3 بهمن 1391

مراقبت از گل و گیاهان آپارتمانی

مراقبت از گل و گیاهان آپارتمانی

زمانیکه تصمیم گرفتید برای خرید گیاهان آپارتمانی خرج کنید و دانه ها و مواد لازم خودتان را در خانه تهیه کنید. زمانیکه بذرها را خریدید همیشه تاریخ روی بسته را نگاه کنید. بیشتر از آنچه نیاز شماست دانه بکارید چرا که ممکن است بعضی از آنها رشد پیدا کند و سبز شود.


برخی از گیاهان آپارتمانی نظیر ساقه لمونگراس در آب رشد می کنند و نیازمند مایعات بیشتری هستند. شما باید گلدانی خریداری کنید که مایعات بیشتری بتواند در خود جای دهد و مواد مغذی لازم را به گیاه شما برساند. همچنین شما نیاز به ظروف دیگری دارد که زیاد هم گران قیمت نیستند اما زمانیکه خواستید داخل آن ها را زه کشی کنید بتوانید این کار را براحتی انجام دهید. تراکوتا کشاورزان می تواند آب را به خود جذب کرده و باعث می شود گیاه بتواند بیش از حد خشک شود و این برای گیاهانی که نیاز به رطوبت کمتری هستند مفید است. اگر شما گیاهی دارید که باید بیرون از ظرف خود رشد می کند باید ظرفی خریداری کنید که گنجایش بیشتری داشته باشد تا ریشه آن براحتی بتواند توسعه یابد.
بسیاری از گیاهان نیازمند رطوبت بیشتری از آنچه که داخل خانه می تواند برایشان فراهم کند هستند. ممکن است شما داخل خانه خود چندین گیاه داشته باشید و داخل گلدان های آن را سنگریزه ریخته باشید پس زمانیکه به گلدان آب می دهید مطمئن شوید که آب به اندازه کافی و مورد نیاز گیاه به ریشه آن رسیده باشد. همچنانکه آب تبخیر می شود رطوبت به سمت برگهای گیاه می آید. برای محافظت از گیاهان داخل آپارتمانی خود از شر آفات یک اسپری را از آب و کف صاوبن فراهم کرده و روی گیاه اسپری کنید سعی کنید روی برگهای گیاه را هم مد نظر داشته باشید. زمانیکه می خواهید دانه های آماده شده از گیاه تان را بچینید بیشتر از نیمی از آن را بچینید تا بقیه به رشد خود ادامه داده و محصولی بیش از آنچه شما نیاز دارید به شما هدیه کنند.
< <
آخرین های : گل و گیاه
از سایر بخش ها...
پر بیننده ترین ها...
چگونه گل و گیاه در داخل خانه پرورش دهیم؟

چگونه گل و گیاه در داخل خانه پرورش دهیم؟

پرورش دادن گل و گیاه در داخل خانه می توانند ابعاد تازه ای به آشپزی شما داده و فرصتی برای صرفه جویی در هزینه های خانگی شما داشته باشد. برخی افراد فکر می کنند که پرورش گیاه در داخل خانه تنها برای افرادی میسر است که دارای فضای زیاد در خانه باشند اما این درست نیست. حتی اگر شما در آپارتمانی زندگی می کنید که هیچ فضای بیرونی ندارد هم می توانید گل و گیاه خود را پرورش دهید.

چگونه سبزه عید درست کنیم؟

چگونه سبزه عید درست کنیم؟

سبزه ها یکی از تزئینات سنتی مربوط به نوروز سال جدید ایرانی ها هستند، ما ایرانی ها این روز را همه ساله در اول فروردین جشن گرفته و برای خود سفره هفت سین درست می کنیم و روی آن حتما سبزه هم می گذاریم. در اینجا نحوه درست کردن سبزه با عدس را آموزش می دهیم بچه ها هم می توانند این را درست کنند.

خواص درمانی گیاه بامبو

خواص درمانی گیاه بامبو

حدود دو سال پیش برای اولین بار گل‌فروشی‌های تهران گیاهی را با نام «بامبو» (BAMBOU )عرضه کردند. اوایل مردم استقبال آنچنانی از بامبوی تازه ‌وارد نکردند. اما به مرور شکل جالب آن، شرایط نگهداری آسان و دیدن بامبوها در ژورنال‌های دکوراسیون خارجی عاملی برای استقبال مردم از این نوع گیاه شد.. جالب است بدانید این گیاه علاوه بر جنبه تزئینی خواص درمانی بسیاری نیز دارد...

6 چای گیاهی که شما را سالم تر می سازد..

6 چای گیاهی که شما را سالم تر می سازد..

نیاز به یک ماده مقوی برای بالا بردن سلامت بدن تان دارید؟یک فنجان چای تسکین دهنده برای بهتر شدن حالت تهوع ، نفخ و دیگر بیماری ها بنوشید..هیچ چیزی لذت بخش تر از نوشیدن یک فنجان چای داغ در یک روز سرد زمستانی نیست. اما در کنار مزه و طعم آن ، گرمادهی آن ، خاصیت کافئین موجود در آن ، چای گیاهی مزایای زیادی برای سلامتی بدن دارد. از آرام کردن و تسکین دهنده یک شکم نفاخ تا درمان بیخوابی و آرام کردن یک ذهن پریشان ، چای های گیاهی تمامی این قدرت های شگفت آور را دارند.

10 گیاه آپارتمانی که هوا را تصفیه می کنند

10 گیاه آپارتمانی که هوا را تصفیه می کنند

گیاهان آپارتمانی سریع رشد می کند، به خانه و محل کارتان زیبایی می بخشند و بهترین روش طبیعی برای از بین بردن سم های ناسالمی هستند که می توانند از راه هوا وارد ریه هایتان شوند..