1 بهمن 1391

نکاتی که دندان پزشکان دوست دارند شما آنها را بدانید!

نکاتی که دندان پزشکان دوست دارند شما آنها را بدانید!

بسیاری از مردم با دهانی پر از دندان های مشکل دار نزد ما می آیند و می گویند ما دندان های صاف مان را از پدربزرگمان به ارث برده ایم در حالیکه نمی دانند در پشت این ظاهر صاف چه مشکلاتی نهفته است.

1- اگر در پی کاهش باکتری های دهانی خود هستید باید از ایکسیلیتول استفاده کنید(این ماده قندی است که دراکثر آدامس های جویدنی یافت می شود). این ماده به تغییر شیمیایی دهان شما کمک می کند. 6 تا 7 قطعه از ایکسیلیتول می توانند باکتری های دهانی را از شما دور کند.2- هر نوع پیرس (قطعا فلزی که برخی ها برای زیبایی داخل دهان یا دندان خود کار می گذارند)، خطر بسیار زیادی برای آلودگی در دهان شما دارد اگر به طور مرتب استریل نشود. من موارد زیادی دیده ام که یک قطعه فلز روی زبان نصب شده و فرد دچار عفونت در زبان خود شده است. حتی زمانیکه همه چیز خوب پیش می رود ممکن است این آلودگی به لثه یا دندان های شما سرایت پیدا کند. پس روی زبان تان را فلز نصب نکنید. 3- مردم می گویند برای فرار از کشیدن دندان به هر راهی متوسل می شوند اما باید بدانید پزشک متخصص شما اگر ماهر باشد دندان شما را بسرعت و براحتی خواهد کشید.4- زمانیکه شما یک دندانپزشک انتخاب می کنید چک کنید آیا مجله یا روزنامه ای در اتاق انتظار دارد یا نه . این چیزها نشان دهنده دقت دندانپزشک به جزئیات است.5- برخی افراد به ویزیت دکتر می روند بدون اینکه بدانند بیمه درمان آنها را پوشش خواهد داد یا نه. آنها فکر می کنند که هر کسی از خدمات بیمه ای اطلاع دارد. اما اینطور نیست . ما دندانپزشکان از این مسائل اطلاعی نداریم و لازم است که قبل از هر کاری به جتجوی این موارد بپردازیم.6- قبل از اینکه به ملاقات یک دندانپزشک بروید از خوردن سیر جدا خودداری کنید.7- اگر زمانیکه لثه هایتان را می شوئید آنها خونریزی می کنند سریعا نزد یک دکتر بروید. در اذهان عمومی شاید خونریزی لثه یک مسئله  معمولی باشد اما اگر زمانیکه شما در حال مسواک زدن هستید و آنها خونریزی می کنند شاید نشان دهنده یک بیماری دوره ای باشد.8- بسیاری از مردم با دهانی پر از دندان های مشکل دار نزد ما می آیند و می گویند ما دندان های صاف مان را از پدربزرگمان به ارث برده ایم در حالیکه نمی دانند در پشت این ظاهر صاف چه مشکلاتی نهفته است.


< <
آخرین های : سلامت دهان
از سایر بخش ها...
پر بیننده ترین ها...
10 میوه و سبزی برای داشتن دندان های سالم و روشن

10 میوه و سبزی برای داشتن دندان های سالم و روشن

باکتری موجود در دهانتان می تواند دندان هایتان را خراب کند، خصوصا اگر به طور مداوم بدون مسواک زدن و شستشو با آب غذا بخورید یا اجازه دهید خرده های غذا در دهانتان باقی بماند. پس هر وعده غذای خود را با خوردن میوه ها و سبزیجات خام پایان دهید. با این کار از دندان هایتان محافظت می کنید، چونکه این مواد حاوی آب زیادی هستند که کمک می کند دندان و لثه تمیز بماند.برخی از سبزیجات و میوه ها به خاطر مزایای خاص برای دندان ها شناخته شده اند. اینجا لیست ده میوه و سبزی برتر برای سلامت دندان را معرفی می کنیم. این میوه ها را بخورید تا دندان های سالمی داشته باشید.

7 کاری که به دندان هایتان آسیب می زند

7 کاری که به دندان هایتان آسیب می زند

معمولا همه افراد بیشتر از اینکه پیشگیری کنند خرج زیادی را برای درمان کردن متحمل می شوند. شما باید با دندان هایتان مهربان باشید. در اینجا برخی اشتباهاتی که ندانسته مرتکب می شوید را بهتان گوشزد می کنیم.

12 توصیه بهداشتی برای داشتن دندانهایی سالم

12 توصیه بهداشتی برای داشتن دندانهایی سالم

مراقبت از دهان و دندان امری ضروری است به این دلیل که نه تنها باکمک این 32 دندان غذا می خورید و صحبت می کنید بلکه دندان باعث زیبایی صورت نیز می شود. فراموش نکنید که بهداشت دهان و دندان رابطه مستقیم با سلامت قلب و و سلامتی کلی بدن دارد .ما در اینجا به شما خواهیم گفت که چگونه باید از دندان هایتان مراقبت کنید تا دندانی سالم و سفید داشته باشید

آبسه دندان

آبسه دندان

التهاب یا عفونت دندان می تواند علل مختلفی داشته باشد مانند پوسیدگی عمیق دندان، بیماری های نسوج دندان و اطراف آن (بافت پریودنتال) و یا چرک‌ یک دندان ترک خورده است. بروز این مشکلات باعث می شود که باکتری وارد پالپ (بافت نرم دندان که حاوی اعصاب، عروق خونی و بافت همبند است.) و یا حتی منجر به مرگ آن شود. هنگامی که عفونت در نوک ریشه در استخوان فک به شکل توده تشکیل می گردد، آبسه نامیده می شود. اگر آبسه درمان نشود، می تواند به یک عفونت جدی در استخوان فک، دندان و بافت های اطراف آن منجر شود.

دندانهای شیری کودک

دندانهای شیری کودک

دندانهای شیری کودک، که گاها˝ به آن "دندان کودک" نیز گفته می شود، به اندازه دندان های دائمی در افراد بالغ دارای اهمیت هستند. به طور معمول دندانهای شیری زمانی پدیدار می شوند که کودک بین سن شش ماهگی و یک سالگی می باشد. دندانهای شیری به کودکان در جویدن و صحبت کردن، کمک می کنند. آنها همچنین فضای لازم در آرواره های کودک، که برای رشد دندان های دائمی در زیر لثه قرار دارند را حفظ می کنند