26 تیر 1393

آیا می دانستید بارداری مسری است؟!

آیا می دانستید بارداری مسری است؟!

باردار شدن خیلی فریبنده و جذاب است، خصوصا اگر کسی باشید که صبح تا شب پای فیس بوک و اینترنت است! در تحقیقاتی که در American Sociological Review منتشر شده است آمده که...

باردار شدن خیلی فریبنده و جذاب است، خصوصا اگر کسی باشید که صبح تا شب پای فیس بوک و اینترنت است! در تحقیقاتی که در American Sociological Review منتشر شده است آمده که رسانه های اجتماعی (خصوصا تماشای عکس های دوستان دبیرستان در حالی که بچه به بغل هستند) دوستان دیگر را نیز ترغیب می کند که برای اولین بار پدر و مادر شدن را تجربه کنند.

محققان در روند این تحقیقات، بر روی دوستی 1.700 زن در سنین بین 17 تا 30 سال فوکوس کردند. طبق گفته نویسندگان این مسری بودن زمانی اتفاق می افتد که یکی از دوستان باردار می شود و دیگران نیز خبردار می شوند، اما اگر دو سال از به دنیا آمدن بچه بگذرد و بعد با دوستان دیدار داشته باشد این مسری بودن کمرنگ می شود.

بچه دار شدن زمان می برد- چراکه قبل از بارداری یک دوره طبیعی باید طی شود و دلیل آن هم به وجود آمدن میل و رغبت برای داشتن بچه در طول این زمان است. درنتیجه تاثیراتی که یک دوست می تواند در اقدام برای بارداری در انسان به وجود آورد فورا اتفاق نمی افتد. اگر این تاثیر فوری اتفاق می افتاد پس دوستان باید در یک زمان باردار می شدند.

محققان فرضیه هایی در مورد اینکه دوستان خانم چرا تصمیم می گیرند در یک دوره بچه دار شوند دارند. اولی طبیعت و ذات زنانه (و قطعا رسانه های اجتماعی می توانند این شور و علاقه را بیشتر کنند)، چون مردم خودشان را با یکدگیر مقایسه می کنند. رسانه های اجتماعی و فیس بوک به این مسری بودن خیلی کمک کرده اند، این زنان حتی اگر با دوستانشان دیدار نداشته باشند عکس های زیبا و جذاب از بچه های کوچک دوستانشان را در فیس بوک و اینستاگرام می بینند.

دومین فرضیه یک دلیل کاربردی تر است. برای دوستان خیلی جالب است که بچه هایی داشته باشند که در یک رده سنی باشند. حتی برای دو نفر که بچه 4 ساله و 2 ساله دارند داشتن دوست نزدیک که با او در مورد تجربیات تربیت فرزند و لذت های مادر بودن صحبت کنند آرامش بخش است. هیچ چیز دلگرم کننده تر از این نیست که بدانید دوستتان هم مثل شما ساعت 3 نصفه شب برای شیر دادن به بچه اش بیدار می شود و البته شاید با همدیگر گفتگویی در فیس بوک نیز داشته باشید!

تحقیقات زیادی انجام می شود، اما من فکر می کنم در این مورد محققان واقعا با هم هم نظر باشند. شما نیز تابحال به دوستانی برخورده اید که همزمان صاحب بچه شده باشند؟
< <
آخرین های : بارداری و زناشویی
از سایر بخش ها...
پر بیننده ترین ها...
علائم زودهنگام و اولیه باداری چیست؟

علائم زودهنگام و اولیه باداری چیست؟

بسیاری از زوج هایی که امیدوارند بچه دار شوند با دیدن کوچکترین ناخوشی ای واکنش نشان داده امیدوارند که اینها از علائم اولیه بارداری همسرشان باشد. البته ، تعیین بارداری سریع به طور تخصصی مشکل است در حالیکه برخی از ناخوشی هایی که خانم احساس می کند ممکن است چیزی غیر از علائم اولیه بارداری باشد. علائم زیر وجود دارد اما ممکن است به طور خاص با بارداری رابطه خاصی نداشته باشد:

16 روش آماده سازی برای زایمان طبیعی موفق

16 روش آماده سازی برای زایمان طبیعی موفق

برای داشتن زایمان طبیعی موفق حتما باید برنامه ریزی داشته باشید. در اینجا 16 روش آماده سازی برای یک زایمان طبیعی موفق را معرفی می کنیم.

مراقبت های پس از عمل سزارین

مراقبت های پس از عمل سزارین

ممکن است از اینکه زایمان به پایان رسیده و خود و کودکتان سلامت هستید ، خوشحال و سپاسگزار باشید است. ممکن است از اینکه همه چیز مطابق برنامه پیش رفته به وجد آمده باشید. یا ممکن است از اینکه بر خلاف تصوراتتان ، زایمان را به شکل طبیعی انجام نداده اید ، ناراحت و نا امید باشید. اگر همه چیز به سرعت در طول وضع حملتان تغییر کرده و یک سزارین غیرمنتظره و اورژانسی داشتید ، ممکن است از آنچه بر شما گذشته یا حس کرده اید عمیقاً ناراحت باشید. دوباره فکر کردن به دلایلی که باعث شدند زایمان به شکل فوری انجام شود می تواند به بهتر شدن احساساتتان کمک کند.

دلایلی که برخی از بچه ها دیر راه می افتند!

دلایلی که برخی از بچه ها دیر راه می افتند!

زمانیکه بچه برای اولین بار قدم های خود را بر می دارد و شروع به راه رفتن می کند مادر سرشار از شادی می شود... اگر هر گونه تاخیری در این زمینه رخ دهد ، به جای آن احساس ترس و پریشانی می کند مخصوصا اگر بچه دیگری در همان سن در اطراف شما وجود داشته باشد که شروع به راه رفتن کرده است و اینجاست که شما شگفت زده می مانید ....

10 چیزی که باید در مورد بچه های تازه به دنیا آمده بدانید

10 چیزی که باید در مورد بچه های تازه به دنیا آمده بدانید

در اینجا چند اصل را بهتان معرفی می کنیم که لازم است در مورد فرزند نورسیده تان بدانید.