28 اردیبهشت 1393

5 ماده خوراکی که فکر می کردید ناسالم اند، اما اشتباه می کردید!

5 ماده خوراکی که فکر می کردید ناسالم اند، اما اشتباه می کردید!

می خواهیم خبر خوبی بهتان بدهیم. آیا شما هم از خوردن بعضی غذاها اجتناب می کردید، چون فکر می کردید مضر و چاق کننده اند؟ اما برخی از این غذاها ناسالم نبوده....

می خواهیم خبر خوبی بهتان بدهیم. آیا شما هم از خوردن بعضی غذاها اجتناب می کردید، چون فکر می کردید مضر و چاق کننده اند؟ اما برخی از این غذاها ناسالم نبوده  و حتی برایتان مفید هم هستند. پس این غذاها را بشناسید.

1. پاپ کورن. بعضی از مردم از پاپ کورن مثل یک بیماری دوری می کنند؛ چراکه بهشان گفته شده این خوراکی دوست داشتنی چاق کننده است. اما وقتی دلایل دیگری رو شد، شهرت لکه دار شده پاپ کورن نجات پیدا کرد. دانشمندان اعلام کردند که آنتی اکسیدان این ماده که فولیفلون نام دارد بیشتر از میوه ها وسبزیجات است. فولیفلون ماده ای است که ریسک ابتلا به بیماری های قلبی و سرطان های مرگ بار را کاهش می دهد. و دیگر به آن پوسته های مزاحم که بین دندان ها می چسبند فحش ندهید؛ چون بیشترین میزان فولیفلون در همین قسمت ها پنهان شده است. پاپ کورن همچنین یک منبع عالی از فیبر به حساب می آید

اما چه چیز این خوارکی ناسالم است:
از خریدن پاپ کورن های آماده که در سالن سینماست پرهیز کنید چون با روغن زیاد درست می شود. در خانه هم از اضافه کردن کره و نمک اضافی اجتناب کنید. همچنین پاپ کورن های نیمه آماده که در ماکروویو درست می شود دو برابر آنهایی که به روش سنتی درست می شود کالری بیشتری دارد.

2. تخم مرغ.
در گذشته کلمه تخم مرغ مساوی بود با کلسترول. پزشکان به افرادی که کلسترول بالا یا بیماری قلبی داشتند توصیه می کردند تخم مرغ نخورند. و اگر هم کسی سالم بود مصرف آن را محدود می کردند. اما ظاهرا این توصیه اشتباه بوده؛ چونکه در تحقیقات جدید مشخص شده که برای سلامت بزرگسالان خوب است که بدون نگرانی از بالا رفتن ریسک بیماری قلبی روزی یک عدد تخم مرغ بخورند. Lutein  ماده ای که در تخم مرغ وجود دارد در برابر رشد بیماری قلبی از شما محافظت می کند. تخم مرغ همچنین حاوی مواد مغذی برای سلامت مثل پروتئین، ویتامین D و ویتامین ها و مواد معدنی باارزش برای سلامت مغز و قوه بینایی است.

چرا تخم مرغ می تواند ناسالم باشد: فقط به خاطر مفید بودن تخم مرغ نباید با 4 عدد تخم مرغ و مقدار زیادی کره و روغن با پنیر و سوسیس برای خودتان غذا درست کنید. برای درست کردن غذا بهتر است سه سفیده تخم مرغ را به همراه یک عدد تخم مرغ کامل را با روغن بسیار کم نیمرو کنید و آن را همراه با سبزیجات و پنیر کم چرب بخورید.

3. شکلات.
این خوردنی شیرین همیشه با لغاتی مثل شکر، آکنه، کالری و کافئین همراه بوده است. اما شکلات تلخ با خواص سلامتی زیادش این قانون را می شکند. در شکلات آنتی اکسیدان های قوی که flavonoid نامیده می شود پنهان است، ماده ای که در میوه ها و سبزیجات و چای سبز دیده می شود. flavonoid ها ریسک بالا رفتن فشار خون، سرطان، انسداد شریان قلب و  سکته قلبی را کاهش می دهند.

اما چه چیز این خوراکی ناسالم است:  متاسفانه باید بگوییم با فهمیدن این خبر خوب درمورد شکلات مجوز خوردن یک تکه کیک شکلاتی بزرگ یا خوردن روزانه یک تخته شکلات را ندارید.  اگرچه شکلات تلخ سالم است، اما باز هم شکلات کالری بالایی دارد که می تواند منجر به افزایش وزن و درنتیجه بیماری های قلبی و سکته قلبی شود. شما تنها مجاز هستید در روز 6 گرم شکلات معادل یک مربع از شکلات تخته ای بخورید.

4. قهوه.
هیچ چیز مثل یک فنجان قهوه اول صبح به آدم نمی چسبد. اما همیشه توصیه می شد جایگزین دیگری برای قهوه پیدا کنیم. چونکه باعث کند شدن رشد جوانان و بیماری های قلبی و سرطان می شود. درست است؟ خیر اینها مربوط به گذشته است.  اما اکنون مشخص شده یک فنجان قهوه فواید سلامتی زیادی دارد، مثل میزان بالای انتی اکسیدان ها که ارزشمند تر از خطرات آن است.  درحقیقت در بین آنتی اکسیدان ها اولین رتبه را دارد. خوردن یک فنجان قهوه هر روز شما را از بیماری هایی مثل پارکینسون، جنون، دیابت نوع 2، سرطان روده و کبد محافظت می کند.

اما چه چیز قهوه ناسالم است: زیادی خوردن از یک خوراکی مفید نیز مشکلات دیگری دارد، مثل درد های شکمی، استرس، کج خلقی، زودرنجی و بی خوابی. همچنین چیزهای دیگری که به قهوه خود اضافه می کنید مثل شکر با خامه بین 40 تا 70 کالری نیز به یک فنجان قهوه اضافه می شود.

5. کره بادام زمینی.
بله درسته، این خوراکی مقدار زیادی چربی دارد: تنها دو قاشق غذا خوری کره بادام زمینی 3.3 گرم چربی اشباع شده و 12.3 گرم چربی اشباع نشده دارد. اما چربی اشباع شده در غذا یک هیولا نیست. بدن با تولید بیشتر HDL محافظ (کلسترول خوب) آن را به گردش در می آورد و واکنش نشان می دهد. مقدار متعادل چربی اشباع شده برای بدن خوب است. اگرچه بیشتر چربی آن  اشباع نشده است، اما با صراحت تمام می توان گفت کره بادام زمینی به کاهش LDL (کلسترول خوب) کمک کرده و ریسک ابتلا به بیماری های قلبی را کاهش می دهد. کره بادام زمینی همچنین حاوی فیبر، ویتامین E، ویتامین B6، و پتاسیم است.

اما چرا این کره ناسالم معرفی شده: همه انواع کره بادام زمینی مثل هم نیستند. به مقدار پتاسیم روی آن توجه کنید که بین 40 تا 250 میلی گرم در هر قاشق غذاخوری است (مرکز راهنمایی رژیم آمریکایی توصیه می کند میزان سدیم مصرفی در هر روز کمتر از 2.300 گرم حفظ شود). به میزان شکر نیز توجه کنید که در تنوع کره های فاقد چربی یا کم چربی متداول تر است.
< <
آخرین های : تغذیه و تناسب اندام
از سایر بخش ها...
پر بیننده ترین ها...
بررسی گیاهان داروئی برای بارداری

بررسی گیاهان داروئی برای بارداری

خواه شما برای بارداری اقدام می کنید یا باردار هستید ، راه حل های گیاهی به علت قدمت شان مورد احترام و ایمن هستند. چندین گیاه دارویی به طور گسترده بوسیله ماماها توصیه می شود و برای استفاده در طول دوران بارداری ایمن و سالم تشخیص داده می شود. برخی دیگر بحث برانگیز هستند و هنوز در مورد استفاده از آنها شک و تردید وجود دارد. چهار گیاه زیر بهترین گیاهان دارویی در طول دوران بارداری به شمار می روند. بهتراست به میزان استاندارد از آنها استفاده کنید البته بستگی به وزن و قد و قامت خودتان دارد.

درمان گیاهی بیماری های اعصاب و روان

درمان گیاهی بیماری های اعصاب و روان

درمان تحریک پذیری اعمال عصبی، افسردگی یا دپرسیون عصبی و اضطراب توسط گیاهان دارویی...

راههای طلایی برای داشتن شکمی صاف و زیبا

راههای طلایی برای داشتن شکمی صاف و زیبا

اگر نگران این هستید که چرا تمرینات ورزشی روی اندامتان اثری ندارد ؟ شاید نکته ای را جا انداختید .در ابن مقاله چند راه ساده برای اثر بخشی بهتر برای شما تهیه کردیم...

رژیم غذایی آدریانا لیما چگونه است؟

رژیم غذایی آدریانا لیما چگونه است؟

رژیم غذایی آدریانا لیما دیوانه کننده است. آیا رژیم غذایی آدریانا لیما به شما کمک می کند که در طول دو هفته ده پوند وزن کم کنید؟آیا رژیم غذایی آدریانا لیما به شما کمک می کند که در طول سه روز ده پوند وزن کم کنید/.و آیا رژیم غذایی آدریانا لیما به شما کمک می کند که در طول یک ماه 20 پوند وزن کم کنید؟

ده غذای پرکالری که هیچ وقت نباید قبل از خواب بخورید

ده غذای پرکالری که هیچ وقت نباید قبل از خواب بخورید

همه ما می دانیم که نباید با شکم پر بخوابیم. بدن ما بعد از یک روز سخت در محل کار یا دانشگاه، نیاز به استراحت از فعالیت هایی دارد که بدن در طول روز انجام می دهد، و سیستم گوارشی نیز از این قاعده مستثنی نیست. همچنین خوردن وعده های چرب قبل از خواب می تواند سبب سوزش معده شود. با این حال اگر واقعا می خواهید قبل از خواب چیزی بخورید پس بهترین کار را کرده و وعده ای سبک بخورید، و حداقل دو تا سه ساعت قبل از رفتن به رختخواب غذا بخورید.