30 مرداد 1393

7 کاری که باعث زشت شدن دندان هایتان می شود

7 کاری که باعث زشت شدن دندان هایتان می شود

متخصص دهان و دندان نیویورکی دکتر نیکولاس توسکانو موارد ذیل را فهرست وار مجرمانی می داند که باعث زشت شدن دندان های شما می شود...

مسواک می زنید،نخ دندان مصرف می کنید-خوش بینانه صبح و شب- اما یک راه دیگر هم هست که شما برای داشتن دندان هایی سالم و سفید می توانید انجام دهید؛ مراقب باشید چه می جوید.رنگ کردن و تضعیف مینای دندان باعث بدبودن شما دهان شما می شود، و دلیل این مشکل مجرمان نهفته در غذاهایی هستند که می خورید.متخصص دهان و دندان نیویورکی دکتر نیکولاس توسکانو موارد ذیل را فهرست وار مجرمانی می داند که باعث زشت شدن دندان های شما می شود:

نوشیدنی های تیره رنگ

دندان ها مایعات تیره رنگ را جذب می کنند؛ مایعاتی از قیبل قهوه، چای، کوکا و شراب-در طول زندگی شما عواملی بی شماری باعث رنگ گرفتن مینای دندان شما می شوند که برای پاک کردنشان زحمت زیادی لازم است.نوشیدنی های تیره رنگ اولین دلیل تغییر رنگ عاج دندان های شما هستند(لایه های درونی)، که جرم گیری شان بسیار مشکل است.

مخصوصا قهوه
یکی از بزرگترین دشمنان دندان قهوه است که می تواند باعث بدبو شدن دهان شما گردد-نه فقط باعث تغییر رنگ دندان هایتان شود- قهوه باعث خنثی شدن اسید در معده شما شده و باعث رفلاکس معده می شود که حتی تا نزدیک زبان شما هم بالا می آید.زمانیکه قهوه نوشیدید دندان هایتان را مسواک کنید و هر شش ماه یکبار جرم گیری کنید تا از آسیب های بلند مدت آن قبل از اینکه باعث بروز خطری جدی شود جلوگیری نمائید.

پیاز و سیر
همه ما بطور قطع می دانیم که مصرف پیاز و سیر باعث بدبویی دهان می گردد اما بسیاری از اوقات مجبوریم که برای طبخ برخی غذاها از این دو ماده غذایی استفاده کنیم.پیاز خام حتی بدتر از نوع پخته آن است، و بسختی می توان از بوی بد آن خلاص شد.حتی سیر و بوی بد آن در دهان می تواند خون آشام ها را از ما دور کند و رهایی از آن بسختی اتفاق می افتد.زمانیکه سیر یا پیاز برش می خورد مقدار اسید سولفوریک آن زیاد می شودکه همان اسید هم باعث ایجاد اشک در چشمان ما می شود. همین اسید باعث بدبویی دهان شما می گردد.

هر چیزی با دانه ها
خشخاش، توت فرنگی و کنجد دشمنان دندان های شما هستند،اجتناب از خوردن آنها سخت و رها شدن از دست آنها هم بسیار سخت تر است، این مجرمان خجالت آور هستند و حتی می توانند در جاهایی از دندان های شما که فکرش را هم نمی کنید پنهان شده و به آنها آسیب بزنند.

ذرت

ذرت بوداده بسیار خوشمزه است اما تا زمانیکه به دندان های شما نچسبد، اما بیشتر اوقات این اتفاق می افتد و شما حتی از وجود آن خبردار هم نمی شوید. اما شما براحتی با مسواک زدن و نخ دندان می توانید آنها را از دهان تان بیرون کنید.

ترب
طعم و مزه سس ترب بخاطر مزه ارگانیک و طبیعی آن است، اما وجود ماده شیمیایی در آن باعث ایجاد بوی تعفنی می شود که حتی حیوانات را در مقابل آن وادار به ایجاد گارد دفاعی می کند.

گوشت قرمز

گوشت قرمز می تواند بعضی اوقات بوی بدی در دهان شما ایجاد کند، دور از ذهن نیست که خلاصی از این بوی بد سخت است چرا که بیشتر اوقات این ماده غذایی بین دندان های شما گیر می کند.
< <
آخرین های : سلامت دهان
از سایر بخش ها...
پر بیننده ترین ها...
10 میوه و سبزی برای داشتن دندان های سالم و روشن

10 میوه و سبزی برای داشتن دندان های سالم و روشن

باکتری موجود در دهانتان می تواند دندان هایتان را خراب کند، خصوصا اگر به طور مداوم بدون مسواک زدن و شستشو با آب غذا بخورید یا اجازه دهید خرده های غذا در دهانتان باقی بماند. پس هر وعده غذای خود را با خوردن میوه ها و سبزیجات خام پایان دهید. با این کار از دندان هایتان محافظت می کنید، چونکه این مواد حاوی آب زیادی هستند که کمک می کند دندان و لثه تمیز بماند.برخی از سبزیجات و میوه ها به خاطر مزایای خاص برای دندان ها شناخته شده اند. اینجا لیست ده میوه و سبزی برتر برای سلامت دندان را معرفی می کنیم. این میوه ها را بخورید تا دندان های سالمی داشته باشید.

7 کاری که به دندان هایتان آسیب می زند

7 کاری که به دندان هایتان آسیب می زند

معمولا همه افراد بیشتر از اینکه پیشگیری کنند خرج زیادی را برای درمان کردن متحمل می شوند. شما باید با دندان هایتان مهربان باشید. در اینجا برخی اشتباهاتی که ندانسته مرتکب می شوید را بهتان گوشزد می کنیم.

12 توصیه بهداشتی برای داشتن دندانهایی سالم

12 توصیه بهداشتی برای داشتن دندانهایی سالم

مراقبت از دهان و دندان امری ضروری است به این دلیل که نه تنها باکمک این 32 دندان غذا می خورید و صحبت می کنید بلکه دندان باعث زیبایی صورت نیز می شود. فراموش نکنید که بهداشت دهان و دندان رابطه مستقیم با سلامت قلب و و سلامتی کلی بدن دارد .ما در اینجا به شما خواهیم گفت که چگونه باید از دندان هایتان مراقبت کنید تا دندانی سالم و سفید داشته باشید

آبسه دندان

آبسه دندان

التهاب یا عفونت دندان می تواند علل مختلفی داشته باشد مانند پوسیدگی عمیق دندان، بیماری های نسوج دندان و اطراف آن (بافت پریودنتال) و یا چرک‌ یک دندان ترک خورده است. بروز این مشکلات باعث می شود که باکتری وارد پالپ (بافت نرم دندان که حاوی اعصاب، عروق خونی و بافت همبند است.) و یا حتی منجر به مرگ آن شود. هنگامی که عفونت در نوک ریشه در استخوان فک به شکل توده تشکیل می گردد، آبسه نامیده می شود. اگر آبسه درمان نشود، می تواند به یک عفونت جدی در استخوان فک، دندان و بافت های اطراف آن منجر شود.

دندانهای شیری کودک

دندانهای شیری کودک

دندانهای شیری کودک، که گاها˝ به آن "دندان کودک" نیز گفته می شود، به اندازه دندان های دائمی در افراد بالغ دارای اهمیت هستند. به طور معمول دندانهای شیری زمانی پدیدار می شوند که کودک بین سن شش ماهگی و یک سالگی می باشد. دندانهای شیری به کودکان در جویدن و صحبت کردن، کمک می کنند. آنها همچنین فضای لازم در آرواره های کودک، که برای رشد دندان های دائمی در زیر لثه قرار دارند را حفظ می کنند