20 اسفند 1392

4 فرد ثروتمند که زندگی شان با بدبختی سپری می شود

4 فرد ثروتمند که زندگی شان با بدبختی سپری می شود

خیلی راحت می توان گفت که اگر ثروت فراوانی داشته باشید زندگی بر وفق مراد می شود؛ اما در واقعیت پول نمی تواند خوشبختی بیاورد. این افراد همه ثروتمند بودند، اما....

خیلی راحت می توان گفت که اگر ثروت فراوانی داشته باشید زندگی بر وفق مراد می شود؛ اما در واقعیت پول نمی تواند خوشبختی بیاورد. این افراد همه ثروتمند بودند، اما در خفا از سختی های جسمانی و احساسی، اعتیاد و سو استفاده های زیاد رنج کشیدند و برای همین زندگی هایشان مثل بینوایان است.

وارثان میلیون دلاری دوک دوریس وارث تنباکو در یک زیرزمین کثیف زندانی بودند
نویسنده ای به نام سبرینا روبین اردلی در آگوست 2013 در مجله رولینگ استون مقاله ای با این تیتر منتشر کرد: فقیرترین بچه های ثروتمند جهان. او جزئیات وحشتناکی از زندگی دو نوجوان که وارث دارایی های بزرگ ترین خانواده آمریکا بودند را منتشر کرد. پاترسون و جورجیا اینمان 15 ساله بچه های واکر اینمان برادرزاده دوریس دوک وارث تنباکو هستند. این دوقولوها قرار بود وقتی به سن 21 سالگی برسند وارث سرمایه به ارزش واقعی  یک بیلیون دلاری بشوند، اما هردوی آنها به خاطر آسیب های روانی که در دوران کودکی دیده بودند، اخیرا سه ماه را در بیمارستان روانی گذراندند.
خانواده دوک در ابتدا تمام صنعت تنباکو در آمریکا را در کنترل داشت. انها دانشگاه بااعتبار دوک را تاسیس کردند، و بنگاه های خیریه شان سالانه میلیون ها دلار درامد دارد. بااین حال واکر اینمان وارث این سرمایه فردی معتاد به مواد بود و فرزندانش را تا سن 12 سالگی مورد سواستفاده و آزاد و اذیت قرار می داد، تا زمانی که خودش در اثر مصرف زیاد مواد درگذشت. واکر به همراه پنجمین همسرش دارالی اینمان که او هم معتاد به مواد و الکل بود مرتب بچه ها در زیرزمین زندانی کرده و انها را آغشته به مدفوع می کردند، یا آنها را در اتاق خوابهایشان گیر می انداختند، آنها را مجبور می کردند با آب جوش حمام کنند و درحالیکه به شدت مست بودند آنها را با ماشین می گرداندند و زندگی شان را به خطر می انداختند.
اگرچه بعضی اوقات برای این بچه های ولخرجی های زیاده از حد می کردن مقل خریدن توله شیر یا بردن به تعطیلات خوش آب و رنگ و اماکن عجیب، اما مدرسه رفتنشان گاه و بیگاه بود و زندگی شان در انزوا سپری می شد تا حدی که از نظر عقلی و عاطفی در سطح پایینی قرار داشتند. مثلا آنها هنوز بابانوئل را باور دارند و هر دو افکار خودکشی در سر دارند و به خاطر سوءتغذیه و کم غذا خوردن در بچگی بیماری  بی اشتهایی  یا آنورکسیا دارند.
واکر اینمان وقتی جلوی بچه ها مواد اماده و مصرف می کرد آنها را در معرض دودهای شیمیایی قرار می داد. سواستفاده او از بچه ها هم فیزیکی و هم زبانی بود؛ یک بار به خاطر اینکه به شدت به صورت دخترش سیلی می زد دستگیر شد.
دوقولوها حالا با مادر واقعی شان که در گذشته رقاص بوده و از آنها دور شده بود زندگی می کنند و به شدت تحت درمان هستند تا بتوانند با اسیب های دوران کودکی مقابله کنند.

کریستینا کراوفورد: توسط اسطوره هالیوود به فرزند خواندگی گرفته شد و مورد آزار و اذیت قرار گرفت.
کریستینا کراوفورد وقتی که توسط جوان کراوفورد بازیگر جذاب سینما به فرزند خواندگی گرفته شد کمتر از یک سال داشت. کریستینا یکی از 4 فرزندخوانده انها در محیط لوکس و تجملی رشد کرد، اما او ادعا می کند بیشتر عمرش قربانی سواستفاده فیزیکی و روحی به دست مادرش بوده است. داستان سرگذشت او دو سال بعد از مرگ مادرش به نام Mommie Dearest چاپ شد. این داستان بعدها با بازیگری فی دینوای درنقش جوان کراوفورد و دیانا اسکاروید در نقش کریستینا تبدیل به فیلم شد.
کریستینا ثابت کرد مادرش نوسانات روحی شدید داشته و معتاد به الکل بوده که همینها باعث می شده به خاطر هر تحریک کوچکی بر سر فرزندانش جیغ کشیده و آنها را کتک بزند. وقتی این کتاب منتشر شد، مفهوم سواستفاده توسط والدین ثروتمند مورد توجه و زیر ذره بین قرار گرفت، و کریستینا حالا با عنوان «دختر کوچک بیچاره پولدار» مشهور است.
بعد از مرگ جوان کراوفورد، کریستینا و برادرش متوجه شدند به خاطر دلایلی که برایشان ناشناخته بود از وصیت نامه حذف شده اند. این خواهر و برادر بعدها از خواهر دیگرشان کیتی لالوند و شوهرش جرومی شکایت کردند، آنها ادعا می کردند که آنها از شرایط روحی مادرشان که ناشی از افزایش سن بود سواستفاده کرده تا سرمایه اش را به آنها ببخشد. کریستینا اکنون ارتباطی با خواهرش ندارد، اما او بازیگر و نویسنده شده و نیز سازمانی برای حمایت از بچه هایی تشکیل داده که مورد سواستفاده قرار گرفته اند.
وارث سرمایه آستور به خاطر تلافی سالهای بد کودکی مادر پیرش را مورد آزار قرار می داد.
آنتونی مارشال تنها پسر بروک آستور شخص تراز اول مشهور و بشردوست خیرخواه است. خانواده آستور یکی از ثروتمند ترین و مورد احترام ترین خانواده های خون آبی در آمریکا هستند. متاسفانه تاریخچه خانواده مبنی بر سواستفاده و اهمال کاری والدین بین آنها رواج زیاد داشته که هنوز هم در جامعه تراز بالای شهر نیویورک شوک های زیادی از آنها رو می شود.
بروک آستور قبل از ازدواج با خانواده آستور دوبار ازدواج کرده بود. اولین شوهر او جی.درایدن کوسر سیاستمدار ثروتمند اهل نیوجرسی بود که از او صاحب یک پسر به نام آنتونی شد. آستور ادعا می کرد که شوهرش سالهای متمادی او و پسرش را مورد آزار و اذیت قرار می داده و درنتیجه او از شوهرش طلاق گرفته است. آستور همچنین می گفت که شوهرش او و آنتونی را مورد آزار و اذیت جسمانی و زبانی قرار می داد و او یک مرد زناکار بوده که  با اعتیادش به الکل در طول زندگی آنها را به ستوه آورده. طبق بیوگرافی این شخص تراز اول که توسط فرانسیس کیارمن در سال 2007 نوشته شد، کوسر وقتی بروک تنها فرزندشان انتونی را 6 ماه باردار بوده، فک او را شکسته است.
آستور بعداز طلاقش با چارلز اچ. مارشال که عاشقانه دوستش می داشت ازدواج کرد. پسرش آنتونی مورد علاقه شوهر جدیدش بود تا جایی که وقتی 18 ساله شد نام فامیلی ناپدری اش را انتخاب کرد و با این کار پدر واقعی اش را تحریک کرد تا از او شکایت کند.
باوجود اینکه آنتونی در ثروت فراوان احاطه شده بود، اما کودکی او همراه با ترس، سواستفاده و اهمال کاری والدین بود. بعد از اینکه مادرش با وینسنت آستور وارث ثروت آستورها ازدواج کرد،  حتی بیشتر از قبل توجه والدینش را از دست داد. تاجایی بروک استور خودش گفته: اگرچه من یک زن بشردوست هستم، اما یک مادر پست برای پسرم بودم.
شاید کودکی ناراحت کننده و تنهایی آنتونی دلیل محکوم شدن او در سال 2007 به سواستفاده از افراد مسن و  مدیریت نادرست اموال مادرش بود. سال 2006 New York Daily News  در یک صفحه داستان درگیری بین آنتونی و پسرش فیلیپ مارشال را چاپ کرد. وقتیکیه فیلیپ مارشال با مادربزرگ 103 ساله اش دیدار می کند، می بیند که مادربزرگش در شرایط بد و محیط کثیفی زندگی می کند و از نظر فیزیکی و روانی در وضعیت بدی است که حتی خودش هم از پس کارهایش برنمی آید. فیلیپ به خاطر اینکه پدرش از آزار و اذیت یک فرد پیر دست بکشد او را به دادگاه کشاند و زمانی که تحقیقات آغاز شد اختلاس و دزدی های آنتونی آشکار شد.
آنتونی به خراب کردن وضعیت سلامتی مادرش و دزدی میلیون ها دلار از او مجرم شناخته شد.  برای بروک نیز نگهبانان جدید گماشته شد تا مطمئن باشند که تا زمان مرگش در سن 105 سالگی در آرامش زندگی می کند.
آنتونی در سال 2009 محاکمه شد و در سال 2013 تا سن 89 سالگی در زندان ماند. او حالا 12 میلیون دلاری که در طول سال ها از مادر مریضش دزدیده بود را برگردانده است.

بازیگر خانواده مدرن مورد آزار و اذیت زبانی مادرش قرار گرفته و گرسنگی کشیده است
طرفدارای سریال خانواده مدرن از شنیدن این خبر شگفت زده می شوند: آریل وینتر Ariel Winter دختر 14 ساله ای که نقش شخصیت فرزند وسطی آلکس دونفی را بازی کرد با بی رحمی تمام توسط مادرش کریستال ورکمن مورد آزار و اذیت قرار گرفته است.
آریل سال 2012 با کمک خواهر بزرگترش شانل ورکمن 34 ساله کاغذبازی های اداری را انجام داد. او در دادگاه ادعا کرد که مادرش مدت زمان طولانی او را آزار و اذیت فیزیکی (کتک زدن، سیلی زدن، هل دادن) و احساسی (مثل با اسامی بد صدا زدن، توهین های شخصی در مورد کوچک بودنش و وزن کمش، محروم کردنش از غذا و غیره) می کرده است.
اگرچه کریستال ورکمن تمام اتهامات علیه خود را رد می کرد، 20 سال پیش سازمان خدمات خانواده و فرزند مراقبت دختر بزرگترش شانل را نیز از خانواده اش گرفته بود، دقیقا وقتی که همسن اکنون آریل بود. شانل تا زمانی که به اندازه کافی بزرگ شده که خودش بتواند به محل زندگی اش برگردد در پرورشگاه نگهداری می شد.
حالا آریل اجازه پیدا کرده که با شانل زندگی کند، اگرچه مادر و پدری که از او دور بوده هر دو از دادگاه اجازه حضانت دوباره او را درخواست داده اند. گزارشگران اظهار داشته اند که تمام بازیگران و دست اندرکاران سریال خانواده مدرن می دانند آریل مورد آزار و اذیت قرار گرفته، اما نمی توانند هیچ کمکی به او بکنند. آنها شاهد بودند که کریستال حتی غذا را از او دریغ می کرده و فقط به او اجازه می داده سفیده تخم مرغ و سبزیجات خام بخورد. او اغلب به آریل می گفته که ظاهر خوبی ندارد و خوش تیپ نیست، و اینکه گوش های بزرگی دارد و دیگر گفته های بی رحمانه و مخرب... همه آنها گفته اند که برای او متاسفند و تلاش می کردند زمانی که مادر آریل حواسش نبوده به او دزدکی غذا برسانند.

< <
آخرین های : خانواده
از سایر بخش ها...
پر بیننده ترین ها...
10 نشانه ای که می توانید بفهمید مردی به شما جذب شده است

10 نشانه ای که می توانید بفهمید مردی به شما جذب شده است

بسیاری از زنان در واژه ها و کلماتی که مردان به کار می برند به دنبال آن هستند که ببینند مرد مورد نظرشان به طرف آنها جذب شده است یا نه. در اینجا به قسمتهایی از زبان بدن مردان اشاره می کنیم که زمانیکه به طرف شما جذب شدند برای تان کاملا مشخص شود:

رفتارهایی که باعث جذب مردان می شود.

رفتارهایی که باعث جذب مردان می شود.

نگرش و رفتار خود رای و خودسرانه مانند نورافکن های غول پیکر عمل می کند ، تمامی ویژگی های شما را برجسته می کند.این توجیه می کند که چرا نوشته ای که در مجله شخصیت و روانشناسی اجتماعی به چاپ رسید ثابت می کند که مردان از زنانی که رفتاری با اعتماد به نفس بیشتر از خود نشان می دهند خوششان آمده و جذب آنها می شوند.

12دکور دلپذیر برای روز ولنتاین

12دکور دلپذیر برای روز ولنتاین

شما علاوه بر تزئین کردن درب و طاقچه بالای شومینه برای 14 فوریه ممکنه بخواهید نگاهی هم به کارهای دستی مخصوص این ماه بیندازید. ما برای کمک کردن به شما 12 نمونه از دکور روز ولنتاین را برای شما آماده کرده ایم. اینها بامزه، خلاقانه و فوق العاده رمانتیک هستند. پس خانه تان را با تزئینات آراسته کنید و مطمئن باشید بیشتر از قبل عشق را احساس خواهید کرد، من این را تضمین می کنم.

7 چیزی که مردان آرزو می کنند زنها بدانند!

7 چیزی که مردان آرزو می کنند زنها بدانند!

کمدین معروف دین کوک فقط بامزه و جذاب نیست. او به قدری زیباست که در قلب ها نفوذ می کند و زمانیکه در یک رابطه قرار می گیرد بسرعت اغوا می شود. ما از او خواهش کردیم که به ما بگوید در ذهن مردها چه می گذرد.

چیز هایی که برای یک بچه جدید لازم دارید

چیز هایی که برای یک بچه جدید لازم دارید

تبریک می گوییم! بالاخره انتظار به پایان رسید و با نوزاد جدیدتان لذت خواهید برد. این هیجان انگیزترین بخش زندگی تان است، اما شما به همان اندازه هم عصبی هستید به خاطر چیزهایی که برای بچه لازم دارید. برای کسانی که اولین بار مادر شده اند تصمیم گیری برای خرید وسایل اصلی که نوزاد بدان نیاز دارد کار سختی است. این مقاله بهتان کمک می کند تا لیستی از محصولاتی که برای نوزاد تازه به دنیا آمده لازم است تهیه کنید.