29 بهمن 1395

کرم های دور چشم را چگونه استفاده کنیم تا فایده داشته باشد؟

کرم های دور چشم را چگونه استفاده کنیم تا فایده داشته باشد؟

شاید شما هم از آن افرادی باشید که مقداری زیادی کرم مصرف می کنند یا کرم چشم را روی قسمت اشتباهی می زنند. درست است کرم باید نزدیک چشم ها مالیده شود، اما...


کرم دور چشم هم پوست اطراف چشم را مرطوب و نرم کرده و حتی تیرگی چشم را نیز می تواند برطرف کند، برای همین ظاهر صورت ما را شاداب تر می کند، البته اگر درست استفاده شود.

شاید شما هم از آن افرادی باشید که مقداری زیادی کرم مصرف می کنند یا کرم چشم را روی قسمت اشتباهی می زنند. درست است کرم باید نزدیک چشم ها مالیده شود، اما نباید خیلی نزدیک مژه های بالا زده شود و همچنین نباید مستقیما زیر مژه های پایین و خیلی نزدیک آنها مالیده شود.
Geri G آرایشگر سلبریتی ها بهمان می گوید: کرم های چشمی باید با انگشت حلقه دورتادور استخوان چشم یا همان دورتادور استخوان حدقه چشم مالیده شود اما نه روی پلک و نزدیک مژه ها.


او اضافه می کند: من برای این دوست دارم از انگشت حلقه استفاده کنم چونکه ماهیچه کمتری داشته و فشار کمتری به پوست وارد می شود. اندازه یک  دانه عدس از کرم برای هر دو چشم کافی است. سپس 4 تا 5 نقطه با فاصله کم از هم روی پوست گذاشته و به سمت خارج از چشم بمالید جایی که به اصطلاح خطوط پنجه کلاغی ظاهر می شود و بعد اندکی هم به سمت پایین درامتداد استخوان حدقه چشم بمالید.

شما باید از نزدیک شدن زیاد به سمت چشم اجتناب کنید، چراکه این کرم ها بر اثر گرم شدن به خاطر دمای بدن به سمت پایین تر و به داخل چشم ها کشیده می شوند. این کرم ها در عرض یک یا دو ساعت پخش می شوند، برای همین نیازی نیست که مستقیما روی تمام بافت نرم پوست مالیده شوند.

متخصص پوست و زیبایی سلبریتی ها به نام Renée Rouleau همچنین در مورد استفاده نکردن کرم ها در اطراف چشم هشدار می دهد، چونکه این محصولات می تواند وارد چشم شده و به چشم تان آسیب بزنند. او می گوید: گول این برچسب کرم چشمی را نخورید؛ کرم ها در اصل مخصوص چروک ها هستند نه چشم. پوست شما مثل اسفنجی  است که مواد لازم کرم را به خود می کشد.

اکثر مردم کرم دور چشم شان را قبل از رفتن به رختخواب استفاده می کنند و صبح وقتی بیدار می شوند با پف زیر چشم مواجه می شوند. با دیدن این صحنه سریع برچسب آلرژی زا بودن به محصول نزنید. Rouleau  می گوید: اگر شما شبها کرم دور چشم استفاده می کنید، ترکیبات موجود در کرم به دلیل سرازیری حفره چشم به سمت چشمتان سر می خورد. بنابراین مواد موجود در کرم راهشان را به سمت چشم شما پیدا کرده و همین برخورد با چشمان باعث پف چشم در صبح و حتی قرمزی می شود. شما می توانید کرم چشم را صبح ها استفاده کرده و بعد 10 تا 15 دقیقه صبر کنید و سپس آرایش کنید یا کرم های دیگرتان را استفاده کنید.


Geri G توصیه می کند: اهمیتی ندارد که آناتومی صورت شما چگونه است؛ حتما قبل از استفاده از یک محصول با دکتر متخصص مشورت کنید. اگر یک محصول برای دوست شما فایده داشته دلیل نمی شود برای شما نیز خوب باشد. وقتی هم برای خرید کرم دور چشم می روید، دنبال ترکیباتی باشید که حاوی hyaluronic برای آبرسانی و peptide برای تامین پروئین طبیعی پوست باشد.
< <
آخرین های : پوست و زیبایی
از سایر بخش ها...
پر بیننده ترین ها...
هشت ماده غذایی که باعث براق شدن پوست شما می شوند

هشت ماده غذایی که باعث براق شدن پوست شما می شوند

کرم های گران قیمت خود را برای مدتی کنار گذاشته و بطور طبیعی از پوستتان محافظت کنید. خانم وانا جیمز متخصص تغذیه بهترین خوراکی ها را که برای پوست مفید است به شما معرفی می کند.

4 ترفند برای کشیدن خط چشم که هر خانمی باید آن را بداند!

4 ترفند برای کشیدن خط چشم که هر خانمی باید آن را بداند!

اگر می خواهید خط چشم تان اثر ماندگارتری روی چشمان تان داشته باشد با یک مداد چشم اول زیر چشم تان را خط بکشید اجازه دهید رنگ آن تا خط مژگان تان پیش برود و سپس روی آن کمی سایه پودری به همان رنگ بزنید تا خط چشم تاثیرگذارتری داشته باشید.

روش صحیح آرایش برای انواع مختلف چشم

روش صحیح آرایش برای انواع مختلف چشم

وقتی که قرار است آرایش کنیم همه ما یک هدف داریم؛ اینکه چشمانمان را درشت تر و درخشان تر درست کنیم. پس Mia Silverio هنرمند آرایشگر بهمان یاد می دهد با توجه به فرم چشم چگونه سایه بزنیم و خط چشم بکشیم.

 فواید گوجه فرنگی برای پوست

فواید گوجه فرنگی برای پوست

مصرف گوجه فرنگی بدلیل منبع غنی لیکوپین که اثری آنتی اکسیدان دارد و همانند کرم ضد آفتاب در پوست عمل می کند ، به همه توصیه می شود. لیکوپین با سلول های آسیب دیده مبارزه کرده و اثرات قرمزی پوست را از بین می برد و خاصیت ضد پیری دارد.توصیه می شود که هر نفر روزانه حدود 16 میلی گرم لیکوپین مصرف کند زیرا اینکار باعث می شود رادیکالهای آزاد درون بدن کاهش یافته و در نتیجه باعث حفظ رطوبت بدن شود. و نیازی نیست تا پولی که به سختی بدست می آورید را صرف هزینه های گزاف پاکسازی پوست انجام دهید.

بهترین مدل برای موهای شما چیست؟

بهترین مدل برای موهای شما چیست؟

حالت دادن موهای فر بلند مانند صاف کردن یک پیراهن آهن زده است . شما نیاز به سیستم حرارتی کمی مرطوب کنندهه و کمی کرم ثابت کننده دارید. ابتدا از مرطوب کننده آغاز کنید که بتوانید موهایتان را نرم کنید ، یک شامپو و نرم کننده نیز می تواند کمک ساز باشد.