2 بهمن 1395

10 روش برای قوی کردن یک رابطه

10 روش برای قوی کردن یک رابطه

قوی کردن رابطه زناشویی در زندگی باعث آرامش همیشگی تان در فراز و فرودهای زندگی می شود. پس این ده قدم را دنبال کنید تا در زندگی و ازدواج مشکل نداشته باشید...یک رابطه قوی و سالم می تواند یکی از بهترین تکیه گاه های زندگی انسان باشد. عشق قدرتمندترین احساس ما و نیازمان به داشتن رابطه ای عاشقانه یکی از قوی ترین نیازهای بشر است. وقتی قلبمان مالامال از عشق باشد، احساس افتخار و رضایت داریم و صبورتر، آرام تر و مهربان تر می شویم. رابطه خوب تمام جنبه های زندگی مان را تحت تاثیر قرار می دهد؛ ذهن و جسممان سالم تر مانده و ارتباط مان با دیگران مستحکم تر می شود. با این حال اگر یک رابطه خوب پیش نرود، یک شکست در زندگی مان محسوب می شود. رابطه و دوستی سرمایه زندگی ماست. هرقدر که برای آن انرژی بگذاریم همان قدر برداشت می کنیم. قوی کردن رابطه زناشویی در زندگی باعث آرامش همیشگی تان در فراز و فرودهای زندگی می شود. پس این ده قدم را دنبال کنید تا در زندگی و ازدواج مشکل نداشته باشید. با عمل کردن به این دستورات  می توانید یک رابطه سالم و قوی داشته باشید و یا عشق و اعتمادی که در رابطه تان دچار مشکل شده را ترمیم کنید.

10 راه برای قدرت بخشیدن به رابطه

فراز وفرودهای یک رابطه را بشناسید
گاهی اوقات استرس های زندگی باعث بدخلقی ما می شود. پس خیلی مهم است که فراز و فرودهای یک رابطه را تشخیص دهید. شما همیشه در حالت های روحی یکسان نیستید. گاهی اوقات شریک زندگی تان با مشکلاتی دست به گریبان است که استرس هایی را به او وارد می کند؛ مثلا مثل فوت یکی از اقوام نزدیکش. یا اتفاقات دیگری مثل از دست دادن شغل یا داشتن مشکلات سلامتی، می تواند روی هر دو نفر تاثیر گذاشته و ارتباط برقرار کردن با یکدیگر را مشکل سازد. شما ممکن است در مدیریت کردن مسایل مالی یا تربیت بچه ها به مشکل بربخورید. آدم های متفاوت برخورد های متفاوتی در مواجه با استرس دارند و عدم تفاهم یکدیگر می تواند به سرعت منجر به عصبانیت و ناامیدی یکدیگر شود.


مصالحه و سود دو طرفه
اگر انتظار دارید در یک رابطه به صددرصد خواسته هایتان رسیده و تمام وقت طرف مقابل را به خود اختصاص بدهید، پس به زودی ناامید خواهید شد. یک رابطه سالم بر اساس توافق و مصالحه برقرار است. همه چیز در یک رابطه مثل یک معامله است که به سود دو طرف تمام شود، پس باید هر دو طرف به انتظارات هم احترام گذاشته و با هم به توافق برسند.

ارتباط مفید
برقراری ارتباط مهم ترین چیز در یک رابطه خوب و درست است. پا پیش گذاشته، احساس و خواسته های خود را به عشق خود بگویید و بعد ببینید چگونه او نیز متقابلا عمل می کند. یک ارتباط خوب بخش بنیادین رابطه ای سالم است. وقتی که انسان ها ارتباط دوستانه و سالم خود را قطع می کنند، کم کم عصبانیت و استرس باعث دور شدنشان از یکدیگر و در نهایت جدایی می شود. مادامی که ارتباط موثر را با هم حفظ کنید، می توانید با یکدیگر بر مشکلاتی که پیش رو دارید غلبه کنید.


یک شنونده خوب باشید
همیشه سعی کنید همسر خود را درک کنید. بحث و جدل وقتی پیش می آید که هر دو طرف می خواهد طرف مقابل گوش بدهد. تنها با شنونده خوب بود می توانید رابطه تان را مستحکم کنید! یک شنونده مشتاق باشید تا همسر یا نامزد شما بفهمد نیازها و احساساتش برایتان مهم است. علاوه بر این با این کار طرف مقابل را مشتاق می کند سفره دلش را باز کرده و احساساتش را با شما در میان بگذارد.

خطاهای کوچک را ببخشید
هیچ کس همیشه بدون عیب نیست، و هیچ کس دوست ندارد با کسی باشد که همیشه حق به جانب است. هر رابطه های دوره های سخت نیز دارد، پس وقتی شما و شریک زندگی تان سر موضوعی با هم مخالف هستید، با انصاف بوده و در درجه اول روی مشکلتان تمرکزکنید. به او حمله نکرده و او را متهم نکنید. این کار برای رابطه و همچنین اعتماد به نفس شریک زندگی تان بسیار زیان آور است. پس همیشه سعی کنید به صورت موثری از این اختلاف صرف نظر کرده و اشتباهات کوچک یکدیگر را ببخشید.

با هم جشن بگیرید
در هر رابطه سالمی اهمیت بسزایی دارد که مناسبت های مختلف زندگی تان را جشن بگیرید. مشغله های زندگی و گرفتاری های مربوط به بچه ها به راحتی بینتان فاصله می اندازد. و اگر در این گرفتاری سالگرد ازدواج یا مناسبت های مهم را فراموش کنید این فاصله بیشتر شده و دلسردی و ناراحتی بین زوجین پیش می آید. پس هیچ وقت مناسبت ها را فراموش نکنید، برای سالگرد ازدواج تان مثل سال های اول آشنایی برنامه ریزی کرده و یک برنامه رمانتیک دو نفری بچینید. حتی می توانید برای یک سفر دونفره برنامه ریزی کنید. با این کارها دوباره خاطرات روزهای خوش آشنایی برایتان تداعی می شود.

خوشگذرانی با همدیگر
وقت گذرانی و تفریح کردن باعث از بین رفتن تنش ها شده و کمک می کند شما جنبه های مثبت یک رابطه را ببینید. تا جایی که می توانید یک سرگرمی مشترک پیدا کرده که سبب شادی هر دویتان می شود. درمورد راه های جالبی که شریک زندگی تان را سورپرایز می کند؛ مثل خریدن گل یا یکی از فیلم های مورد علاقه اش، فکر کنید. بازی کردن با حیوانات خانگی و یا بچه های کوچک بهتان کمک می کند شادتر شده و کودک درونتان را فعال نگه دارید. فقط مهم است یک سرگرمی یا تفریح را دوتایی با هم انجام دهید، هم بیشتر طرف مقابل خود را می شناسید و هم می فهمید او از چه تفریح هایی خوشش می آید و چه چیزهایی باعث شادی اش می شود.


ارتباط فیزیکی
دراصل زندگی بدون ارتباط فیزیکی با دیگران یعنی زندگی  محکوم به تنهایی. رابطه فیزیکی و سالم لازمه رابطه زن و شوهر است. اغلب اوقات اساس یک رابطه متعهدانه رابطه فیزیکی بین زوج بزرگسال و بالغ است. با اینحال رابطه جنسی نباید تنها روش برای رابطه فیزیکی صمیمی بین دو زوج باشد. بلکه بغل کردن، نوازش، بوسیدن و گرفتن دست ها بیشتر باعث صمیمیت و به وجود آمدن عشق بین زن و شوهر می شود.

وقت گذرانی و مراوده
سعی کنید زمان با کیفیت و مفیدی را به همسر یا نامزد خود اختصاص دهید. همیشه ارتباط خود را با هم حفظ کنید. یادتان باشد برای حفظ یک رابطه باید تلاش کرد. وقت و انرژی خود را صرف بهتر کردن رابطه تان کنید. لازم است که زوجین حتما با یکدیگر زیاد وقت بگذرانند. حتما باید در هفته نصف یک روز را برای یک برنامه دو نفره اختصاص دهید. و حداقل در طول یک روز نیم ساعت از وقت خود را به مکالمه و صحبت دو نفره اختصاص دهید- زمانی را در نظر بگیرید که نه قصد فیلم نگاه کردن دارید و نه بچه ها مزاحم تان می شوند.

دوست بودن با یکدیگر

دوست و عاشق باشید.  هر رابطه ای سالمی باید بر اساس یک دوستی تضمین شده استوار شده باشد. افرادی که شادترین رابطه ها را دارند به عنوان یک دوست روی شریک زندگی خود حساب می کنند. با همسر خود به مهربانی رفتار کنید، به او احترام گذاشته و تحسین اش کنید؛ همان طوری که با دوستان صمیمی خود رفتار می کنید. از او حمایت کنید، بهش گوش دهید، شاد باشید و با هم تفریح کنید تا رابطه تان را قوی تر کنید.

< <
آخرین های : دوستی و رابطه
از سایر بخش ها...
پر بیننده ترین ها...
50 نکته ای که مردان دوست دارند زنان آنها را بدانند

50 نکته ای که مردان دوست دارند زنان آنها را بدانند

آیا می دانستید بزرگ ترین چیزی که مردها را منزجر و سرد می کند دیدن سیگار کشیدن زن ها است و بزرگ ترین چیزی که مردان را برمی انگیزاند و هیجان زده می کند ورزش کردن و داشتن فعالیت بدنی زنان است...؟!

10 نشانه ای که می توانید بفهمید مردی به شما جذب شده است

10 نشانه ای که می توانید بفهمید مردی به شما جذب شده است

بسیاری از زنان در واژه ها و کلماتی که مردان به کار می برند به دنبال آن هستند که ببینند مرد مورد نظرشان به طرف آنها جذب شده است یا نه. در اینجا به قسمتهایی از زبان بدن مردان اشاره می کنیم که زمانیکه به طرف شما جذب شدند برای تان کاملا مشخص شود:

10 چیزی که مردها از زن ها می خواهند

10 چیزی که مردها از زن ها می خواهند

شاید فکر کنید مغز مردان در مقایسه با زنان زیاد پیچیده نیست، اما گاهی اوقات مردان نیز چیزهای غریبی که زن ها «احساسات» می نامند را تجربه می کنند. (بله این حقیقت دارد). پس اینجا صاف و ساده چیزهایی که مردان از زنان می خواهند را نام می بریم، اما آنها انقدر لجوج و سرسخت هستند که خودشان از زن ها در خواست نمی کنند.

باورتان نمی شود مردها از این خصوصیات زنان خوششان بیاید!

باورتان نمی شود مردها از این خصوصیات زنان خوششان بیاید!

ممکن است موهای خیس برای شما کلافه کننده باشد چون به هرجایی می چسبد. اما برای مردان نشان دهنده یک چهره جذاب و تحریک کننده است.

10 نشانه ای که بهتان می گوید شوهرتان به شما خیانت می کند!

10 نشانه ای که بهتان می گوید شوهرتان به شما خیانت می کند!

ما در دورانی زندگی می کنیم خبرها و داستان های زیادی در مور خیانت زن و شوهرها می شنویم. چیزی که اکثر زوج ها از آن هراس دارند. همه زوج ها چه زن و شوهر باشند چه نامزد باشند دوست دارند....