21 مرداد 1395

13 ایده دکوراسیون برای خانه های کوچک

13 ایده دکوراسیون برای خانه های کوچک

این 13 تاکتیک نتیجه بخش بهتان نشان می دهد چگونه با حقه های طراحی هوشمندانه، استراتژی سازماندهی، و رنگ از فضا به خوبی استفاده کرده و خانه را بزرگ تر نشان دهید.


امروزه خانه های شهری زیادی با مشکل کمی فضا مواجه هستند، و تشخیص دکور مناسب برای این فضاها مهارت آسانی نیست. این 13 تاکتیک نتیجه بخش بهتان نشان می دهد چگونه با حقه های طراحی هوشمندانه، استراتژی  سازماندهی، و رنگ از فضا به خوبی استفاده کرده و خانه را بزرگ تر نشان دهید.

در اتاق فضای چند منظوره برای انجام دادن فعالیت های متفاوت درست کنید. در اینجا یک اتاق به عنوان اتاق کار و محل استراحت طراحی شده است و تخت ها بالای فضای کمدها پنهان شده است.

استفاده کردن از این مدل درب های قدیمی که با سقف نیز فاصله دارد به بزرگ نشان دادن فضا کمک می کند. همچنین استفاده زیرکانه از رنگ آبی نیز به این هدف کمک کرده است.

مبلمان جزو اولین وسایلی است که اتاق نشیمن را پر می کند و نقش مهمی در دکوراسیون دارد. بهتر است برای فضاهای کوچک از مدل های مبل باز و ظریف که پایه های نازک دارند استفاده کنید چرا که هم سبک ترند و حجم کمتری دارند. هرچه کف خانه بیشتر دیده شود فضای خانه در چشم ما بزرگ تر دیده می شود.


در خانه های کوچک بر روی هر قسمت یا وسیله خانه  که برایتان مهم است با رنگ آبی مطبوع تاکید کنید. در این خانه ها پنجره های بزرگ این نقش را دارند و با رنگ آبی و تاکید روی آن فضای بقیه خانه بزرگ تر دیده می شود.


در قسمت هایی از دیوار که فضای خالی دارد از شلف ها یا طبقات استفاده چند منظوره داشته باشید. هم وسایلی که نیاز دارید را انبار کنید و هم چند وسیله تزئینی برای زیبایی روی آنها قرار دهید. با قرار دادن طبقات در بالا چشم ما فضا را بزرگ تر می بیند.


برای اتاق های کوچک تختخواب های بزرگ نخرید. در این اتاق یک تخت ساده کوچک بدون پاتختی گذاشته شده است و وسایل مورد نیاز در لبه پنجره چیده شده است.


قفسه های بدون درب از نظر بصری نسبت به کابینت های در بسته فضای کمتری می گیرند و روش خوبی برای به نمایش گذاشتن ظرف های مورد علاقه، کتاب های آشپزی و دیگر وسایل مورد نیاز آشپزخانه است. تنها سختی این روش تمیز نگه داشتن ظرف ها و گردگیری است اما از شلوغی و درهم برهمی اشپزخانه جلوگیری می کنید.

از یک رنگ جذاب برای برجسته ساختن دکورها در فضای کوچک استفاده کنید. در اینجا استفاده از رنگ مشکی و آبی به دیوار سفید انرژی داده و اتاق را ساده و بزرگ نشان داده است.


یکی دیگر از حقه ها در دکور اتاق های کوچک استفاده از آینه است. آینه ها در اتاق کوچک فضا را روشن تر و وسیع تر نشان می دهند. البته می توانید بیشتر از یک آینه در اتاق استفاده کنید و از این کار نترسید! این را هم در نظر داشته باشید که از قرار دادن دو آینه روبروی هم خودداری کرده و می توانید روی  درب های کمد را آینه نصب کنید و حتما مجبور نیستید آینه ها را روی دیوار نصب کنید.


بالا قرار دادن تخت بهتان کمک می کند در فضای کوچک از قسمت کف اتاق استفاده مفیدتری داشته باشید، مثلا کاناپه یا صندلی یا دراور را در زیر تخت بگذارید. در این صورت همان طوری که در تصویر می بینید دیگر تخت کل فضای اتاق را نگرفته و می توانید از فضای کف اتاق استفاده کنید.


در خانه های کوچک باید از هر فضای خالی که وجود دارد برای ذخیره سازی وسایل استفاده کنید. پس تا می توانید کمدها را بلند به اندازه سقف درست کنید و در هر دیوار خالی حتی کوچک طبقه یا شلف نصب کنید. وسایل دکوری را در طبقات بالاتر و وسایلی که گاهی استفاده می کنید را در طبقات پایین تر بگذارید.


مبلمان شیشه ای یا شفاف از لحاظ بصری این خاصیت را دارند که گویی در برابر چشمان ما نامرئی هستند. بنابراین این نوع مبل و صندلی ها نسبت به مبل های حجیم و توپر فضا را بزرگ تر نشان می دهند.


می توانید با بلندتر گرفتن ارتفاع اتاق نشیمن و جداسازی آن از بقیه خانه به بزرگ تر نشان دادن کل خانه کمک کرد.

< <
آخرین های : دکوراسیون
از سایر بخش ها...
پر بیننده ترین ها...
ایده جالب: برای استفاده از وسایل بدون استفاده

ایده جالب: برای استفاده از وسایل بدون استفاده

آیا وقتی به جارختی خود نگاه می کنید احساس رضایت ندارید؟ خوب یک نفس عمیق بکشید و دوباره نگاه کنید. فقط به خاطر اینکه فکر می کنید لباس هایتان خسته کننده شده اند انها را دور نریزید. دوستانتان را صدا زده و ازشان بخواهید ایده های خوب و کاربردی شان برای ساخت وسایل دست ساز را بهتان بگویند تا بهتان کمک کنند از لباس های کهنه تان دوباره استفاده کنید.

12دکور دلپذیر برای روز ولنتاین

12دکور دلپذیر برای روز ولنتاین

شما علاوه بر تزئین کردن درب و طاقچه بالای شومینه برای 14 فوریه ممکنه بخواهید نگاهی هم به کارهای دستی مخصوص این ماه بیندازید. ما برای کمک کردن به شما 12 نمونه از دکور روز ولنتاین را برای شما آماده کرده ایم. اینها بامزه، خلاقانه و فوق العاده رمانتیک هستند. پس خانه تان را با تزئینات آراسته کنید و مطمئن باشید بیشتر از قبل عشق را احساس خواهید کرد، من این را تضمین می کنم.

12 وسیله خلاقانه برای بالکن خانه تان

12 وسیله خلاقانه برای بالکن خانه تان

همه مردم دوست ندارند برای غذا خوردن در فضای باز به پارک بروند. چون در پارک آدم های زیادی هستند، سر و صدا زیاد است، و سگ ها ممکن است همبرگرتان را بدزدند که این خودش یک مانع است. اگر شما بیشتر از ظاهر باربیکیو تابستانی در آرامش خانه تان لذت می برید، پس یک گریل می خواهید. با این حال اگر بالکن کوچکی دارید که نمی خواهید راه رفت و آمد را با یک وسیله فلزی سنگین بگیرید، پس این نوع طراحی برایتان ایده ال است.

بهترین ایده ها برای آینه های حمام و دستشویی

بهترین ایده ها برای آینه های حمام و دستشویی

حمام و دستشویی های روشن و مجلل همان چیزی است که همه خواهانش هستند. اگر حمام و دستشویی شما حس وضفای خاصی ندارد شما می توانید با گذاشتن چندین آینه مدرن زیبا به آن حال و هوای مدرن بدهید. آینه های حمام می توانند به شما کمک کنند راحت تر آماده شوید و حسی از عظمت و شکوه به حمام شما هدیه میکنند.

12 مدل پریز خلاقانه

12 مدل پریز خلاقانه

در اینجا یک پروژه جالب از مردی ژاپنی را می بینید که خیلی باسلیقه پریزهای برق را در خانه اش مخفی کرده است. اینها درهای کشویی هستند که از چوب ساخته شده اند. این کار ایده خوبی برای کسانی است که به ندرت از پریزها استفاده می کنند. او کارهای دکوری دیگری نیز انجام داده مثل یک صفحه Shoji که از وسط باز می شود و یک درب کشویی تکی شبیه درهای کوچک بالایی.