5 اردیبهشت 1393

بهترین توصیه های من برای 9 ماه بارداری

بهترین توصیه های من برای 9 ماه بارداری

من طرفدار نصیحت کردن نیستم ولی باید اینها را خصوصا به زنان باردار بگویم. حقیقت این است که چیزهای زیادی در مورد مادر شدن وجود دارد که نمی توان آنها را توضیح داد...

من طرفدار نصیحت کردن نیستم ولی باید اینها را خصوصا به زنان باردار بگویم. حقیقت این است که چیزهای زیادی در مورد مادر شدن وجود دارد که نمی توان آنها را توضیح داد- خیلی اوقات شما خودتان باید بفهمید چه چیزی برایتان بهتر است.
با این حال آموزش های من در دوره پرستاری و ترک های بارداری روی شکمم که بعد از سه بار مادر شدن به وجود آمده الهام بخش من شد تا چند نکته در مورد بارداری را بهتان بگویم: پس بدون مقدمه چینی عنوان مطلب را می گویم:  توصیه  های من برای دوران بارداری

تمام خانم های باردار حالت تهوع صبحگاهی ندارند
اگر به تازگی باردار شده اید، حتما به این فکر می کنید که عارضه معمول بعد از بارداری که همه از آن صحبت می کنند یعنی همان حالت تهوع و استفراغ کی به سراغتان می آید.  اجازه دهید یک خبر خوب بهتان بدهیم: برخی از زنان باردار اصلا حالت تهوع صبحگاهی نداشته و خیلی پرانرژی و راحت وارد سه ماهه دوم می شوند. و اما خبر بد؟ اکثر خانم های باردار در سه ماهه اول کمی حالت دل آشوبه صبحگاهی را تجربه می کنند.


اگر حالت تهوع داشته باشید، راه هایی هم برای خلاصی از آن وجود دارد

تعداد زیادی از زنان با صبوری این حالت تهوع  و یا استفراغ را تحمل می کنند چونکه فکر می کنند اینها بخشی از بارداری است. اما حقیقت این است که راه هایی وجود دارد که می توانید به خود کمک کرده تا از این حالت خلاص شده یا آن را کمتر کنید. یکی از عادی ترین دلایل حالت تهوع قطعا قرص های پرینتال است که در زمان بارداری می خورید: پس یک روز قرص هایتان را نخورید و اگر تفاوتی احساس کردید و حالت تهوع برطرف شد، با دکتر خود مشورت کنید تا نوع دیگری ویتامین برایتان تجویز کند که حالت تهوع ایجاد نکند. یا می توانید صبح ها بیسکویت ترد یا نمکی بخورید، یا دست بند ضداستفراغ بخرید، و اگر حالت تهوع تان خیلی شدید و غیرقابل تحمل است از دکترتان بخواهید برایتان داروی ضد تهوع تجویز کند.

باید بدانید تجربه بارداری و زایمان هر زن با دیگری متفاوت است
من نمی خواهم شما را نگران کنم. تجربه انقباض های زایمان و به دنیا آمدن بچه در تمام زنان متفاوت است. من زنانی را دیده ام که با پای خودشان تا بیمارستان امده اند درحالیکه بدون حتی یکبار جیغ کشیدن دهانه رحمشان تا 10 سانت باز شده بود و نظاره گر زنانی بودند که از شدت درد بخود می پیچیدند در حالیکه دهانه رحمشان به سختی 1 سانت باز شده بود. زنان با هم فرق دارند و میزان تحمل درد تمام افراد نیز متفاوت است.


چیزی به نام برگشت اندام قبل از زایمان وجود ندارد

لگن شما تغییر می کند، پاها بزرگ می شود و روی هم رفته باید به جای اینکه منتظر بازگشت اندامتان به حالت قبلی باشید، درعوض باید بدن خود را به عنوان یک تازه مادر بپذیرید.
اجازه بدید این مورد را تشریح کنم. از نظر من دو دسته زن در جهان وجود دارد: یک دسته کسانی هستند که بچه دارند ولی مشکل سایز شدن لباس هایش قبل از بارداری را ندارند و دسته دیگر کسانی هستند که به سختی تلاش می کنند به وزن قبل از بچه دار شدن برگردند. مهم نیست جزو کدام دسته باشید، حقیقت این است، حتی اگر به وزن قبل از بارداری خود برسید، بدن شما گاهی اوقات بعد از بچه به طور کامل تغییر می کند. لگن شما تغییر شکل می دهد، پاها بزرگ می شود، و باید به جای اینکه منتظر بازگشت اندامتان به حالت قبلی باشید، درعوض باید بدن خود را به عنوان یک تازه مادر بپذیرید.

بارداری زمانی برای گرفتن تصمیم های بلند مدت نیست
ببینید من خودم اولین کسی هستم که از زنان پشتیبانی می کنم و اعتقاد دارم قادرند هر کاری را انجام دهند. اما مجبورم اعتراف کنم که دوران بارداری زمانی در زندگی است که باید عقلانی تر از همیشه فکر کنید. شاید فکر می کنید با این کار یک فرد فداکار وابسته شده اید یا اینکه فکر می کنید قائده و برنامه غذا دادن به بچه را می دانید، اما به خود اجازه تغییر تفکر بدهید. این بهترین هدیه ای است که می توانید به فرزند خود بدهید.


شما یک بلیط مجانی برای تمام خواب ها و رویاهای بارداری به دست می آورید
فرصت خوبی نصیبتان شده تا از دست کابوس های شبانه راحت شوید، باید بدانید هورمون های بارداری که ترشح می شود زنان زیادی گفته اند در این دوران خواب های جذاب و آرامش بخشی می بینند. پس راز شما همینجا با ما می ماند!


برای خود چند لباس بارداری زیبا بخرید
اگر شما هم مثل من باشید پس از پول خرج کردن برای لباس هایی که فکر می کنید فقط چند ماه می پوشید نفرت دارید. اما به حرف من گوش دهید- حتما چند عدد لباس بارداری که با انها احساس راحتی می کند بخرید. مخصوصا در ماه آخر این لباس ها ارزشمند می شوند. شما لیاقت این را دارید که در مهم ترین تغییر زندگی تان احساس خوبی نسبت به خود داشته باشید. اگر لباس های مناسبی انتخاب کنید می توانید در روزهای بعد از زایمان نیز انها را بپوشید. لباسی که انتخاب می کنید باید نرم بوده و کش بیاید خصوصا در قسمت شکم، حداقل یک عدد ماکسی، دو عدد شلوار بارداری و یک لباس زیر با سایز بزرگ تر بگیرید.


مدت زمانی طول می کشید تا لباس های معمولی اندازه تان شود
وقتی که اولین فرزندم را به دنیا آوردم، مشتقانانه ساک بیمارستان را بسته بودم و لباس های قبل از بارداری را درون آن گذاشته بودم .. و وقتی که حتی نتوانستم شلوارم را تا بالای ران بالا بکشم خیلی زود ناامید شدم. نصیحت من این است از همان لباس های بارداری برای روزهای اول که هنوز اندامتان درشت است بگذارید.
< <
آخرین های : بارداری و زناشویی
از سایر بخش ها...
پر بیننده ترین ها...
علائم زودهنگام و اولیه باداری چیست؟

علائم زودهنگام و اولیه باداری چیست؟

بسیاری از زوج هایی که امیدوارند بچه دار شوند با دیدن کوچکترین ناخوشی ای واکنش نشان داده امیدوارند که اینها از علائم اولیه بارداری همسرشان باشد. البته ، تعیین بارداری سریع به طور تخصصی مشکل است در حالیکه برخی از ناخوشی هایی که خانم احساس می کند ممکن است چیزی غیر از علائم اولیه بارداری باشد. علائم زیر وجود دارد اما ممکن است به طور خاص با بارداری رابطه خاصی نداشته باشد:

16 روش آماده سازی برای زایمان طبیعی موفق

16 روش آماده سازی برای زایمان طبیعی موفق

برای داشتن زایمان طبیعی موفق حتما باید برنامه ریزی داشته باشید. در اینجا 16 روش آماده سازی برای یک زایمان طبیعی موفق را معرفی می کنیم.

مراقبت های پس از عمل سزارین

مراقبت های پس از عمل سزارین

ممکن است از اینکه زایمان به پایان رسیده و خود و کودکتان سلامت هستید ، خوشحال و سپاسگزار باشید است. ممکن است از اینکه همه چیز مطابق برنامه پیش رفته به وجد آمده باشید. یا ممکن است از اینکه بر خلاف تصوراتتان ، زایمان را به شکل طبیعی انجام نداده اید ، ناراحت و نا امید باشید. اگر همه چیز به سرعت در طول وضع حملتان تغییر کرده و یک سزارین غیرمنتظره و اورژانسی داشتید ، ممکن است از آنچه بر شما گذشته یا حس کرده اید عمیقاً ناراحت باشید. دوباره فکر کردن به دلایلی که باعث شدند زایمان به شکل فوری انجام شود می تواند به بهتر شدن احساساتتان کمک کند.

دلایلی که برخی از بچه ها دیر راه می افتند!

دلایلی که برخی از بچه ها دیر راه می افتند!

زمانیکه بچه برای اولین بار قدم های خود را بر می دارد و شروع به راه رفتن می کند مادر سرشار از شادی می شود... اگر هر گونه تاخیری در این زمینه رخ دهد ، به جای آن احساس ترس و پریشانی می کند مخصوصا اگر بچه دیگری در همان سن در اطراف شما وجود داشته باشد که شروع به راه رفتن کرده است و اینجاست که شما شگفت زده می مانید ....

10 چیزی که باید در مورد بچه های تازه به دنیا آمده بدانید

10 چیزی که باید در مورد بچه های تازه به دنیا آمده بدانید

در اینجا چند اصل را بهتان معرفی می کنیم که لازم است در مورد فرزند نورسیده تان بدانید.