8 اردیبهشت 1393

راز زیبایی خانه هایی که دوستشان داریم

راز زیبایی خانه هایی که دوستشان داریم

شما حتما نباید درآمد نجومی یا پدر و مادر ثروتمند داشته باشید، تا خانه تان شبیه خانه های زیبایی شود که در عکس های مجله های دکوراسیون می بینید.

شما حتما نباید درآمد نجومی یا پدر و مادر ثروتمند داشته باشید، تا خانه تان شبیه خانه های زیبایی شود که در عکس های مجله های دکوراسیون می بینید. در زیر اصول چیدمان در خانه های زیبا که همیشه دوستشان داریم را به شما می گوییم.

آنها خانه را فقط با وسایلی که صرفا زیبایی دارد دکور نمی کنند

آنها در نظر می گیرند که هر اتاق چه کارکردی دارد
قبل از چیدمان از خود سوال کنید که در این اتاق چه کارهایی انجام می دهید و دقیقا آن کار ها را در کدام قسمت اتاق انجام می دهید. بعد از این سوال مساله انتخاب رنگ برای این اتاق خاص مطرح می شود (آیا می خواهید این محل انرژی بخش باشد یا محلی برای استراحت)، چه مبلمانی می خواهید و چگونه باید آنها را چید، چه نوع فضای ذخیره سازی و حتی چه نوع نورهایی نیاز دارید. برای مثال در خانه کسانی که یوگا کار می کنند باید یک فضای خالی و با زیرانداز نرم برای ورزش و نور کم بالای سر وجود داشته باشد. و در قسمتی که خانم خانه آشپزی می کند باید نور زیاد و میزی وسط اتاق وجود داشته باشد تا این خانم بتواند درحالیکه سریالش را تماشا می کند گوجه فرنگی ها را هم خرد کند.


آنها به آشپزخانه فقط به عنوان اتاق پخت و پز فکر نمی کنند

آنها از اتاق نشیمن چند ایده کوچک برای دکوراسیون آشپزخانه می گیرند
وقتی که در مورد دکوراسیون آشپزخانه صحبت می شود بیشتر مردم شروع به رویاپردازی در مورد کابینت ها، یخچال، و فر می کنند، درحالیکه یک اتاق نقاشی شده با کابینت های چوبی یا استیل بیشتر از اینکه شبیه خانه باشد شبیه رستوران است. اما آیا می توانید به آشپزخانه به عنوان یک مکان بی روح نگاه کنید؟ پس می توانید از عناصر تزئینی که در اتاق نشیمن استفاده می کنید بهره بگیرید؛ مثل تابلوها، طاقچه های دیواری، قالیچه پرز کوتاه قابل شستشو و هرچیز دیگری که فکرش را می کنید.


آنها مبلمان را در مرکز توجه شما قرار نمی دهند

آنها برای هر اتاق یک وسیله نمایشی قرار می دهند
یک صندلی به شکل دست، یک ماهی تاکسی درمی شده سه فوتی،  لوستر هنری درست شده با مهره های رنگی، هرکدام از اینها می تواند جالب باشد، اما اگر همه آنها در یک اتاق با همدیگر به کار گرفته شوند ظاهر بی نظم و در هم برهمی به آن اتاق می دهند، چونکه چشمان شما مدام از یک وسیله به سمت دیگری می چرخد. به همین دلیل است که طراحان  تنها یک قلم وسیله خاص و غیرمعمول را در یک اتاق استفاده می کنند. این نوع چیدمان بدون اینکه به اتاق شما ظاهر عجیب و غریب بدهد یک فضای شخصی بهتان می دهد.


آنها کمد و دراور را فقط در اتاق خواب نمی گذارند

آنها نوع چیدمان گوناگون و متنوع را برای خانه شان انتخاب می کند
آنها خود را مقید نمی کنند که حتما کشوها و کمد ها را در اتاق خواب قرار دهند و آن را برای زیبایی اتاق نشیمن یا حتی گلخانه نیز استفاده می کنند. برای انجام این تغییر حتما لازم نیست وسایل بزرگ خریداری کنید، لازم نیست هر زمان که خواستید اتاقی را تغییر دکوراسیون بدهید، چیزهای جدیدی برای خانه بخرید. آزمون و خطا کنید؛ یک میز، چراغ، قالیچه یا کمد را از جایشان بردارید و بعد فکر کنید در کدام قسمت خانه چیدمان زیباتری دارد.


آنها اجازه نمی دهند تنها نور خانه نور طبیعی باشد

آنها برای هر اتاق 4 منبع نوری دارند
مهم نیست پنجره هایتان از چه نوعی باشد، برای اینکه اتاق ظاهر روشن و باروحی داشته باشد، نیاز به سه نوع نور مصنوعی دارید: یکی نور بالای سر مثل لوستر، یکی نوری که کف خانه را روشن می کند مثل آباژورهای روی میز  سومی چراغ های دیواری که جهت تابش نور به سمت دیوارها باشد.


آنها زیاد روی دیوار میخ نمی کوبند

آنها آثار هنری را روی طبقات می چینند
قرار دادن مجموعه آثار هنری یا قاب شده یا عکس های چاپی بر روی طبقات این مزیت را دارد که به آسانی قابل تعویض و تغییر دکوراسیون است، در زمان شما صرفه جویی می شود و از خرابی های حاصل از ماندن جای میخ خبری نیست. این تاکتیک نویسنده کتاب زیبایی خانه به نام Aerin Lauder است، او آخرین نقاشی های فرزندانش را روی طبقات گذاشته و به طور مرتب کارهای جدید را جایگزین آنها می کند. او در کتابش می نویسند: من دقت کرده ام که همه فقط یک بار برای مدت زمانی جلوی تابلوها توقف کرده و به آنها نگاه می کنند. من با این کارم با یک تیر دو نشان زدم: هم نقاشی های بچه هایم را تحسین می کنم و هم تزئینات روی طبقات را مدام عوض می کنم و این برای مهمان هایم هم تازگی دارد.


< <
آخرین های : دکوراسیون
از سایر بخش ها...
پر بیننده ترین ها...
ایده جالب: برای استفاده از وسایل بدون استفاده

ایده جالب: برای استفاده از وسایل بدون استفاده

آیا وقتی به جارختی خود نگاه می کنید احساس رضایت ندارید؟ خوب یک نفس عمیق بکشید و دوباره نگاه کنید. فقط به خاطر اینکه فکر می کنید لباس هایتان خسته کننده شده اند انها را دور نریزید. دوستانتان را صدا زده و ازشان بخواهید ایده های خوب و کاربردی شان برای ساخت وسایل دست ساز را بهتان بگویند تا بهتان کمک کنند از لباس های کهنه تان دوباره استفاده کنید.

12دکور دلپذیر برای روز ولنتاین

12دکور دلپذیر برای روز ولنتاین

شما علاوه بر تزئین کردن درب و طاقچه بالای شومینه برای 14 فوریه ممکنه بخواهید نگاهی هم به کارهای دستی مخصوص این ماه بیندازید. ما برای کمک کردن به شما 12 نمونه از دکور روز ولنتاین را برای شما آماده کرده ایم. اینها بامزه، خلاقانه و فوق العاده رمانتیک هستند. پس خانه تان را با تزئینات آراسته کنید و مطمئن باشید بیشتر از قبل عشق را احساس خواهید کرد، من این را تضمین می کنم.

12 وسیله خلاقانه برای بالکن خانه تان

12 وسیله خلاقانه برای بالکن خانه تان

همه مردم دوست ندارند برای غذا خوردن در فضای باز به پارک بروند. چون در پارک آدم های زیادی هستند، سر و صدا زیاد است، و سگ ها ممکن است همبرگرتان را بدزدند که این خودش یک مانع است. اگر شما بیشتر از ظاهر باربیکیو تابستانی در آرامش خانه تان لذت می برید، پس یک گریل می خواهید. با این حال اگر بالکن کوچکی دارید که نمی خواهید راه رفت و آمد را با یک وسیله فلزی سنگین بگیرید، پس این نوع طراحی برایتان ایده ال است.

بهترین ایده ها برای آینه های حمام و دستشویی

بهترین ایده ها برای آینه های حمام و دستشویی

حمام و دستشویی های روشن و مجلل همان چیزی است که همه خواهانش هستند. اگر حمام و دستشویی شما حس وضفای خاصی ندارد شما می توانید با گذاشتن چندین آینه مدرن زیبا به آن حال و هوای مدرن بدهید. آینه های حمام می توانند به شما کمک کنند راحت تر آماده شوید و حسی از عظمت و شکوه به حمام شما هدیه میکنند.

12 مدل پریز خلاقانه

12 مدل پریز خلاقانه

در اینجا یک پروژه جالب از مردی ژاپنی را می بینید که خیلی باسلیقه پریزهای برق را در خانه اش مخفی کرده است. اینها درهای کشویی هستند که از چوب ساخته شده اند. این کار ایده خوبی برای کسانی است که به ندرت از پریزها استفاده می کنند. او کارهای دکوری دیگری نیز انجام داده مثل یک صفحه Shoji که از وسط باز می شود و یک درب کشویی تکی شبیه درهای کوچک بالایی.