14 بهمن 1391

مادر 5 ساله اهل پرو: کوچک ترین مادر جهان

مادر 5 ساله اهل پرو: کوچک ترین مادر جهان

رکورد بیشترین فرزند متعلق به جهان مدرن از آن مادری اهل سن آنتونیو از شیلی است که لئونتینا آلبینا نام دارد. او ادعا کرده که مادر 64 فرزند است که نام 55 فرزند او ثبت شده است.

مادر 5 ساله اهل پرو: کوچک ترین مادر جهان
روزی زنی هندی خسته و فقیر از دامنه کوه های آند به بیمارستان پیسکو (در پرو) آمد. او دست یک دختر کوچک خجالتی و هراسان با موهای بلوطی رنگ و با قد سه فوتی را گرفته بود، که شکمش بیش از اندازه برآمده بود. زن هندی با اشاره به دختربچه هراسان از جراح جرالدو لوزادو خواهش کرد که ارواح شیطانی که بدن او را تسخیر کرده بوند را خارج کند. با اطمینان از اینکه لینا مدینای کوچک یک تومور شکمی دارد دکتر لوزادا اورا آزمایش کرد، اما دکتر خبر حیرت آوری را از همسرش شنید. چون همسرش فهمیده بود این دختر هشت ماهه باردار است. دختری که تبدیل به کوچک ترین مادر جهان شد.
دکتر لوزادا دختر را به لیما پایتخت پرو برد تا متخصصان دیگر تایید کنند لینا باردار است. یک ماه و نیم بعد روز 14 می، 1939 لینا به خاطر کوچک بودن لگن پسرش را به روش سزارین به دنیا آورد. دکتر لوزادا و دکتر بوسالئو عمل جراحی را انجام دادند همراه با دکتر کولرتا که مسئول بیهوشی بود. جزئیات این پرونده توسط دکتر ادموندو اسکومل به La Presse Medicale گزارش شد. با این جزئیات اضافی که اولین قاعدگی این دختر در 8 ماهگی اتفاق افتاده، و تا سن 4 سالگی سینه ها به طور کامل رشد کرده اند. تا سن 5 سالگی شکل لگن عریض شده و استخوان ها به بلوغ رسیده اند.


وزن پسر او در زمان تولد 2.7 کیلوگرم بود و نامش را به یاد دکترش جراردو گذاشتند. جراردو با این فکر بزرگ می شد که لیما خواهرش است، اما در سن ده سالگی متوجه شد که او مادرش است. جراردو به سلامت بزرگ شد اما در سال 1979 و در سن 40 سالگی در اثر یک نوع بیماری مغز استخوان درگذشت.
هرگز مدرکی دال براینکه حاملگی لینا چگونه اتفاق افتاده پیدا نشد، لینا نیز هیچ وقت نه نام پدر بچه را فاش کرد نه چگونگی باردار شدنش را. دکتر اسکامل به این نکته اشاره کرد که لینا خودش هم نمی داند چون پاسخ دقیقی به سوالات نمی دهد. پدر لینا به اتهام تجاوز و زنای با محارم دستگیر شد اما بعد به دلیل نبود شاهد و دلیل آزاد شد. مدینا بعدها با رائول ژورادو که پدر پسر دومش در سال 1972 بود ازدواج کرد. آنها در یک محل فقیر لیما به نام شیکاگو چیکو (به معنی شیکاگوی کوچک) زندگی می کردند. سال 2002 از او تقاضای مصاحبه با رویترز شد که نپذیرفت.
دو عکس منتشر شده که سندی بر این مورد است وجود دارد. اولی در اوایل آپریل 1939 زمانی که مدینا هفت ماه و نیم باردار بود گرفته شد. در یکی از عکس ها او برهنه در جلوی یک دیوار ایستاده است. این تنها عکس منتشر شده از دوران بارداری لینا بود. این عکس از اهمیت بالایی برخوردار است زیرا موقعیت فیزیولوژیکی بدن او در دوران بارداری را به خوبی نشان می دهد. با این حال این عکس در خارج  از دایره پزشکی زیاد معروف نیست. عکس دیگر وضوح بیشتری دارد و در لیما زمانی گرفته شد که جراردو یازده ماه بود.
اگرچه تعدادی از مردم این پرونده را نوعی شوخی می دانستند، تعدادی از دکترها طی سالها براساس بافت برداری، اشعه ایکس استخوان های جنینی در مورد این موضوع تحقیق کرده اند. درجه خیلی زیاد از بلوغ زودرس در کودکان زیر 5سال خیلی غیر معمول است اما بی سابقه نیست
حاملگی و به دنیا آوردن بچه در سن پایین بسیار نادر است چونکه بلوغ در سنی انقدر پایین باعث ناباروری، و رشد ناکافی اندام ها شده و قدرت جنسی را کاهش می دهد. اما امروزه در قرن 20 معمولا به چنین بارداری هایی با سقط کردن پایان می دهند.
موارد جالب دیگر در مورد مادر شدن
بابی مک کاگی نام مادری است که رکورد بیشترین فرزند به دنیا آمده از یک تولد را دارد. او در اولین بارداری اش 4 پسر و 3 دختر در 19 نوامبر 1997 در بیمارستان دانشگاه Iowa در آمریکا به دنیا اورد. این بارداری از طریق لقاح مصنوعی انجام شده بود و بچه ها بعد از 31 هفتگی به دنیا آمدند. 
جین بلکلی رکورد کوتاه ترین فاصله بین تولد دو فرزند در دو بارداری جداگانه را داراست. او جوزف رابرت را در 3 سپتامبر 1999 به دنیا آورد و بعد فرزند دیگرش آنی جسیکا جویسی در 30 مارچ  2000 به دنیا آمد. فاصله سنی این دو بچه 208 روز است.
الیزابت آن بتل  مادری است که رکورد بیشترین فاصله بین دو فرزند را داراست. او بلیندا را در 19 می 1959 و جوزف را در 20 نوامبر 1997 به دنیا آورد. فاصله سنی دو فرزند او 41 سال و 185 روز بود. این مادر وقتی پسرش جوزف را به دنیا آورد 60 ساله بود.
بیشترین تعداد فرزند به دنیا آمده از یک مادر متعلق به یک مادر روسی است. تعداد فرزندان او 69 است. بین سال های 1752 و 1765 در 27 حاملگی او 16 دوقلو، 7 سه قلو و 4 چهارقلو به دنیا آورد. 67 تا از بچه های این مادر زنده ماندند.


رکورد بیشترین فرزند متعلق به جهان مدرن از آن مادری اهل سن آنتونیو از شیلی است که لئونتینا آلبینا نام دارد. او ادعا کرده که مادر 64 فرزند است که نام 55 فرزند او ثبت شده است. اسم او در لیست سال 1999 رکوردهای گینس ثبت شد اما در ویرایش های بعدی نامش را حذف کردند.

< <
آخرین های : بارداری و زناشویی
از سایر بخش ها...
پر بیننده ترین ها...
علائم زودهنگام و اولیه باداری چیست؟

علائم زودهنگام و اولیه باداری چیست؟

بسیاری از زوج هایی که امیدوارند بچه دار شوند با دیدن کوچکترین ناخوشی ای واکنش نشان داده امیدوارند که اینها از علائم اولیه بارداری همسرشان باشد. البته ، تعیین بارداری سریع به طور تخصصی مشکل است در حالیکه برخی از ناخوشی هایی که خانم احساس می کند ممکن است چیزی غیر از علائم اولیه بارداری باشد. علائم زیر وجود دارد اما ممکن است به طور خاص با بارداری رابطه خاصی نداشته باشد:

16 روش آماده سازی برای زایمان طبیعی موفق

16 روش آماده سازی برای زایمان طبیعی موفق

برای داشتن زایمان طبیعی موفق حتما باید برنامه ریزی داشته باشید. در اینجا 16 روش آماده سازی برای یک زایمان طبیعی موفق را معرفی می کنیم.

مراقبت های پس از عمل سزارین

مراقبت های پس از عمل سزارین

ممکن است از اینکه زایمان به پایان رسیده و خود و کودکتان سلامت هستید ، خوشحال و سپاسگزار باشید است. ممکن است از اینکه همه چیز مطابق برنامه پیش رفته به وجد آمده باشید. یا ممکن است از اینکه بر خلاف تصوراتتان ، زایمان را به شکل طبیعی انجام نداده اید ، ناراحت و نا امید باشید. اگر همه چیز به سرعت در طول وضع حملتان تغییر کرده و یک سزارین غیرمنتظره و اورژانسی داشتید ، ممکن است از آنچه بر شما گذشته یا حس کرده اید عمیقاً ناراحت باشید. دوباره فکر کردن به دلایلی که باعث شدند زایمان به شکل فوری انجام شود می تواند به بهتر شدن احساساتتان کمک کند.

دلایلی که برخی از بچه ها دیر راه می افتند!

دلایلی که برخی از بچه ها دیر راه می افتند!

زمانیکه بچه برای اولین بار قدم های خود را بر می دارد و شروع به راه رفتن می کند مادر سرشار از شادی می شود... اگر هر گونه تاخیری در این زمینه رخ دهد ، به جای آن احساس ترس و پریشانی می کند مخصوصا اگر بچه دیگری در همان سن در اطراف شما وجود داشته باشد که شروع به راه رفتن کرده است و اینجاست که شما شگفت زده می مانید ....

10 چیزی که باید در مورد بچه های تازه به دنیا آمده بدانید

10 چیزی که باید در مورد بچه های تازه به دنیا آمده بدانید

در اینجا چند اصل را بهتان معرفی می کنیم که لازم است در مورد فرزند نورسیده تان بدانید.