22 بهمن 1391

داستان تکان دهنده زنی که یک مومیایی به دنیا آورد

داستان تکان دهنده زنی که یک مومیایی به دنیا آورد

Lithopedion یا بهتر است بگوییم بچه سنگی، درحقیقت یک توده سنگ شده به شکل جنین زنده می باشد. اگرچه چنین شرایطی قطعا نادر و عجیب است، ولی اتفاق افتاده است. در سال 1955 یک زن 26 ساله به نام زهرا ابوطالب برای به دنیا آوردن فرزندش به بیمارستان رفت. متاسفانه بعد از تحمل 48 ساعت درد زایمان او نتوانست فرزندش را به دنیا آورد بنابراین دکترها تصمیم گرفتند او را به بخش سزارین منتقل کنند. ترس از مرگ در حین زایمان این زن را وادار کرد به خانه اش برگردد و به فکر راحتی خودش باشد.

حال به خاطر این کار، بعد ازگذشت حدودا 50 سال او یک بچه مومیایی به دنیا آورده است. چگونه چنین چیزی امکان پذیر است؟ نگاهی به تصاویر بیندازید و این داستان مربوط به اعتقادات باستانی در مورد «بچه های خوابیده» را بخوانید.در زیر می توانید عکس های زهرا ابوطالب مادر شگفت انگیزی که یک مومیایی به دنیا آورد را ببینید.در دنیای مدرن هرکسی می داند که چنین موردی طبیعی و ممکن است. اما  افسانه مراکشی باستانی می گوید که بچه می تواند در رحم مادر بخوابد که این منجر به جادوی سفید یا سفید می شود و بچه بعدا در شرایط طبیعی تر و به خوبی به دنیا می آید. داستان زهرا به همین جا ختم نمی شود، او دوباره درد زایمان می گیرد اما 47 سال بعد! پسرش نگران شرایط مادرش شده و تصمیم می گیرد او را به متخصصین بسپرد تا ببینند منشا این دردها چیست.
پروفسور تایبی کوازانی اهل Rabat شک کرد که این شکم برآمده دراصل یک تومور تخمدانی حجیم باشد. بعد از چند تحقیق  و بررسی اشعه های ایکس وجود یک توده سنگی در رحم زهرا را ثابت کرد. این زن دوباره به بیمارستان فرستاده شد تا بالاخره بچه 47 ساله اش را به دنیا آورد.
دکتر توده سنگی را بیرون آورده و این کودک برهنه به طور قابل ملاحظه ای شبیه یک مومیایی بود. ارگانیسم مادر به منظور محافظت از خود جنین را درون ماده دارای کربنات آهک قرار می دهد تا  سیستم ایمنی بدن واکنش نشان ندهد.حالا شما داستان بچه های سنگی را می دانید. باوجود این چنین شرایطی مایه تاسف است و اینکه افسانه های عجیب و غریب اجتماعات را تحت تاثیر قرار می دهند نیز تکان دهنده است. یک عکس از زنی که از شرایط مشابه رنج می برد.عکس بالا تصویر مرجعی برای lithopedion محسوب می شود. شما می توانید شکل سنگی شده که جنین را شبیه مومیایی می کند ببینید.


< <
آخرین های : طنز
از سایر بخش ها...
پر بیننده ترین ها...
5 چیز عجیبی که بعد از مرگ اتفاق می افتد

5 چیز عجیبی که بعد از مرگ اتفاق می افتد

قبر، حقایق ناخوشایندی درمورد چگونگی تجزیه شدن بدنتان بعد از مرگ: طبیعت بعد از مرگ با بدن انسان مهربان نیست. باید خوشحال باشیم که این روزها آیین های تدفین مدرن جای تجزیه طبیعی بدن را گرفته اند. ما می توانیم انتخاب کنیم که پروسه تجزیه شدن بدنمان را با مومیایی شدن به تاخیر بیندازیم، عمل مومیایی که درآن به جای مایعات بدن مواد نگهدارنده می گذارند. یا می توانیم تبدیل به خاکستر شویم، بدین شکل که جسدمان را در درجه حرارت 2000 فارنهایت می سوزانند تا موقعی که به خاکستر تبدیل شویم.

12دکور دلپذیر برای روز ولنتاین

12دکور دلپذیر برای روز ولنتاین

شما علاوه بر تزئین کردن درب و طاقچه بالای شومینه برای 14 فوریه ممکنه بخواهید نگاهی هم به کارهای دستی مخصوص این ماه بیندازید. ما برای کمک کردن به شما 12 نمونه از دکور روز ولنتاین را برای شما آماده کرده ایم. اینها بامزه، خلاقانه و فوق العاده رمانتیک هستند. پس خانه تان را با تزئینات آراسته کنید و مطمئن باشید بیشتر از قبل عشق را احساس خواهید کرد، من این را تضمین می کنم.

قبرستان های جن زده

قبرستان های جن زده

در این متن لیست 11 قبرستان جن زده جهان را آورده ایم. از مقبره ای که به خاطر مشاهده و گزارش تعداد زیادی از ارواح درش بسته شد تا قبرستانی که به عنوان یک شهر کوچک شناخته می شود، این مکان ها برای گردش عالی اند- اگر جراتش را داشته باشید.

جالب ترین مومیایی های کشف شده

جالب ترین مومیایی های کشف شده

برداشتن مغز یکی از مراحل مومیایی کردن مصری بود که حدود 3500 سال قبل معروف بود و تا دوره های بعدی هم مورد استفاده قرار می گرفت. تشخیص ابزارهای باستانی که مومیایی کنندگان برای برداشتن مغز از آنها استفاده می کردند سخت است و محققان ذکر کردند که این دومین باری است که وجود یک ابزار درون جمجمه مومیایی گزارش شده است. این ابزار که ما بین استخوان دیواره چپ و پشت جمجمه واقع شده است که با رزین پر شده است، سال 2008 بعد از یک سری اسکن پیدا شد.

نقاشی روی تخم شترمرغ

نگاه کنجکاوانه یک شتر مرغ به نقاشی کشیده شده روی تخم شتر مرغ ...