21 آذر 1393

با انجام ندادن این 7 کار دیگران متوجه نمی شوند که شما توریست هستید!

با انجام ندادن این 7 کار دیگران متوجه نمی شوند که شما توریست هستید!

گاهی اوقات وقتی سفر می کنید دوست دارید به روش هایی متوسل شوید که بهتان به عنوان یک توریست نگاه نکنند. دلیل این خواسته برای هر کسی متفاوت است...

گاهی اوقات وقتی سفر می کنید دوست دارید به روش هایی متوسل شوید که بهتان به عنوان یک توریست نگاه نکنند. دلیل این خواسته برای هر کسی متفاوت است: شاید یک گردشگر جدی هستید که دوست ندارید زیاد با بقیه مردم تعامل داشته باشید؛  یا شاید می خواهید بیشتر در فرهنگ مردم یک منطقه آمیخته شوید؛ یا شاید فقط می خواهید موقع معامله و خرید و فروش بهتان به چشم یک فرد بی تجربه و ساده نگاه نکنند. دلیل شما هرچه باشد فرقی نمی کند، با این روش ها می توانید کاری کنید که دیگران شما را به عنوان توریست نشناسند.

1. وقت تماشای مناظر
یکی از مشخص ترین کارهایی که باید از آن دوری کنید در دست داشتن نقشه است. اگر حس می کنید به یک نقشه نیاز دارید، به یک مغازه یا مکانی که زیاد شلوغ نباشد بروید و آدرس بپرسید، یا اینکه از نقشه داخل گوشی تلفن تان استفاده کنید. همچنین می توانید قبل از بیرون امدن از هتل آدرس پرسیده و برای رفتن به محل مورد نظرتان برنامه ریزی کنید، دوربین خود را دور گردن نیاندازید و داخل کیف آن را حمل کنید. اگر یک کتاب راهنما خریدید آن را داخل روزنامه یا جلد یک رمان پنهان کنید (ترجیحا کتابی که به زبان کشور میزبان باشد). بهتر از همه آن است که فقط آن بخشی که در آن روز خاص قصد بازدید دارید از کتاب جدا کرده و در جیب خود ببرید.


2. هنگام غذا خوردن در رستوران

جلب توجه نکردن موقع غذا خوردن در رستوران کار سختی است، اما کارهایی وجود دارد که با انجام دادن انها از سریع شناخته شدن به عنوان توریست جلوگیری کرده اید. تا جایی که امکان دارد غذاهای محلی بخورید، از خوردن بعضی چاشنی ها که سبب می شود بهتان برچسب توریست بودن بزنند مثل سس کچاپ خودداری کنید. مثل مردم آن شهر یا کشور غذا سفارش دهید؛ مثلا در بعضی مناطق سالاد را آخر غذا سفارش می دهند. تا جایی که امکان دارد از منویی که به زبان آن کشور است غذا سفارش دهید  و درخواست منو با زبان انگلیسی نکنید. از رستوران دار نخواهید که در منطقه سیگار ممنوع بهتان صندلی بدهد- چرا که در بعضی مکان ها سیگار کشیدن در مناطق عمومی کلا ممنوع است درحالیکه در جاهایی هم در همه مناطق عمومی سیگار کشیدن آزاد است. عادات غذاخوری مردم آن کشور را رعایت کنید؛ مثلا در بعضی کشورها عادت های متفاوتی وجود دارد مثل غذا خوردن با چوب. هیچ وقت هم دستتان را به حالت استراحت و خستگی روی میز قرار ندهید.

3. از پوشیدن لباس هایی که شما را از دیگران متمایز کند اجتناب کنید
شاید لباس هایی که همیشه می پوشید برای مردم یک کشور دیگر لباس هایی عادی نباشد. پس لباس هایتان را از رنگ هایی انتخاب کنید که مردم آن کشور بیشتر می پوشند. مثلا اروپایی ها بیشتر لباس مشکی می پوشند در حالیکه مردم کارائیب رنگ های شاد و درخشان می پوشند. از لباس هایی که اسم یک شهر یا کشور روی آن نوشته شده اجتناب کنید (برای مثال کم پیش می آید مردم شهر لندن خودشان لباسی که روی ان نوشته «من عاشق لندن هستم» را بپوشند). سعی کنید لباس هایی که تبلیغاتی یا دارای آرم باشد نپوشید. همچنین از پوشیدن کفش های ورزشی، صندل یا دمپایی لا انگشتی خوددداری کنید؛ در عوض کفش های پاشنه تخت بدون هیچگونه آرم بپوشید. با توجه به آب و هوای منطقه لباس بپوشید.4. وسایلی که با خود حمل می کنید

فقط توریست ها هستند که کوله پشتی های بزرگ و کیف های کمری همراه دارند، پس این کیف ها را در سفر استفاده نکنید. همچنین کلاه های بیسبال، بطری آب و کیف های بزرگ همراه نداشته باشید خصوصا کیف هایی که  آرم های مشخصی رویشان است. اگر مجبورید کیف همراه ببرید، کیف خود را از مغازه های محلی خریداری کنید. و وسایلی که نشان می دهد شما یک توریست هستید مثل دوربین را داخل کیف بگذارید. برای پول و کارت اعتباری و دیگر کارت های مهم بهتر است نزدیک بدن شما نگه داشته شوند، مثلا می توانید در یک کیف کوچک از گردن خود آویزان کنید اما باید زیر لباس تان پنهان باشد.  حواستان باشد رنگ جوراب با شلوار هماهنگ باشد، اصلا جوراب های ورزشی سفید نپوشید مگر اینکه در آن کشور عادی باشد. (مثلا برزیلی ها با شلوارک جوراب سفید می پوشند). گاهی اوقات نیز نپوشیدن یک لباس باعث متفاوت شما می شود. اگر در یک کشور معمولا همه کلاه یا شال استفاده می کنند، شما نیز این کار را بکنید. همچنین اشتباه استفاده کردن این لباس ها نیز می تواند باعث متمایز شدن شما شود.

5. رفتار خوب
انچه به عنوان آداب رفتار درست در یک کشور شناخته شده است می تواند با کشور دیگر کاملا تفاوت داشته باشد. مثلا آمریکایی ها نسبت به مردم سایر کشورها با صدای بلندتری صحبت می کنند و همین می تواند انها را به عنوان توریست متمایز سازد. فاصله شخصی که مردم محلی رعایت می کنند را در نظر بگیرید. بیشتر مردم وقتی همدیگر را ملاقات می کنند به هم دست می دهند ولی در بعضی جاها این کار را نمی کنند. شاید در برخی از موارد دست دادن کار نامناسبی باشد مثل دست دادن با زنان در کشورهای مسلمان- یا در برخی موارد در مورد افراد مسن تر و یا افراد مهم اول شما باید دست خود را دراز کنید. پس قبل از سفر کردن در مورد عادات اجتماعی مردم یک کشور مطالعه کنید.


6. زبان و صحبت کردن

چندین عبارت مفید در زبان کشور میزبان را یاد بگیرید، و البته باید چندین واکنش و جواب پیش بینی نشده را نیز بلد باشید. کلمات درخواست و تشکر مثل «لطفا» و «متشکرم» و نیز کلمات سلام و احوال پرسی را بیاموزید. اگر منظور شما را متوجه نشدند با صدای بلندتر تکرار نکنید، بالا بردن صدا باعث نمی شود بهتر منظور شما را متوجه بشوند. اگر زمان صحبت کردن یا وقتی می خواهید منو رستوران را بخوانید مجبورید از لغت نامه استفاده کنید، به صورت هم زمان این کار را نکنید.

7. پول و ثروت
در مورد پول با احتیاط رفتار کنید.  پنهان کردن پول در کیف های مخفی زیر کمربند اگر مجبور باشید هر دفعه کمربند خود را باز کنید فایده ای ندارد. طوری پول ها را پنهان کنید که به آسانی قابل دسترس باشد. وسایل و لباس هایی استفاده نکنید که نشان دهنده ثروت شما باشد، مثل استفاده از جواهرات گران قیمت. با این کار نه تنها ممکن است آنها را از دست دهید، بلکه امکان دارد که هنگام خرید کردن مردم محلی به دلیل ثروتمند بودن از شما سو استفاده کنند. همچنین پول رایج ان کشور را بشناسید تا موقع حساب کتاب کردن مجبور نباشید از مردم دیگر کمک بگیرید.

< <
آخرین های : مسافرت
از سایر بخش ها...
پر بیننده ترین ها...
مختصری در مورد ماسوله

مختصری در مورد ماسوله

روستای تاریخی و زیبای ماسوله در جنوب غربی شهرستان فومن و در 63 کیلومتری شهر رشت واقع شده است. این روستا که به سبب نوع معماری خانه هایش شهرتی جهانی یافته است.

ایده های مسافرت در ایران - شیراز

ایده های مسافرت در ایران - شیراز

شیراز، مرکز استان فارس و گنجینه ای از فرهنگ ایرانی است. همچنین پایتخت سابق ایران، در دوران سلسله زند (1747-1779)، و همچنین مشهور به زادگاه شاعران بزرگ فارسی حافظ و سعدی. همچنین گفته می شود که منشاء یکی از بهترین شراب ها در جهان به نام Syrah است. این شهرستان در نیمه جنوبی ایران واقع شده و دارای جمعیتی حدود دو میلیون نفر است..

زیباترین بناهای باستانی جهان

زیباترین بناهای باستانی جهان

ساختمان و البته ساختمان های بزرگ همیشه مورد توجه توریست های سراسر جهان بوده اند! مردم زیادی در جهان برای تورهای دور جهان برنامه ریزی می کنند اما اولیتشان دیدن شهرها نیست بلکه بناها و سازه هایی که آرزوی دیدنش را دارند. این مقاله قرار است نگاهی داشته باشد به یک تور جهانی از زیباترین بناهای باستانی در سراسر جهان. بعضی از آنها بیش از 500 سال از زمان ساختشان می گذرد.

بهترین مکان ها با زیبایی طبیعی

بهترین مکان ها با زیبایی طبیعی

هرتعداد هنرمند با استعداد هم که جمع بشوند نمی توانند با خلاقیت و زیبایی های طبیعت رقابت کنند. جهانی که ما در آن زندگی می کنیم به طرز حیرت انگیزی زیباست، اما ما چنان درگیر مشغله هایمان هستیم که زمان کافی برای استراحت و تحسین زیبایی های اطرافمان نداریم. در این متن لیست ده صحنه زیبای طبیعت را آورده ایم که شما هم بتوانید از آنها لذت ببرید.

رنگارنگ ترین مناطق روی کره زمین

رنگارنگ ترین مناطق روی کره زمین

ساخته دست بشر یا خلق شده توسط طبیعت، بعضی از مناطق واقعا با رنگ تقدیس شده اند. خواه نورهای شمالی تابیده شده در آسمان باشد، پرندگان خوش رنگ، یا علائم نورانی پر زرق و برق، جهان ما آمیزه ای ناب از سایه ها و رنگ هایی است که قدرت دوباره احیا کردن احساسات شما و بیدار کردن تخیلتان را دارند.