22 بهمن 1391

آنچه بدن شما برای بارداری نیاز دارد

آنچه بدن شما برای بارداری نیاز دارد

بدون شک همهٔ شما از اهمیتِ رژیم غذایی‌ مادر در دورانِ بارداری آگاه هستید .. اما آنچه کمتر مورد توجه خانم‌ها قرارمی‌گیرد نقش مواد معدنی و املاحیست که که بدن , آنها را در دوران تخمک گذاری و جهت آمادگی برای یک بارداری آسان و بی‌ دردسر نیاز دارد..در این مقاله به بررسی منابعی که دارای این املاح هستند می‌پردازیم
آنچه بدن شما برای بارداری نیاز دارد:


             
آهن :
 کمبود آهن باعث می شود زنان نتوانند تخم گذاری کنند. منابع غذایی خوب برای آهن شامل گوشت قرمز، تخم مرغ و سبزیجات پهن برگ هستند. کمبود آهن می تواند از طریق آزمایش خون در این دوران مشخص گردد.

ید: کمبود آهن باعث اختلال در کارکرد غدد تیروئیدی می شود، بخش مهمی از بدن که باعث ناباروری می شود. 50 درصد بیماران کمبود ید دارند. بهتر است هر روز حدود 150 میکروگرم ید مصرف کنند.

سلنیوم: سلنیوم برای کارکرد غدد تیروئید مهم و حتی حیاتی است. پزشکان توصیه می کنند روزانه 200 میکروگرم سلنیوم مصرف کنید.

امگا 3:
 این اسید چرب حیاتی تولید هورمون های پروژستروان را تقویت کرده و می توانید آن را در دانه کنجد ، روغن ماهی و گردو بیابید 

ویتامین D: کمبود ویتامین D نیز باعث اختلال در تخمک گذاری می شود و زنان با سندروم پلی کیستیک عموما دچار این کمبود هستندو مگر اینکه شما اغلب اوقات خود را بیرون از خانه بگذرانید و سه ماه قبل از لقاح ویتامین D را از نور خورشید دریافت کنید.

پروژسترون : پروژسترون اغلب اوقات کار خودش را می کند. پروژسترون هیوپوتالاموس را بازنشانی کرده و غده هیپوفیز را ترغیب می کند که تخمک گذاری را منظم کند .

غذاهایی که باید در طول دوران بارداری و حتی قبل از آن از آنها دوری کنید عبارتند از :

شکر سفید و آرد: GL بالا یعنی (قندخون بالا) ، غذاها از عوامل اصلی نابروری هستند و تعادل هورمون های بدن زنان را بر هم م یزنند و هورمون های مردانه در بدن آنها ایجاد می کنند و اختلال کارکرد پروژسترون باعث ایجاد اختلال تخمک گذاری می شود.


             
چربی های بد
چربی های فراوری شده در غذاهای آماده ، غذاهای سرخ شده ، بیسکویت و کیک ها می تواند زن را از تخمک گذاری باز دارد. به جای استفاده از این نوع چربی ها از چربی های مفید نظیر روغن زیتون ، آواکادو و آجیل ها و دانه ها استفاده کنید.
سیگار: می تواند مقدار اسپرم را کاهش دهد و تحرک اسپرم را به سطوح غیرنرمالی در آورد.

الکل: تولید پروژسترون را کاهش می دهد و می تواند باعث اختلال تخمک گذاری در زنان شود و میزان اسپرم و تحرک آن را کاهش دهد.

قهوه: بعضی تحقیقات نشان داده که زنانی که روزانه بیش از 300 میلی گرم قهوه در روز می خورند دوبرابر دیگر زنان از اختلال در تخمک گذاری در سال رنج می برند. بسیاری از زنان نمیدانند که دلیل اختلال در تخمک گذاری آنها خوردن بیش از حد قهوه است و فکرمی کنند این امر طبیعی است.
< <
آخرین های : تغذیه و تناسب اندام
از سایر بخش ها...
پر بیننده ترین ها...
بررسی گیاهان داروئی برای بارداری

بررسی گیاهان داروئی برای بارداری

خواه شما برای بارداری اقدام می کنید یا باردار هستید ، راه حل های گیاهی به علت قدمت شان مورد احترام و ایمن هستند. چندین گیاه دارویی به طور گسترده بوسیله ماماها توصیه می شود و برای استفاده در طول دوران بارداری ایمن و سالم تشخیص داده می شود. برخی دیگر بحث برانگیز هستند و هنوز در مورد استفاده از آنها شک و تردید وجود دارد. چهار گیاه زیر بهترین گیاهان دارویی در طول دوران بارداری به شمار می روند. بهتراست به میزان استاندارد از آنها استفاده کنید البته بستگی به وزن و قد و قامت خودتان دارد.

درمان گیاهی بیماری های اعصاب و روان

درمان گیاهی بیماری های اعصاب و روان

درمان تحریک پذیری اعمال عصبی، افسردگی یا دپرسیون عصبی و اضطراب توسط گیاهان دارویی...

راههای طلایی برای داشتن شکمی صاف و زیبا

راههای طلایی برای داشتن شکمی صاف و زیبا

اگر نگران این هستید که چرا تمرینات ورزشی روی اندامتان اثری ندارد ؟ شاید نکته ای را جا انداختید .در ابن مقاله چند راه ساده برای اثر بخشی بهتر برای شما تهیه کردیم...

رژیم غذایی آدریانا لیما چگونه است؟

رژیم غذایی آدریانا لیما چگونه است؟

رژیم غذایی آدریانا لیما دیوانه کننده است. آیا رژیم غذایی آدریانا لیما به شما کمک می کند که در طول دو هفته ده پوند وزن کم کنید؟آیا رژیم غذایی آدریانا لیما به شما کمک می کند که در طول سه روز ده پوند وزن کم کنید/.و آیا رژیم غذایی آدریانا لیما به شما کمک می کند که در طول یک ماه 20 پوند وزن کم کنید؟

ده غذای پرکالری که هیچ وقت نباید قبل از خواب بخورید

ده غذای پرکالری که هیچ وقت نباید قبل از خواب بخورید

همه ما می دانیم که نباید با شکم پر بخوابیم. بدن ما بعد از یک روز سخت در محل کار یا دانشگاه، نیاز به استراحت از فعالیت هایی دارد که بدن در طول روز انجام می دهد، و سیستم گوارشی نیز از این قاعده مستثنی نیست. همچنین خوردن وعده های چرب قبل از خواب می تواند سبب سوزش معده شود. با این حال اگر واقعا می خواهید قبل از خواب چیزی بخورید پس بهترین کار را کرده و وعده ای سبک بخورید، و حداقل دو تا سه ساعت قبل از رفتن به رختخواب غذا بخورید.