...
پر بیننده ترین ها...
بررسی گیاهان داروئی برای بارداری

بررسی گیاهان داروئی برای بارداری

خواه شما برای بارداری اقدام می کنید یا باردار هستید ، راه حل های گیاهی به علت قدمت شان مورد احترام و ایمن هستند. چندین گیاه دارویی به طور گسترده بوسیله ماماها توصیه می شود و برای استفاده در طول دوران بارداری ایمن و سالم تشخیص داده می شود. برخی دیگر بحث برانگیز هستند و هنوز در مورد استفاده از آنها شک و تردید وجود دارد. چهار گیاه زیر بهترین گیاهان دارویی در طول دوران بارداری به شمار می روند. بهتراست به میزان استاندارد از آنها استفاده کنید البته بستگی به وزن و قد و قامت خودتان دارد.

درمان گیاهی بیماری های اعصاب و روان

درمان گیاهی بیماری های اعصاب و روان

درمان تحریک پذیری اعمال عصبی، افسردگی یا دپرسیون عصبی و اضطراب توسط گیاهان دارویی...

راههای طلایی برای داشتن شکمی صاف و زیبا

راههای طلایی برای داشتن شکمی صاف و زیبا

اگر نگران این هستید که چرا تمرینات ورزشی روی اندامتان اثری ندارد ؟ شاید نکته ای را جا انداختید .در ابن مقاله چند راه ساده برای اثر بخشی بهتر برای شما تهیه کردیم...

رژیم غذایی آدریانا لیما چگونه است؟

رژیم غذایی آدریانا لیما چگونه است؟

رژیم غذایی آدریانا لیما دیوانه کننده است. آیا رژیم غذایی آدریانا لیما به شما کمک می کند که در طول دو هفته ده پوند وزن کم کنید؟آیا رژیم غذایی آدریانا لیما به شما کمک می کند که در طول سه روز ده پوند وزن کم کنید/.و آیا رژیم غذایی آدریانا لیما به شما کمک می کند که در طول یک ماه 20 پوند وزن کم کنید؟

ده غذای پرکالری که هیچ وقت نباید قبل از خواب بخورید

ده غذای پرکالری که هیچ وقت نباید قبل از خواب بخورید

همه ما می دانیم که نباید با شکم پر بخوابیم. بدن ما بعد از یک روز سخت در محل کار یا دانشگاه، نیاز به استراحت از فعالیت هایی دارد که بدن در طول روز انجام می دهد، و سیستم گوارشی نیز از این قاعده مستثنی نیست. همچنین خوردن وعده های چرب قبل از خواب می تواند سبب سوزش معده شود. با این حال اگر واقعا می خواهید قبل از خواب چیزی بخورید پس بهترین کار را کرده و وعده ای سبک بخورید، و حداقل دو تا سه ساعت قبل از رفتن به رختخواب غذا بخورید.