27 اردیبهشت 1393

7 راز موفقیت در رابطه زن و مرد برون گرا و درون گرا

7 راز موفقیت در رابطه زن و مرد برون گرا و درون گرا

وقتی که من و نامزدم تازه با هم اشنا شده بودیم، بزرگ ترین مشکل رابطه ما این بود که من می خواستم با صدای بلند به آهنگ مورد علاقه ام گوش بدهم و او مدام از من می خواست ضبط را خاموش کنم...

وقتی که من و نامزدم تازه با هم اشنا شده بودیم، بزرگ ترین مشکل رابطه ما این بود که من می خواستم با صدای بلند به آهنگ مورد علاقه ام گوش بدهم و او مدام از من می خواست ضبط را خاموش کنم. و اما دومین مشکل و اساسی ترین آن این بود که من قرار بود با یک فرد درون گرا ازدواج کنم (کسی که به جای پرانرژی و شاداب بودن، از نظر من یک فرد خسته و کسل بود)، درحالیکه من به دنبال بیرون رفتن و شادی کردن بودم.
رابطه بین انسان درون گرا و برون گرا می تواند شگفت انگیز و راضی کننده باشد، اما این دو نفر قطعا نیازمند برقراری ارتباط و مصالحه کردن هستند، چیزی که در همه نوع روابط وجود دارد. دراینجا اصولی را بهتان می گوییم تا با عمل به انها رابطه بین دو فرد درون گرا و برون گرا حفظ شود.

1. نیازهای خود را تعریف کنید. این سخن بدین معنی است که باید پرسش و پاسخ هایتان مشخص تر باشد. نباید فقط بدین گونه باشد که: من دوست دارم الان بیرون بروم. جواب: خوب من نمی تونم. درعوض باید سوال کنید: چرا می خواهی بیرون بروی؟ آیا دلت هوای تازه می خواهد؟ یا می خواهی بیرون را تماشا کنی و تغییر روحیه بدهی؟ ایا برنامه خاصی هست که می خواهی در ان شرکت کنی یا می خواهی کسی را ملاقات کنی؟
و اگر طرف مقابل مخالفت می کند از او بپرسید:  چرا می خواهی خانه بمانی؟ آیا خسته ای؟ کار یا مشغولیتی در خانه داری؟   حوصله شلوغی و جمعیت را نداری؟ وقتی که دقیق بگویید چرا می خواهید بیرون بروید یا اینکه داخل خانه بمانید، اغلب اوقات می توانید فعالیتی یا برنامه ای طرح کنید که برای نیازهای هردوی شما مناسب باشد. اگر قصدتان این است روی حرف خود بایستید و نامزد خود را هم ناراحت نکنید شاید بتوانید با انجام دادن پیشنهاد هر دو طرف هیچ کس را ناراضی نکنید.

2. حد و حدود خود را مشخص کنید.
ما انسان ها حیوانات پیچیده ای هستیم؛ شنیدن این حرف ها زیاد آسان نیست: من آدم درون گرایی هستم و از آدم های دیگر نفرت دارم. یا من آدم برون گرایی هستم و از تنهایی نفرت دارم. همیشه موقعیت های خاصی وجود دارد که شلوغی را برای آدم درون گرا و تنهایی را برای آدم برون گرا سخت تر یا راحت تر می سازد. خوب آن موقعیت ها چه هستند؟ نامزد من گروه هایی که همه همدیگر را می شناختند و به تازه واردین خوش امد نمی گفتند را دوست نداشت؛ برای این فرد رفتن به جاهایی که هیچ کس دیگران را نمی شناسد یا رفتن به مهمانی های کوچک دوستان صمیمی خیلی خوب است. من هم اصلا تنهایی و اینکه هیچ کاری برای انجام دادن نداشته باشم را دوست ندارم، چون از وقتی وقتم را بی هدف در اینترنت تلف کرده ام فقط سردرد نصیبم شده است. برای چنین فردی هم برنامه ریزی برای دیدن فیلم، خواندن یک کتاب و رفتن به پیاده روی طولانی مدت بهتر است. با دانستن اینکه انجام دادن چه کاری برای نامزدتان سخت و چه کاری را شاید بتواند انجام دهد، کمک می کنید تا حد وسط را بگیرید و هر دو راضی شوید.

3. با همدیگر زمان با کیفیتی را بگذرانید. در هر رابطه عاشقانه ای لازم است که زن و مرد زمانی را با هم وقت گذرانی کنند، اما اگر یکی درون گرا و دیگری برون گرا باشد اغلب ایده های متفاوتی برای وقت گذرانی دارند. با چه چیزهایی احساس می کنید به شریک خود  می پیوندید؟ آیا با دراز کشیدن و تماشای یک فیلم کلاسیک این حس بهتان دست می دهد؟ یا اینکه رفتن به دوچرخه سواری طولانی بیشتر خوشحالتان می کند؟ ورزش کردن، یا اینکه خلوت کردن و معاشقه کردن؟ جواب هر انسانی به این سوال ها با دیگری متفاوت است- شاید شما چنین حسی داشته باشید: ما هیچ وقت هیچ کاری را با همدیگر انجام ندادیم. درحالیکه شریک زندگی تان فکر می کند شما در بهشت هستید؛ چونکه هیچ چیز بهتر از خواندن کتاب های جداگانه پهلوی همدیگر در هر بعداز ظهر نیست.  با همدیگر در این مورد صحبت کنید تا بفهمید اوقات فراغتان باید چگونه باشد تا هردوی شما این حس را داشته باشید که زمان باارزشی را با هم گذرانده و حس و حالتان بهتر شده است.

4. در مورد اینکه چگونه شریک زندگی تان را به دوستانتان معرفی می کنید فکر کنید.
اگر با فردی هستید که برای روابط صمیمی و عمیق ارزش قائل است، اما در تعاملات کوتاه و عادی با اکثر مردم دچار استرس می شود، برای معرفی کردن عشقتان، به دوست و فامیل یا همکارانتان یک مهمانی شلوغ راه نیندازید. قرار نیست نامزد درون گرای شما از هر فرد مجردی که در زندگی شماست خوشش بیاید، پس برای معرفی کردن اولویت بندی کنید! باید بفهمید که عشق شما واقعا دوست دارد در هر موقعیتی چه کاری انجام دهد. وقتی من اولین بار با نامزدم قرار گذاشته بودم، یک قرار دونفره آرام برای شام در یک رستوران دنج گذاشتم و سعی نکردم در جلسه اول به دوستانم معرفی اش کنم. اگر شما هم سعی کنید هر هفته برنامه متفاوتی برای نامزدتان جور کنید، نه یک برنامه خیلی کسل کننده نه مهمانی شلوغ و پر سر و صدا، قطعا نامزد درون گرای شما ازتان تشکر خواهد کرد.

5
. دوستای جدید مشترک پیدا کنید. اگر یکی از شما برون گرا و دیگری درون گرا ست پس فرصت خوبی نصیبان شده است. فرد برون گرا معمولا یک سری دوست و آشناهای نزدیک و تعداد زیادی دوست های اجتماعی و حتی مجازی دارد، درحالیکه فرد درون گرا تنها با تعداد محدودی دوست صمیمی وقت می گذراند. نتیجه آن یک منحنی جالب می شود: برون گرا می خواهد با دوستان بیرون برود، برون گرا درون گرا را دنبال خودش می کشد: درون گرا احساس تنهایی و بی توجهی می کند، درون گرا از تعاملات اجتماهی دوری می کند، بنابراین در دوستی با دوست های گروهی برون گرا دچار شکست می شود و در آینده روابط اجتماعی شان کمتر و کمتر می شود. اگر بتوانید فعالیتی پیدا کنید که هر دویتان در یک زمان دوست های جدیدی پیدا کنید (مثل رفتن به کلاس های مشترک) راحت تر است که دوستان مشترکی پیدا کنید که هر دوی شما با آنها احساس راحتی کنید- درعین حال باید رابطه تان با دوستان قدیمی را نیز حفظ کنید. اگر می توانید چنین کاری بکنید من توصیه می کنم روشی که من و نامزدم به کار گرفتیم را امتحان کنید. ما نه ماه بعد از نامزدی به شهر جدیدی نقل مکان کردیم و روابط اجتماعی مان را دوباره از سر گرفتیم و حالا چند دوست صمیمی داریم که هر دویمان عاشق وقت گذرانی با آنها هستیم.

6. برای مصالحه کردن بیش از یک راه وجود دارد.
گاهی اوقات مصالحه کردن یعنی ما کاری را انجام دهیم که هر دو راضی باشیم یعنی بین خواسته دو طرف میانه را بگیریم، مثل به جای اینکه ماندن در خانه و مطالعه کردن و یا رفتن به یک مهمانی شلوغ حد وسط را گرفته و با چند نفر از دوستان وقت گذرانی کنید. گاهی اوقات یعنی برنامه های من را امشب اجرا کنیم و خواسته های تو را برای آخر هفته بگذاریم. بعضی وقتها یعنی یکی داخل خانه بماند و دیگری بیرون برود (هرازچند گاهی خوب است تنهایی تفریح کنید و این به معنی پایان رابطه تان نیست). از هر ده نفر 9 نفرشان می گویند که راز یک رابطه خوب در مصالحه و سازش است، اما مهم است که بدانید در یک موقعیت خاص چه نوع سازش کردنی برای شما مفید واقع خواهد شد.

7. وقتی می خواهید برای انجام کاری بروید، به نامزد خود خبر دهید.
آیا زوج برون گرای شما از تماشای برنامه مورد علاقه شما حوصله اش سر رفته؟ یا نامزد درون گرای شما از بودن در کنسرت خسته شده است؟ ارتباط برقرار کردن نباید هرازچند گاه باشد، بلکه باید همیشه با هم ارتباط و تعامل داشته باشید. تنها رها کردن عشقتان در یک مهمانی اصلا جالب نیست. هرگز نباید دوست دختر درون گرای خود را در یک مهمانی شلوغ با افرادی که اصلا نمی شناسد تنها رها کرده و به دنبال کارهای دیگر بروید. همیشه حواستان به او و افراد دیگر در مهمانی باشد. خصوصا اگر دوست دختر شما زیادی جذاب است، مطمئنا یک نفر دیگر در تنهایی برای جلب توجه او می آید!
< <
آخرین های : دوستی و رابطه
از سایر بخش ها...
پر بیننده ترین ها...
50 نکته ای که مردان دوست دارند زنان آنها را بدانند

50 نکته ای که مردان دوست دارند زنان آنها را بدانند

آیا می دانستید بزرگ ترین چیزی که مردها را منزجر و سرد می کند دیدن سیگار کشیدن زن ها است و بزرگ ترین چیزی که مردان را برمی انگیزاند و هیجان زده می کند ورزش کردن و داشتن فعالیت بدنی زنان است...؟!

10 نشانه ای که می توانید بفهمید مردی به شما جذب شده است

10 نشانه ای که می توانید بفهمید مردی به شما جذب شده است

بسیاری از زنان در واژه ها و کلماتی که مردان به کار می برند به دنبال آن هستند که ببینند مرد مورد نظرشان به طرف آنها جذب شده است یا نه. در اینجا به قسمتهایی از زبان بدن مردان اشاره می کنیم که زمانیکه به طرف شما جذب شدند برای تان کاملا مشخص شود:

10 چیزی که مردها از زن ها می خواهند

10 چیزی که مردها از زن ها می خواهند

شاید فکر کنید مغز مردان در مقایسه با زنان زیاد پیچیده نیست، اما گاهی اوقات مردان نیز چیزهای غریبی که زن ها «احساسات» می نامند را تجربه می کنند. (بله این حقیقت دارد). پس اینجا صاف و ساده چیزهایی که مردان از زنان می خواهند را نام می بریم، اما آنها انقدر لجوج و سرسخت هستند که خودشان از زن ها در خواست نمی کنند.

باورتان نمی شود مردها از این خصوصیات زنان خوششان بیاید!

باورتان نمی شود مردها از این خصوصیات زنان خوششان بیاید!

ممکن است موهای خیس برای شما کلافه کننده باشد چون به هرجایی می چسبد. اما برای مردان نشان دهنده یک چهره جذاب و تحریک کننده است.

10 نشانه ای که بهتان می گوید شوهرتان به شما خیانت می کند!

10 نشانه ای که بهتان می گوید شوهرتان به شما خیانت می کند!

ما در دورانی زندگی می کنیم خبرها و داستان های زیادی در مور خیانت زن و شوهرها می شنویم. چیزی که اکثر زوج ها از آن هراس دارند. همه زوج ها چه زن و شوهر باشند چه نامزد باشند دوست دارند....