5 اردیبهشت 1393

قبل از اینکه فرزند خود را به دندانپزشکی ببرید این متن را بخوانید

قبل از اینکه فرزند خود را به دندانپزشکی ببرید این متن را بخوانید

قبل از اینکه این متن را بخوانید برای فرزند خود وقت دندانپزشکی نگیرید! طبق تحقیقات ABC News دندان پزشکانی که به اندازه کافی آموزش ندیده اند بچه ها را در معرض خطر قرار می دهند.

مرگ بچه ها- انچه لازم است درباره دندانپزشکی بدانید!
 قبل از اینکه این متن را بخوانید برای فرزند خود وقت دندانپزشکی نگیرید! طبق تحقیقات ABC News دندان پزشکانی که به اندازه کافی آموزش ندیده اند بچه ها را در معرض خطر قرار می دهند- آنها با بی حس کردن دهان بچه هنگام تمیز کردن معمولی دندان ها و یا پر کردن دندان خراب، بیش از یکی دوجین بچه را به کام مرگ برده اند.
راون بلانکو پسربچه هشت ساله بعد از اینکه دکتر دندان پزشک Michael Hechtkopf مقدار متوسط بی حس کننده (طبق نظر دندان پزشکی ویرجینیا) به او تزریق کرد درگذشت.
دندان پزشکان به طور فزاینده ای از بی حس کننده دهانی برای بچه هایی حتی با سن 18 ماه هم استفاده می کنند. در تحقیقات ABC News کشف شد که در برخی ایالت ها تنها بعد از یک دوره یک2 روزه آخر هفته ای یک فرد می تواند مجوز استفاده از بی حس کننده دهانی را دریافت کند. بله فقط آموزش 2 روزه و بعد آن آنها می توانند دندان بچه شما را بی حس کنند.
کسی می تواند فکرش را بکند که دخترش را به دندانپزشکی برده و دیگر هیچ وقت به خانه برنگرداند؟ این گفته Ommettress Travis است که دختر 5 ساله اش را برای پر کردن دندان برد و بعد از بی حس کردن دخترش جان باخت. دندان پزشک این دختر به خاطر استفاده بیش از اندازه از ماده بی حس کننده باعث مرگش شد.
تعدادی از کلاس های این دندانپزشکان در سالن های هتل های محلی برگزار شده و در 5 سال گذشته بیش از 18000 دندان پزشک برای این کلاس های یک هفته ای ثبت نام کرده اند.
سخن گوی دندان پزشکی کودکان آکادمی آمریکایی می گوید که این دوره آموزشی آخر هفته ای ناکافی است  و نمی تواند دندان پزشکان را برای موردهای اورژانسی که دراثر استفاده از مواد بی حسی به وجود می آید آماده کند.
امروز من برای دخترم وقت دندان پزشکی گرفتم، این یکی از برنامه هایی بوده که هفته هاست قرار است انجام دهم. اما وقتی این داستان را خوانده عصبی شده و من هرگز قبلا چنین چیزهایی به ذهنم هم نرسیده بود. بعد از این فکر کردم که باید از دندان پزشک راجع به تخصصش در زمینه بی حسی و آموزش هایی که لازم بوده سوال کنم.
من تنها می پنداشتم که یک دندان پزشک باید در مورد کاری که انجام می دهد کاملا اطلاعات داشته باشد، اینطور نیست؟
خوب دانش قدرتمند است. من سوال های زیادی در این ملاقات خواهم پرسید، و مطمئن نیستم که اجازه بدهم او را بی حس کنند. و اگر دکتر بی حسی را پیشنهاد داد باید در مورد خطرهای احتمالی توضیح بدهد.
خوب شما چه فکر می کنید؟
< <
آخرین های : سلامت دهان
از سایر بخش ها...
پر بیننده ترین ها...
10 میوه و سبزی برای داشتن دندان های سالم و روشن

10 میوه و سبزی برای داشتن دندان های سالم و روشن

باکتری موجود در دهانتان می تواند دندان هایتان را خراب کند، خصوصا اگر به طور مداوم بدون مسواک زدن و شستشو با آب غذا بخورید یا اجازه دهید خرده های غذا در دهانتان باقی بماند. پس هر وعده غذای خود را با خوردن میوه ها و سبزیجات خام پایان دهید. با این کار از دندان هایتان محافظت می کنید، چونکه این مواد حاوی آب زیادی هستند که کمک می کند دندان و لثه تمیز بماند.برخی از سبزیجات و میوه ها به خاطر مزایای خاص برای دندان ها شناخته شده اند. اینجا لیست ده میوه و سبزی برتر برای سلامت دندان را معرفی می کنیم. این میوه ها را بخورید تا دندان های سالمی داشته باشید.

7 کاری که به دندان هایتان آسیب می زند

7 کاری که به دندان هایتان آسیب می زند

معمولا همه افراد بیشتر از اینکه پیشگیری کنند خرج زیادی را برای درمان کردن متحمل می شوند. شما باید با دندان هایتان مهربان باشید. در اینجا برخی اشتباهاتی که ندانسته مرتکب می شوید را بهتان گوشزد می کنیم.

12 توصیه بهداشتی برای داشتن دندانهایی سالم

12 توصیه بهداشتی برای داشتن دندانهایی سالم

مراقبت از دهان و دندان امری ضروری است به این دلیل که نه تنها باکمک این 32 دندان غذا می خورید و صحبت می کنید بلکه دندان باعث زیبایی صورت نیز می شود. فراموش نکنید که بهداشت دهان و دندان رابطه مستقیم با سلامت قلب و و سلامتی کلی بدن دارد .ما در اینجا به شما خواهیم گفت که چگونه باید از دندان هایتان مراقبت کنید تا دندانی سالم و سفید داشته باشید

آبسه دندان

آبسه دندان

التهاب یا عفونت دندان می تواند علل مختلفی داشته باشد مانند پوسیدگی عمیق دندان، بیماری های نسوج دندان و اطراف آن (بافت پریودنتال) و یا چرک‌ یک دندان ترک خورده است. بروز این مشکلات باعث می شود که باکتری وارد پالپ (بافت نرم دندان که حاوی اعصاب، عروق خونی و بافت همبند است.) و یا حتی منجر به مرگ آن شود. هنگامی که عفونت در نوک ریشه در استخوان فک به شکل توده تشکیل می گردد، آبسه نامیده می شود. اگر آبسه درمان نشود، می تواند به یک عفونت جدی در استخوان فک، دندان و بافت های اطراف آن منجر شود.

دندانهای شیری کودک

دندانهای شیری کودک

دندانهای شیری کودک، که گاها˝ به آن "دندان کودک" نیز گفته می شود، به اندازه دندان های دائمی در افراد بالغ دارای اهمیت هستند. به طور معمول دندانهای شیری زمانی پدیدار می شوند که کودک بین سن شش ماهگی و یک سالگی می باشد. دندانهای شیری به کودکان در جویدن و صحبت کردن، کمک می کنند. آنها همچنین فضای لازم در آرواره های کودک، که برای رشد دندان های دائمی در زیر لثه قرار دارند را حفظ می کنند