22 بهمن 1391

آیا واقعا باید نمک را از غذایمان حذف کنیم؟

آیا واقعا باید نمک را از غذایمان حذف کنیم؟

فقط چیپس و سیب زمینی نیست که سرشار از نمک است بلکه بیشتر غذاها نیز با نمک طبخ می شوند مثل نان. اغلب نمک زیاد می تواندفشار خون را بالا ببرد ، و قدمی بزرگ به سوی بیماری های قلبی بردارد. سازمان دارویی تخمین می زند که کاهش سدیم می تواند جان 100 هزار نفر را در هر سال نجات دهد.

آیا واقعا باید نمک را از غذایمان حذف کنیم؟

همیشه شنیده اید؟
ما بیش از حد نمک می خوریم.

          

فقط چیپس و سیب زمینی نیست که سرشار از نمک است بلکه بیشتر غذاها نیز با نمک طبخ می شوند مثل نان. اغلب امریکایی ها به طور متوسط روزی 3.4 گرم سدیم مصرف می کنند یعنی بیش از 2.3 گرم که سازمان غذایی توصیه کرده اند یا 1.5 گرم که سازمان محافظت از قلب امریکا توصیه می کند.نگرانی اینجاست:نمک زیاد می تواندفشار خون را بالا ببرد ، و قدمی بزرگ به سوی بیماری های قلبی بردارد. سازمان دارویی تخمین می زند که کاهش سدیم می تواند جان 100 هزار نفر را در هر سال نجات دهد.

زمان آن است که سفت و سخت بایستید.
دپارتمان سلامت نیویورک اخیرا تلاش کرده است که مقدار نمک موجود در غذای رستوران ها را 25 درصد در طول پنج سال کاهش دهد. هشتاد درصد از نمک روزانه برنامه غذایی افراد از این منابع حذف شد و نه از نمکدان ها.
اما صبر کنید!
مزایای کاهش استفاده از نمک به طور شگفت آوری زیاد است...

حداقل 13 تحقیق انجام شده تا به مردم نشان دهد که کسانی که غذایشان را با نمک  می خورید نسبت به کسانی که غذایشان نمکی نیست چه مضراتی به بدن خود وارد می کنند. این نتایج در مسیر قابل پیش بینی انجام شد.بعضی از این تحقیات پیشنهاد می کند که بریدن از نمک به بهبود عملکرد قلب کمک می کند. دیگر تحقیقات نشان داد که کسانی که به طور دائم از نمک استفاده می کنند و طرفدار سفت و سخت نمک هستند قدم به سوی بیماری های قلبی بر میدارند.آنچه مورد نیاز است ، دکتر آلدرمن می گوید کنترل مصرف نمک در افزادیست که برای سالها از رژیم غذایی متفاوتی استفاده می کنند. تنها راه برای پاسخ به این سوال کنترل است آن چیزی که اغلب رعایت نمی شود.
            


   پس شما باید چکار کنید؟

از رژیم غذایی متفاوتی استفاده کنید و در مصرف غذاهای فرآوری شده دقت کنید. استفاده از غذاهای متفاوت و رژیمی می تواند مصرف سدیم را در شما به طرز شگفت آوری به حداقل برساند. اگر فشار خون بالایی دارید با دکترتان مشورت کنید تا تحت نظر وی رژیم غذایی تان را کنترل کنید و دارو مصرف کنید و سبک زندگی تان را تغییر دهید. اگر فشار خون نرمالی دارید نیز پزشکان بر این عقیده اند که از رژیم غذایی سالمتری استفاده کنید تا دچار فشار خون بالا نشوید.

< <
آخرین های : تغذیه و تناسب اندام
از سایر بخش ها...
پر بیننده ترین ها...
بررسی گیاهان داروئی برای بارداری

بررسی گیاهان داروئی برای بارداری

خواه شما برای بارداری اقدام می کنید یا باردار هستید ، راه حل های گیاهی به علت قدمت شان مورد احترام و ایمن هستند. چندین گیاه دارویی به طور گسترده بوسیله ماماها توصیه می شود و برای استفاده در طول دوران بارداری ایمن و سالم تشخیص داده می شود. برخی دیگر بحث برانگیز هستند و هنوز در مورد استفاده از آنها شک و تردید وجود دارد. چهار گیاه زیر بهترین گیاهان دارویی در طول دوران بارداری به شمار می روند. بهتراست به میزان استاندارد از آنها استفاده کنید البته بستگی به وزن و قد و قامت خودتان دارد.

درمان گیاهی بیماری های اعصاب و روان

درمان گیاهی بیماری های اعصاب و روان

درمان تحریک پذیری اعمال عصبی، افسردگی یا دپرسیون عصبی و اضطراب توسط گیاهان دارویی...

راههای طلایی برای داشتن شکمی صاف و زیبا

راههای طلایی برای داشتن شکمی صاف و زیبا

اگر نگران این هستید که چرا تمرینات ورزشی روی اندامتان اثری ندارد ؟ شاید نکته ای را جا انداختید .در ابن مقاله چند راه ساده برای اثر بخشی بهتر برای شما تهیه کردیم...

رژیم غذایی آدریانا لیما چگونه است؟

رژیم غذایی آدریانا لیما چگونه است؟

رژیم غذایی آدریانا لیما دیوانه کننده است. آیا رژیم غذایی آدریانا لیما به شما کمک می کند که در طول دو هفته ده پوند وزن کم کنید؟آیا رژیم غذایی آدریانا لیما به شما کمک می کند که در طول سه روز ده پوند وزن کم کنید/.و آیا رژیم غذایی آدریانا لیما به شما کمک می کند که در طول یک ماه 20 پوند وزن کم کنید؟

ده غذای پرکالری که هیچ وقت نباید قبل از خواب بخورید

ده غذای پرکالری که هیچ وقت نباید قبل از خواب بخورید

همه ما می دانیم که نباید با شکم پر بخوابیم. بدن ما بعد از یک روز سخت در محل کار یا دانشگاه، نیاز به استراحت از فعالیت هایی دارد که بدن در طول روز انجام می دهد، و سیستم گوارشی نیز از این قاعده مستثنی نیست. همچنین خوردن وعده های چرب قبل از خواب می تواند سبب سوزش معده شود. با این حال اگر واقعا می خواهید قبل از خواب چیزی بخورید پس بهترین کار را کرده و وعده ای سبک بخورید، و حداقل دو تا سه ساعت قبل از رفتن به رختخواب غذا بخورید.