2 شهریور 1393

5 دلیل برای اینکه بدن تان به تمرینات قدرتی نیاز دارد

5 دلیل برای اینکه بدن تان به تمرینات قدرتی نیاز دارد

اغلب پزشکان پیشنهاد می کنند که تمرینات قدرتی را برای داشتن استخوانهایی سالم و مستحکم انجام دهید. همچنانکه سن خانمها افزایش پیدا می کند، 2درصد از حجم استخوان هایشان به طور سالانه کاهش می یابد.

اغلب خانم ها بیشتر تمرینات ورزشی خود را برای سلامت قلبی شان انجام می دهند. برای اینکار می دوند، می چرخند و حتی می رقصند- تا ضربان قلب شان بالا برود و کالری های زایدشان را بسوزانند. کمتر خانمی را دیده اید که در اطراف محیط های مردانه بچرخد؛وزن، وزن! اما این یک اشتباه بزرگ است.کالری فوری سوخته شده از بالا رفتن ضربان قلب ممکن است بالا باشد اما اگر تمرینات قدرتی وجود نداشته باشد شما از مزایای دیگر این تمرینات ورزشی محروم خواهید ماند- این مزایا شامل کاهش چربی های اضافه بدن تان هم می شود.مربی شخصیت های مشهور هالیوود جوئل هارپر که با ورزشکاران المپیکی نیز کار کرده است می گوید"من ورزشکاران خود را به گونه ای تمرین می دهم که از زمان خود بهترین و بیشترین استفاده را ببرند، پس بیشتر روی تمرینات قدرتی تاکید می کنم. تمرینات قدرتی باعث ایجاد عضله و تراکم استخوان می شود و به کاهش وزن شما نیز کمک شایانی می نماید."در کنار اینها 5 دلیل وجود دارد که شما را به انجام تمرینات قدرتی در کنار تمرینات روزانه تان ترغیب می کند.

ساختن عضله
که به شما کمک می کند وزن تان را کاهش دهید. تحقیقی که در دانشگاه ایالتی پنسیلوانیا انجام شد نشان داد که مزایای گروهی که تمرینات قدرتی در کنار تمرینهای روزانه شان انجام می دادند بیشتر بوده و آنها با داشتن یک رژیم غذایی درست در کنار تمرینات شان 21 پوند وزن کم کردند و بیشتر این کاهش وزن مربوط به چربی هایشان بود. در حالیکه گروهی که تنها تمریناتی برای بالا بردن ضربان قلب انجام می دادند تنها 6پوند از عضله هایشان کم شد !
شما در ازای هر دقیقه تمرین –بلند کردن اجسام- تنها 2 تا 4 کالری می سوزانید اما زمانیکه وزنه گوی مانند را بلند می کنید بدن شما از سوزاندن چربی های تان دست برمیدارد. در ورزش فیلیپ ساید متابولیسم بدن شما تا یک ساعت بالا می رود و تا 25 درصد بیشتر از زمانیکه حتی وزنه برداری تان را تمام می کنید کالری می سوزاند.می توانید حتی انتظار داشته باشید که تا 120 کالری در روز به ازای سه پوند عضله ای که به دست می آورید بسوزانید.که این روش کلید کاهش وزن و کنترل آن برای مدت طولانی است.آن 120 کالری در روز به ازای هر سال 10 پوند افزایش می یابد.
به این روش فکر کنید. اگر عضله تان را ساختید بدن تان با سوزاندن کالری های اضافه ظاهری جدید و جذاب تر خواهد داشت.برای افزایش استحکام استخوان ها

اغلب پزشکان پیشنهاد می کنند که تمرینات قدرتی را برای داشتن استخوانهایی سالم و مستحکم انجام دهید. همچنانکه سن خانمها افزایش پیدا می کند، 2درصد از حجم استخوان هایشان به طور سالانه کاهش می یابد.خبر خوب اینکه این اتفاق قابل پیشگیری است.خانمهایی که در تحقیق دانشگاه مک مستر شرکت کرده بودند متوجه شدند که با انجام تمرینات قدرتی در طولانی مدت می توانند استحکام استخوانهایشان را تا 9 درصد افزایش دهند.

برای شاد بودن
خوش اندام بودن به طور آشکاری روی اعتماد به نفس اثر می گذارد اما تمرینات قدرتی آندروفینی در مغز آزاد می کند که نقش مهمی در تثبیت خلق شما خواهد داشت.بالا بردن آندروفین یکی از طبیعی ترین راه های کاهش استرس و افزایش خوشحالی و شادمانی است.پیشگیری از بیماری
مطالعات نشان داده که تمرینات قدرتی به ایجاد تعادل در قند خون کمک می کند که باعث پیشگیری از بروز بیماری دیابت می شود. کنترل منظم وزن باعث پیشگیری از بیماری های قلبی که سبب ساز آن چربی های اطراف ارگان های حیاتی بدن هستند می شود.با تمرینات قدرتی عضله ای می توان به بهبود ورم مفاصل و کاهش درد ناشی آن مناطق کمک کرد و با انجام تمرینات قدرتی می تواند از درد های کمر نیز جلوگیری و درد آن را تا حد زیادی کاهش داد.

بهبود حالت بدن شما

تمرینات قدرتی به ایجاد تعادل و استواری شما کمک می کنند که بدین طریق شما می توانید تمامی عضله ها و ماهیچه های خود را در بهترین حالت نگاه داشته و از آنها استفاده بهتری ببرید.
اخم نکنید!شما با انجام تمرینات سابق خود نیز از مزایای زیادی بهره برده اید و آنها بی فایده نبوده اند؛ خوشبختانه با انجام تمرینات قدرتی این مزایا دو برابر خواهد شد؛ پس زمان بیشتری را به دویدن، چرخیدن و رقصیدن اختصاص دهید.< <
آخرین های : ورزش و سلامت
از سایر بخش ها...
پر بیننده ترین ها...
8 روش برای سوزاندن سریع چربی های شکم

8 روش برای سوزاندن سریع چربی های شکم

اگر داشتن شکمی 6 تکه کار راحتی بود تقریباً همه اندامی خیره کننده داشتند. برای اینکار ، فقط داشتن تلاش کافی نیست ، بلکه شما باید بدانید که چطور اینکار را انجام دهید.هدف ما این است که روش های درست را به شما آموزش دهیم و در آخر می بینید که چه اندام خیره کننده ای دارید. در اینجا از اطلاعات آقای مایک جکسون استفاده می کنیم تا به شما یاد دهیم چگونه از دست کالری های اضافه و چربی های سمج خلاص شوید.

20 روش برای سوزاندن 200 کالری

20 روش برای سوزاندن 200 کالری

سوزاندن کالری فقط در این نیست که ما به شدت ورزش کنیم و خود را در ورزش غرق کنیم. البته این درست است که برای کاهش وزن ، باید غذای سالم مصرف کرد و فعالیت فیزیکی بدن را افزایش داد ، اما انجام این کارها صرفاً شامل انجام تمرینات ورزشی کسل کننده نیست.

راههای طلایی برای داشتن شکمی صاف و زیبا

راههای طلایی برای داشتن شکمی صاف و زیبا

اگر نگران این هستید که چرا تمرینات ورزشی روی اندامتان اثری ندارد ؟ شاید نکته ای را جا انداختید .در ابن مقاله چند راه ساده برای اثر بخشی بهتر برای شما تهیه کردیم...

ورزش های مناسب شکمی برای افرادی که دچار کمردرد هستند

ورزش های مناسب شکمی برای افرادی که دچار کمردرد هستند

کمر درد نباید جلوی ورزش شما را بگیرد به خصوص ورزش های شکمی که کمردرد را افزایش می دهند. طبق تحقیقات مرکز سلامت دانشگاه میشیگان ، تقویت عضلات شکم راهی زیرکانه برای فرم دادن شکم و کاهش فشار و دردهای کمر است . ورزش های شکمی مثل دراز و نشست به افراد این امکان را می دهد که با ورزش ،کمر دردشان را کاهش دهند.

بدون ورزش و گرفتن رژیم  لاغر شوید..!

بدون ورزش و گرفتن رژیم لاغر شوید..!

نیازی به ورزش و گرفتن رژیم های طاقت فرسا نیست!! تنها بوسیله دنبال کردن این راه ها سالم و تندرست و خوش اندام بمانید