17 بهمن 1391

راه های ساده برای صرفه جویی در مصرف انرژی در زمستان

راه های ساده برای صرفه جویی در مصرف انرژی در زمستان

در هر درجه ای شما می توانید درجه ترموستات خود را به عقب برگردانید و با این ترفندها 30% در مصرف انرژی صرفه جویی نمایید. پس با هم این ایده ها را می خوانیم:


1- زیر درها
یک پارچه از جنس حوله زیر شکاف در بگذارید. چرا؟بنابرگزارش دپارتمان انرژی امریکا با پوشاندن زیر درها می توان 5 تا 30 درصد در مصرف انرژی صرفه جویی شود.

2- روی سقف
جهت فن روی سقف را برعکس کنید تا هوای گرم را در داخل اتاق به گردش درآورد.3- در زیرزمین
ماهی یکبار فیلتر سیستم حرارتی را در زیر زمین تعویض و تمیز کنید تا زمانی که بخواهید در زمستان از آن استفاده کنید فشار زیادی به آن وارد نیاید.
جریان باد و فیلتر دائمی را تغییر دهید تا 88 درصد در مصرف انرژی صرفه جویی شود.4- روی خط
لوازم مجانی؟بعضی نقاط در صرفه جویی از انرژی بسیار مفید هستند مانند استفاده از ترموستات های با برنامه و عایق بندی و روکش بندی سیم ها.5- در پارکینگ
تایرهای یخ شکن کوهستانی به جای تایرهای عادی مورد استفاده تان ببندید. با افزایش انقباض شما بهتر می توانید قدرت موتور را کنترل کنید.

6- اطراف خانه
جای مبلمان و اثاثیه خانه را عوض کنید تا راه هایی که گرما از آن به خارج از خانه فرار می کنند را ببندید.7- اطاق کوچک زیر شیروانی
مطمئن شوید که حداقل 12 اینچ از خطوط عایق در اطراف اطاق زیر شیروانی خود داشته باشید که گرما از طریق آنها از سقف فرار نکند.


< <
آخرین های : کاشانه
از سایر بخش ها...
پر بیننده ترین ها...
چگونه گل و گیاه در داخل خانه پرورش دهیم؟

چگونه گل و گیاه در داخل خانه پرورش دهیم؟

پرورش دادن گل و گیاه در داخل خانه می توانند ابعاد تازه ای به آشپزی شما داده و فرصتی برای صرفه جویی در هزینه های خانگی شما داشته باشد. برخی افراد فکر می کنند که پرورش گیاه در داخل خانه تنها برای افرادی میسر است که دارای فضای زیاد در خانه باشند اما این درست نیست. حتی اگر شما در آپارتمانی زندگی می کنید که هیچ فضای بیرونی ندارد هم می توانید گل و گیاه خود را پرورش دهید.

5 استفاده عجیب از سیر که تاکنون نمی دانستید!

5 استفاده عجیب از سیر که تاکنون نمی دانستید!

ترکیبات فعال در سیر با اسید آراشیدونیک تعامل داشته یک اسید چرب امگا در گوست وابسته با پسوریازیس ایجاد می کند. روغن سیر می تواند مستقیما روی نواحی با دوبار استفاده در روز تاثیر بگذارد.

7 چیزی که مردان آرزو می کنند زنها بدانند!

7 چیزی که مردان آرزو می کنند زنها بدانند!

کمدین معروف دین کوک فقط بامزه و جذاب نیست. او به قدری زیباست که در قلب ها نفوذ می کند و زمانیکه در یک رابطه قرار می گیرد بسرعت اغوا می شود. ما از او خواهش کردیم که به ما بگوید در ذهن مردها چه می گذرد.

طریقه  رنگ کردن تخم مرغ های نوروز با پوست پیاز

طریقه رنگ کردن تخم مرغ های نوروز با پوست پیاز

می خواهیم یک روش رنگ کردن تخم مرغ با پوست پیاز را برای شب عید آموزش دهیم که برای تزئین هم از برگ های سبزیجات مثل ریحان استفاده خواهیم کرد...

5 مدل طراحی جالب برای گل و  گیاه منزلتان

5 مدل طراحی جالب برای گل و گیاه منزلتان

طرح هایی که می بینید چیزی بیش از گلدان های معمولی است که در منزلتان می گذارید. آنها هوشمندانه، با اهداف چندگانه و واقعا غیرعادی هستند. این وسایل به منظور رشد گیاهان و حفاظت از آنها طراحی شده اند یا یک طرح غیر معمول و جذاب دارند که فورا توجه ما را به خود جلب می کند.