9 اسفند 1392

5 پارک ملی که در فصل زمستان زیباترند

5 پارک ملی که در فصل زمستان زیباترند

اگرچه واکنش تعداد زیادی از مردم به دمای زیر صفر و هوای برفی ماندن در خانه و نشستن جلوی شومینه گرم است، اما زمستان هم می تواند یکی از بهترین فصل ها برای گردش و اکتشاف در محیط بیرون باشد.

اگرچه واکنش تعداد زیادی از مردم به دمای زیر صفر و هوای برفی ماندن در خانه و نشستن جلوی شومینه گرم است، اما زمستان هم می تواند یکی از بهترین فصل ها برای گردش و اکتشاف در محیط بیرون باشد. خوشبختانه آمریکایی ها 59 پارک ملی در سراسر کشور دارند که تنوع وسیعی از مناظر زیبا دارد که در سراسر سال مردم می توانند از آنها بازدید کنند.
اگرچه تعدادی از پارک ها در زمان برف و یخبندان دسترسی شان محدود می شود، اما تعداد زیادی از محیط های طبیعی ویژه در پارک های ملی آمریکا یافت می شود که که حتی در فصل زمستان و سرما زیباترند. علاوه براین پارک هایی که در فصل تابستان خیلی شلوغ می شوند در زمستان بازدید کننده های کمی دارند و بنابراین کل پارک در اختیار خودتان است. در اینجا 5 پارک ملی را نام می بریم که خصوصا در فصل زمستان لذت بخش تر هستند.

1. پارک ملی یوسمیت (Yosemite)
پارک ملی یوسمیت در منطقه شرقی کالیفرنیا قرار دارد داری مناظر دراماتیک است که در فصل زمستان لذت بخش ترند. در وبسایت خدمات این پارک نوشته شده: منطقه Badger Pass Ski یک مکان معروف برای پیاده روی، اسنوبورد، و اسکی معمولی و اسکی از بالای تپه هاست.
اسکی روی یخ نیز در منطقه نزدیک یوسمیت به نام Half Dome. انجام می شود. برای بازدید کنندگانی که می خواهند در محیط طبیعی پارک غوطه ور بشوند مسیرهای علامت گذاری شده زیادی برای پیاده روی و اسکی نیز وجود دارد.


2. پارک ملی گراند کانیون (Grand Canyon)

زمستان زمان عالی برای بازدید از گراند کانیون است، چون این پارک شلوغ در زمستان بازدید کننده کمی دارد. اگرچه بازدید کننده های گراند کانیون در سراسر سال تحت تاثیر این محل قرار می گیرند، اما در ماه های زمستان نیز فرصت دیدن مناظر داراماتیکی را دارند که در اثر برف تغییر ظاهر داده اند.
اگرچه دیواره یا Rim شمالی در گراند کانیون فقط از ماه می تا اکتبر باز است، اما از بخش جنوبی 24 ساعت روز و 365 روز سال می تواند بازدید کرد. با کمک خدمات پارک، مسیرهای پیاده روی متنوعی در اطراف و زیر دیواره کانیون وجود دارد و نیز یک مسیر دوچرخه سواری در امتداد مسیر Greenway وجود دارد.


3. پارک ملی دره مرگ

باوجود دمای شناور حدود 120 درجه فارنهایت در فصل تابستان، پارک ملی دره مرگ در ماه های خنک زمستان بازدید کننده بیشتری دارد. محیط خشن دره مرگ در طول زمستان بیشتر بازدید می شود وقتیکه دماهی هوا فقط به مقدار پایین  70s در طول روز و مقدار بالای 30s در شب می رسد.
بازدید کننده ها در فصل زمستان می توانند از کنتراست بین قله های کوه های برفی در بالا و صحرای شنی پایین تر از سطح دریا لذت ببرند. با این حال خدمات پارک دره مرگ چون  این مکان در فصل زمستان شباهتی به پارک های دیگر ندارد، قبل از بازدید توصیه های لازم را می کنند.

4. پارک ملی برایس کانیون
پارک ملی برایس کانیون در یوتاه به خاطر سنگ ماسه های مارپیچی غول پیکرش که hoodoos نامیده می شوند مشهور است. اگرچه اکثریت بازدید کننده های پارک در ماه های گرم سال جذب آن می شوند، اما  منظره های صورتی رنگ و عجیب پارک ملی برایس کانیون در ماه های سرد زمستان که برف بر روی صخره ها می نشیند جالب توجه تر می شود.
قسمت خدمات پارک فعالیت هایی را مخصوص فصل زمستان مثل پیاده روی با کفش اسکی، سورتمه سواری و اسکی را برای بازدید کننده ها تهیه کرده اند. برایس کانیون مثل خیلی از پارک های دیگر به خاطر میزان بسیار پایین آلودگی و هوای سرد و خشک در زمستان یک مکان ایده آل برای رویاپردازی و تماشا کردن ستاره هاست.


5. پارک ملی Everglades

برای بیرون رفتن از خانه و لذت بردن از فصل زمستان چه راهی بهتر از این که کلا از هوای سرد دور باشیم؟ پارک ملی Everglades واقع شده در منطقه گرمسیری جنوب فلوریدا به خاطر معتدل بودن هوا و کمتر شدن پشه ها در زمستان لذت بخش تر است.
در پارک ملی Everglades  تنوع وسیعی از فعالیت ها ارائه می شود، شامل پیاده روی، ماهیگیری، دوچرخه سواری، قایق رانی و تماشای پرندگان. این پارک به خاطر تنوع وسیع حیات وحش مثل تمساح ها، گاو دریایی، و انواع زیادی از حیوانات در حال انقراض نیز شهرت دارد.


< <
آخرین های : مسافرت
از سایر بخش ها...
پر بیننده ترین ها...
مختصری در مورد ماسوله

مختصری در مورد ماسوله

روستای تاریخی و زیبای ماسوله در جنوب غربی شهرستان فومن و در 63 کیلومتری شهر رشت واقع شده است. این روستا که به سبب نوع معماری خانه هایش شهرتی جهانی یافته است.

زیباترین بناهای باستانی جهان

زیباترین بناهای باستانی جهان

ساختمان و البته ساختمان های بزرگ همیشه مورد توجه توریست های سراسر جهان بوده اند! مردم زیادی در جهان برای تورهای دور جهان برنامه ریزی می کنند اما اولیتشان دیدن شهرها نیست بلکه بناها و سازه هایی که آرزوی دیدنش را دارند. این مقاله قرار است نگاهی داشته باشد به یک تور جهانی از زیباترین بناهای باستانی در سراسر جهان. بعضی از آنها بیش از 500 سال از زمان ساختشان می گذرد.

ایده های مسافرت در ایران - شیراز

ایده های مسافرت در ایران - شیراز

شیراز، مرکز استان فارس و گنجینه ای از فرهنگ ایرانی است. همچنین پایتخت سابق ایران، در دوران سلسله زند (1747-1779)، و همچنین مشهور به زادگاه شاعران بزرگ فارسی حافظ و سعدی. همچنین گفته می شود که منشاء یکی از بهترین شراب ها در جهان به نام Syrah است. این شهرستان در نیمه جنوبی ایران واقع شده و دارای جمعیتی حدود دو میلیون نفر است..

بهترین مکان ها با زیبایی طبیعی

بهترین مکان ها با زیبایی طبیعی

هرتعداد هنرمند با استعداد هم که جمع بشوند نمی توانند با خلاقیت و زیبایی های طبیعت رقابت کنند. جهانی که ما در آن زندگی می کنیم به طرز حیرت انگیزی زیباست، اما ما چنان درگیر مشغله هایمان هستیم که زمان کافی برای استراحت و تحسین زیبایی های اطرافمان نداریم. در این متن لیست ده صحنه زیبای طبیعت را آورده ایم که شما هم بتوانید از آنها لذت ببرید.

رنگارنگ ترین مناطق روی کره زمین

رنگارنگ ترین مناطق روی کره زمین

ساخته دست بشر یا خلق شده توسط طبیعت، بعضی از مناطق واقعا با رنگ تقدیس شده اند. خواه نورهای شمالی تابیده شده در آسمان باشد، پرندگان خوش رنگ، یا علائم نورانی پر زرق و برق، جهان ما آمیزه ای ناب از سایه ها و رنگ هایی است که قدرت دوباره احیا کردن احساسات شما و بیدار کردن تخیلتان را دارند.