13 شهریور 1393

3 قدم تا داشتن اندامی متناسب و ظاهری جوان

3 قدم تا داشتن اندامی متناسب و ظاهری جوان

لازم به انداختن شیر یا خط نیست که آرزو کنید همیشه جوان و شاداب بمانید. این سه روش ما را انجام دهید تا از مزایای آن برخوردار شوید...

اغلب ما فکر می کنیم که بالا رفتن سن و پیری اجتناب ناپذیر است.اما به این جمله دقت کنید:"آنچه که ما به آن روند پیری می گوییم تنها پیری سلول های بدن است.این خشکی مولکولی روندی از عمر ماست.و این اختیاری است!"هنری اس لادج پروفسور دانشگاه کلمبیا در  این باره می گوید:"بخش علمی قضیه این است:سلول های بدن شما به طور مداوم درحال بازسازی هستند.سلول های چشایی مدام در حال تغییر و بازسازی هستند.سلول های عضلات بدن هر 90 روز بازسازی می شوند.سلولهایی که ضعیف تر یا قوی تر از سلول های قبلی شان هستند، مبتنی بر سیگنال های شیمیایی هستند که دریافت می کنند. کار می کنند و بدن شما می شنود، کمی جوانتر شویم!روی باسن خود می نشینید و پیام این است"موی تان خاکستری می شود و چین و چروک های صورتتان بیشتر می شود، فعال شوید!و این مزایا فقط در مورد بدن شما نیست.با فعالیت های منظم،بافت جدید در نواحی شناختی و احساسی مغز شما رشد می کند، شما را در یک بازی ذهنی در صدر نگاه می دارد. تمرینات ورزشی کلید جوانی است.لازم به انداختن شیر یا خط نیست که آرزو کنید همیشه جوان و شاداب بمانید. این سه روش ما را انجام دهید تا از مزایای آن برخوردار شوید:

گام اول: تحرک داشته باشید

مهم ترین این روش ها:شما باید تحرک داشته باشید.اگر دونده مارتون هستید که بسیار عالی است.اگر سگ تان را به پیاده روی می برید این هم حرکت خوبی است.سلول های بدن شما تفاوت این دو را متوجه نخواهند شد.تا زمانیکه بدن شما حرکات ایروبیک انجام می دهد، بدن شما به سلول ها این پیغام را می دهد که قوی تر باشند.متخصصین پیشنهاد می کنند که بعد از بیدار شدن کمی ورزش کنید.راه حل سریع:این کار را می توانید 6 بار در هفته انجام دهید.حتی می توانید ورزش هایی انجام دهید که ضربان قلب شما را بالا ببرد.اگر پیاده روی را به تمرینات ورزشی که در باشگاه انجام می دهید اضافه کنید تندرست خواهید ماند.

گام دوم: وزن

قدم بعدی این است:شما می توانید برای از بین بردن و سوزاندن کالری های اضافه خود هفته ای دو بار در باشگاه به تمرینات ورزشی مناسب بپردازید.با ساختن عضلات و بالا بردن متابولیسم و سوخت و ساز بدن کالری های اضافه از بین می روند.به این ترتیب شما آنقدر قوی خواهید شد که چمدان های سنگین خود را بدون کمک خواستن از کسی بلند کرده و به گوشه ای پرتاب خواهید کرد؛اما واقعیت این است که شما با این کار از داشتن استخوانهایی سالم لذت خواهید برد.تمرینات کششی به استحکام استخوان ها کمک می کند و به شما کمک می کند که از شکستگی استخوان دور بمانید. همچنین قند خون شما بالا نخواهد رفت و دارای مقدار مناسب و متعادلی از کلسترول خواهید بود، به علاوه خطر ابتلا به بیماری های قلبی و دیابت نوع 2 در شما کاهش خواهد یافت.تمرینات ورزشی منظم انرژی بدن شما را بالا خواهد برد که به شما کمک می کند در مقابل بیماری بجنگید و فعالیت های روزمره خود را با راحتی بیشتر انجام دهید.به این ترتیب شما شاداب تر و جوانتر و سالم تر به نظر خواهید رسید.

گام سوم: تجدید قوا

بدن شما نیاز به وقفه ای دارد تا به کار ساختن آهن خون و جلوگیری از اضافه وزن بپردازد.به بدن تان اجازه دهید کمی استراحت داشته باشد.هفته ای یک بار به مدت 40 تا 90 دقیقه به ماساژ، هیدروتراپی بپردازید.بدن شما با بالا رفتن سن، عضله و تاندن های خود را به مرور از دست می دهد پس برای شما سخت تر می شود که تحرک سابق خود را داشته باشید.برای داشتن شادابی جوانی سعی کنید انعطاف پذیری جوانی تان را داشته باشید.به کلاس یوگا بروید، در باشگاه تمرینات کششی داشته باشید و بعد از دویدن آن را انجام دهید.تا زمانیکه شما با انجام حرکات ورزشی افزایش سن سلول های بدن خود را به تاخیر بیندازید از پیر و فرسوده شدن جلوگیری خواهید کرد.آماده انجام این مسابقه باشید.
< <
آخرین های : تغذیه و تناسب اندام
از سایر بخش ها...
پر بیننده ترین ها...
بررسی گیاهان داروئی برای بارداری

بررسی گیاهان داروئی برای بارداری

خواه شما برای بارداری اقدام می کنید یا باردار هستید ، راه حل های گیاهی به علت قدمت شان مورد احترام و ایمن هستند. چندین گیاه دارویی به طور گسترده بوسیله ماماها توصیه می شود و برای استفاده در طول دوران بارداری ایمن و سالم تشخیص داده می شود. برخی دیگر بحث برانگیز هستند و هنوز در مورد استفاده از آنها شک و تردید وجود دارد. چهار گیاه زیر بهترین گیاهان دارویی در طول دوران بارداری به شمار می روند. بهتراست به میزان استاندارد از آنها استفاده کنید البته بستگی به وزن و قد و قامت خودتان دارد.

درمان گیاهی بیماری های اعصاب و روان

درمان گیاهی بیماری های اعصاب و روان

درمان تحریک پذیری اعمال عصبی، افسردگی یا دپرسیون عصبی و اضطراب توسط گیاهان دارویی...

راههای طلایی برای داشتن شکمی صاف و زیبا

راههای طلایی برای داشتن شکمی صاف و زیبا

اگر نگران این هستید که چرا تمرینات ورزشی روی اندامتان اثری ندارد ؟ شاید نکته ای را جا انداختید .در ابن مقاله چند راه ساده برای اثر بخشی بهتر برای شما تهیه کردیم...

رژیم غذایی آدریانا لیما چگونه است؟

رژیم غذایی آدریانا لیما چگونه است؟

رژیم غذایی آدریانا لیما دیوانه کننده است. آیا رژیم غذایی آدریانا لیما به شما کمک می کند که در طول دو هفته ده پوند وزن کم کنید؟آیا رژیم غذایی آدریانا لیما به شما کمک می کند که در طول سه روز ده پوند وزن کم کنید/.و آیا رژیم غذایی آدریانا لیما به شما کمک می کند که در طول یک ماه 20 پوند وزن کم کنید؟

ده غذای پرکالری که هیچ وقت نباید قبل از خواب بخورید

ده غذای پرکالری که هیچ وقت نباید قبل از خواب بخورید

همه ما می دانیم که نباید با شکم پر بخوابیم. بدن ما بعد از یک روز سخت در محل کار یا دانشگاه، نیاز به استراحت از فعالیت هایی دارد که بدن در طول روز انجام می دهد، و سیستم گوارشی نیز از این قاعده مستثنی نیست. همچنین خوردن وعده های چرب قبل از خواب می تواند سبب سوزش معده شود. با این حال اگر واقعا می خواهید قبل از خواب چیزی بخورید پس بهترین کار را کرده و وعده ای سبک بخورید، و حداقل دو تا سه ساعت قبل از رفتن به رختخواب غذا بخورید.