14 اسفند 1392

فلش بک های اسکاری: صحنه های دیدنی از بازیگران هالیوود که لیاقت گرفتن اسکار را دارد

فلش بک های اسکاری: صحنه های دیدنی از بازیگران هالیوود که لیاقت گرفتن اسکار را دارد

در فیلم های قدیمی که از بازیگران مورد احترام و علاقه مان دیدیم عالی بازی کردند. در اینجا نگاهی می اندازیم به 5 صحنه کلیدی از کارهای اولیه نامزدهای اسکار 2014 که از همان اول نشان دادند...

در فیلم های قدیمی که از بازیگران مورد احترام و علاقه مان دیدیم عالی بازی کردند. در اینجا نگاهی می اندازیم به 5 صحنه کلیدی از کارهای اولیه نامزدهای اسکار 2014 که از همان اول نشان دادند بازیگرانی خوب هستند.

مریل استریپ، شکارچی گوزن- 1978
مریل استریپ در اولین نقش اصلی اش در شکارچی گوزن یک زیبای بی تجربه و پرتلالو بود، و در آن عروسی قومی به یادماندنی،  رنگ های خیلی زیادی در اجرای او وجود داشت، و احساسات خیلی زیادی در چهره بدون عیب او آنقدر قوی بود که هنوز هم نمی توان با آنها رقابت کرد. او که امسال با August: Osage County به اسکار آمد اولین نامزدی اسکارش را همان سال برای بازیگر نقش مکمل شکارچی گوزن گرفت. اگرچه از دادن جایزه اسکار به او صرف نظر کردند، اما مدل خنده های او، کناره گیری، خوش بش و کردن و ارتباط برقرار کردن با رابرت دنیرو ساق دوش فیلم، خنده های نیمه بی جان و نیمه عصبانی اش به خاطر آینده ای نامعملوم، لحظه هایی بود که این فیلم را خاطره انگیز کرد.جنیفر لاورنس، استخوان زمستان-2010
جنیفر لاورنس هم مثل مریل استریپ در اولین نقش اساسی اش در یک فیلم اثری عمیق در بیننده ها به جای گذاشت. دختر کوهستان اوزارک در حالیکه در جستجوی پدری است که با مواد سر و کار دارد، استوار و محکم باقی ماند- هیچکس نمی تواند صحنه ای که به خواهر و برادرهایش یاد می دهد چگونه پوست یک سنجاب را بکنند را فراموش کند. ستاره American Hustle تمام این درام کوچک مستقل را هدایت می کند تا جایی که نامزد جایزه اسکار می شود. این بازیگر بعدها تبدیل به شیرزن فیلم بازی های گرسنگی با نقش Katniss Everdeen شد.


متیو مک کاناهی، زمانی برای کشتن- 1996
استدلال بسته شدن اوج متیو مک کاناهی در «برای کشتن» نه تنها از خواهان بی گناهی ساموئل جکسون دفاع می کند،  بلکه پرونده ای برای بازیگری مک کاناهی درست می کند. ستاره باشگاه خریداران دالاس در این فیلم برای اولین بار نشان داد که فقط یک چهره زیبا نیست. پرونده بسته شد.لئوناردو دی کاپریو – چه چیزی گیلبرت گریپ را آزار می دهد- 1993
سالها قبل از اینکه لئوناردو دی کاپریو یک سوپراستار درجه یک شود، در یک نقش تحسین شده در نقش آرنی یک پسر حساس و ناتوان از نظر روانی و برادر کوچک تر جانی دپ در نقش گیلبرت گریپ بازی کرد. در صحنه ای که ارنی در یک زمین هموار قایم موشک بازی می کند، دی کاپریو درحالیکه از درخت لبه رودخانه بالا می رود، ثابت کرد که توانایی بالا رفتن از قله های موفقیت در سینما را دارد.   یکی از جدیدترین موفقیت های او  نامزدی اسکار برای فیلم گرگ وال استریت مارتین اسکوسیزی بود.

جرارد لتو- مرثیه ای برای یک رویا- 2000
جرارد لتو در فیلم دارن آرنوفسکی نقش معتاد به مواد را به خوبی بازی کرد، یک مصرف کننده ناامید که به بازوی خودش شلیک می کند. او امسال برای بازی در باشگاه خریداران دالاس اسکار برد.


امی آدامز- Junebug- 2005
امی آدامز با این فیلم بهترین نامزدی بازیگر نقش مکمل زن را گرفت( اولین نامزدی اسکار از 5 هنرنمایی دیگرش، شامل American Hustle برای امسال). او در این فیلم نقش آشلی یک زن اهل جنوب پرحرف را بازی کرد که در انتظار اولین فرزندش است. با دگرگونی و تغییر حالت از خوش طبعی به سرسختی که تبدیل به ویژگی سینمایی آدامز شده، او هر دو این خصوصیات را در صحنه حمام کردن بچه در این فیلمش نشان داد.
< <
آخرین های : سینما و تلویزیون
از سایر بخش ها...
پر بیننده ترین ها...
10 فیلم ترسناک برتر در سال 2013

10 فیلم ترسناک برتر در سال 2013

برخی از افراد واقعا نمی توانند از دیدن فیلم های ترسناک اشباع بشوند. آنها فیلم های ترسناک زیادی می بینند و با کمال تعجب اینکه یک فیلم را بارها و بارها می بینند. و درحالیکه اکثر بیننده ها معمولا از دیدن فیلم های ترسناک لذت نمی برند، چرا برخی از افراد جذف فیلم های ترسناک می شوند؟ متخصصان می گویند این افراد به یک دلیل ساده فیلم ترسناک می بینند و دلیلش جدید بودن آن است. اینها از تماشای ژانرهای معمولی سینما خسته شده ند و برای تغییر ذهن های ماجراجوی خود به ژانر وحشت روی آورده اند.

آیا سلطان وجود داشته است؟

آیا سلطان وجود داشته است؟

مجموعه «حریم سلطان»، یکی از مجموعه های ماهواره ای است که طی مدت نمایش توانسته مخاطبان بسیاری را در ایران جذب کند. این سریال که با دوبله فارسی در شبکه های ماهواره ای نمایش داده می شود، داستان حکومت سلطان سلیمان یکی از پادشاهان عثمانی را روایت می کند. «دوبلورهای حریم سلطان دستگیر شدند»؛ این خبر را ابتدا خبرگزاری سینمای ایران مخابره کرد. در این خبر آمده بود: «بینندگان سریال تلویزیونی «حریم سلطان» از این پس باید این سریال را با زیرنویس فارسی یا به زبان اصلی ببینند چون دوبلورهای این سریال که در ایران اقدام به دوبله این سریال می کردنددستگیر و برای انجام مراحل قضایی راهی بازداشتگاه شده اند.

10 ستاره زن سینمای اکشن

10 ستاره زن سینمای اکشن

فیلمی مثل «به دردنخورها» را در نظر بگیرید که تمام ستاره های اکشن برای خلق شگفت انگیزترین فیلم اکشن کنار هم جمع شده اند البته با فرض اینکه تمام این ستاره ها زن باشند. در این متن به جای اینکه جذاب ترین زنان هالیوود را معرفی کنیم می خواهیم به بررسی بهترین بازیگران زن سینمای اکشن بپردازیم.

ماجرای رفتار عصبانی آدل در مقابل کریس براون چه بود؟

ماجرای رفتار عصبانی آدل در مقابل کریس براون چه بود؟

در عکسی که در مراسم گرمی 2013 روز یکشنبه دهم فوریه گرفته شده بود نشان میداد که این خواننده 24 ساله نگاهی با عصبانتیت به سوی کریس براون 23 ساله می اندازد.

5 عکس که تصورتان در مورد لوکیشن فیلم های ترسناک را نابود خواهد کرد

5 عکس که تصورتان در مورد لوکیشن فیلم های ترسناک را نابود خواهد کرد

تا حدودی ما می دانیم که فیلم اره به جای یک حمام خراب شده در یک استدیوی با دکور کثیف ساخته شده، ما برای اینکه فیلم ترسناک همیشه ترسناک بماند به جای تعمق و درگیر شدن وانمود می کنیم. اما گاهی اوقات دیدن لوکیشن هایی که فیلم های ترسناک آنجا فیلمبرداری شده آنچنان با فیلم مغایرت دارد که به فکرمان نمی رسد آن فیلم در چنین مکانی ساخته شده باشد.