30 دی 1391

10 گروه برتر راک!!!

10 گروه برتر راک!!!

گروه های راک به تاریخچه موسیقی معنا می بخشند. آنها در طرز فکر و نگاه طرفدارانشان تغییرات اساسی ایجاد کرده اند. گروه های موسیقی زیادی که در دهه 40 بودند وقتی شروع به کار کردند حال و هوای یکسانی داشتند. در این متن 10 گروه راک برتر تاریخ موسیقی را معرفی می کنیم.

1. گروه بیتلز (Beatles)
هر مرد اروپایی آرزو دارد مدل مویی مثل بیتل ها داشته باشد. بیتل ها گروه راک دوست داشتنی دهه 60 و  70 بودند. آنها یکی از تحسین شده ترین گروه های موسیقی از نظر منتقدان هستند و جوایز زیادی شامل 7 جایزه گرمی و 15 جایزه Ivor Novello را از آن خود کرده اند. آنها روی فرهنگ مردمی و هنرمندان زیادی تاثیر گذاشتند یکی از این هنرمندان برایان آدامز  بوده است.2. رولینگ استون (Rolling Stones)
چه کسی می تواند دو آهنگ پرفروش «آنجی» و «آن را سیاه رنگ بزن» را فراموش کند؟ علاوه بر این می توانید حدس بزنید که ایده و منشا آهنگ «رضایت» بریتنی اسپیرز از کجا آمده است؟ این آهنگ ترجمه ای مدرن از آهنگ کلاسیک رولینگ استون است. این گروه  سال 1962 توسط میک جگر، کیت ریچاردز ، یان استوارت و برایان جونز شکل گرفت. برای بیش از 50 سال رولینگ استون بیش از 100 تک آهنگ و بیش از دو جین آلبوم منتشر کرد. آنها هنوز هم بسیار مشهور بوده و تورهای جهانی برگزار می کنند. میک جگر و کیت ریچاردز حتی در دهه 60 زندگی شان هنوز مهارت های خود را دارند. وگرنه بریتنی اسپیرز از آهنگ های آنها استفاده نمی کرد.3. U2
U2  یک گروه راک ایرلندی است که سال 1976 توسط بونو در کنار آدام کلایتون و لری مولن جونیور شکل گرفت. تا میانه دهه 80 ، U2 یکی از برترین های گروه های بین المللی بود. آنها 22 جایزه گرمی برده اند که بیشتر از هر گروه دیگری بوده است و در رتبه بندی مجله رولینگ استون در لیست  100 هنرمند برتر تمام دوران ها رتبه 22 را کسب کرده اند. علاوه بر فعالیت های موسیقیایی  آنها فعالیت های خیرخواهانه و بشردوستانه برای مبارزه با فقر و ایدز داشته اند.
4. پینک فلوید (Pink Floyd)
این گروه که سال 1967 پا گرفت بیش از 200 میلیون آلبوم در سراسر جهان فروخته است. آنها 4 جایزه گرمی  نیز برده اند و در معنا بخشیدن به عصر راک مترقی کمک زیادی کرده اند. آنها برای آتش بازی ها و نورهایی که سر صحنه کنسرت هایشان دارند شهرت زیادی دارند. ترانه «نیازی به تحصیل نیست» هنوز هم مشهور است خصوصا در بین بچه های سرکش.
5. سانتانا (Carlos Santana)
سانتانا بعد از 42 سال با آهنگ های پرفروش اخیرشان مثل «ماریا» هنوز هم پرطرفدارند. آنها یک گروه راک لاتینی هستند که 8 جایزه گرمی و 3 جایزه گرمی لاتین را برده اند. سانتانا اخیرا با مایکل فرانتی و اسپرهد یک تور برگزار کرده اند. کارلوس سانتانا رهبر گروه  در لیست 100 گیتاریست برتر رتبه 15 را کسب کرد.
6. ایگلز (The Eagles)
ایگلز گروه راکی است که سال 1971 در لس آنجلس شکل گرفت. یکی از موفق ترین گروه های راک با 6 جایزه گرمی و 5 جایزه موسیقی آمریکایی. طرفداران ایگلز هنوز عاشق آهنگ هتل کالیفرنیا هستند و آن را گوش می دهند. جیپسی کینگ دوباره این آهنگ را اجرا کرد و به اسپانیایی آن را خواند. این گروه هنوز هم به فعالیت خود ادامه می دهد و بعد از یک وقفه 28 ساله آلبوم «جاده طولانی خارج از ادن» را منتشر کردند.
7. گروه AC/DC
AC/DC  یک گروه راک استرالیایی است که در دهه های 80 و 90 به شهرت رسیدند. این گروه سال 1973 توسط دو برادر به نام های مالکوم و انگوس یانگ تاسیس شد. آنها تا سال 2010 دویست میلیون نسخه از آلبوم هایشان را در سرتاسر جهان فروخته اند. 40 میلیون   نسخه از دومین آلبوم پرفروششان به نام  Back to Black در دنیا خریداری شد. در آمریکا آنها پنجمین گروه پرفروش و نهمین هنرمندان پرفروش هستند.
8. کوئین (Queen)
کوئین یک گروه بریتانیایی است که در دهه  70 شکل گرفت. موسیقی آنها تحت تاثیر راک های مترقی بود.  آنها 18 تا تک آهنگ و 18 آلبومشان جزو برترین ها بوده و نیز هفت جایزه Ivor Novello برده اند. ترانه Bohemian Rhapsody در انگستان رتبه برترین آهنگ را کسب کرد.
9. آیرو اسمیت (Aerosmith)
آیرو اسمیت یکی از ده گروه برتر آمریکایی است که سال 1970 شکل گرفت. آهنگ های آنها ترکیبی از موسیقی بلوز، هوی متال و پاپ است. این گروه 150 میلیون نسخه از آلبوم هایشان را در سراسر جهان فروخته اند و اخیرا هم به خاطر ساخت آهنگ فیلم آرماگدون به شهرت رسیده اند. آنها بعد از 41 سال هنوز با هم تور برگزار می کنند و قوی تر نیز شده اند. گروه آیرو اسمیت تا بحال 4 جایزه گرمی و 10 جایزه ام تی وی را برده است.
10. بون جووی (Bon Jovi) : بون جووی اسم یک گروه راکی است که سال 1983 شکل گرفت. آنها 130 میلیون نسخه از آلبومهایشان را در جهان فروخته اند. اگرچه آنها باید کارهای زیادی انجام دهند که به 9 گروه دیگر لیست ما برسند اما روند رو به رشدی داشته اند.. تا به امروز 2600 کنسرت در 50 کشور جهان برگزار کرده و چندین جایزه در سال های 1995، 1996 و 2010 برده اند. آهنگ «زندگی من» که سال 2000 منتشر شد آهنگ اول و پرطرفدار در همه کشورها بود. این آهنگ در همه کنسرت های بون جووی نیز اجرا شده است.
< <
آخرین های : موسیقی
از سایر بخش ها...
پر بیننده ترین ها...
10 گروه برتر راک!!!

10 گروه برتر راک!!!

گروه های راک به تاریخچه موسیقی معنا می بخشند. آنها در طرز فکر و نگاه طرفدارانشان تغییرات اساسی ایجاد کرده اند. گروه های موسیقی زیادی که در دهه 40 بودند وقتی شروع به کار کردند حال و هوای یکسانی داشتند. در این متن 10 گروه راک برتر تاریخ موسیقی را معرفی می کنیم.

در باره ADELE و صدای پر طرفدارش

در باره ADELE و صدای پر طرفدارش

به محض این که میکروفون را در دست گرفتم، متوجه شدم که می خواستم این کار را انجام دهم. اکثر مردم صدای ظبط شده ی خود را دوست ندارند، اما من فقط هیجان زده شده بودم از این که هیچ چیزی مرا اذیت نمی کرد و این دقیقا همان چیزی بود که دوست داشتم...

ده موزه شگفت انگیز اما عجیب جهان!!

ده موزه شگفت انگیز اما عجیب جهان!!

هنرهای عجیب و غیرعادی و تاریخچه صنعت را می توانید در این موزه ها ببینید: از مجموعه های پزشکی کمیاب تا بزرگ ترین گوشت کوب های سیب زمینی جهان که در این مجموعه گردآوری شده است.

بدترین بازیگران قرن بسیت و یکم (سری دوم)

بدترین بازیگران قرن بسیت و یکم (سری دوم)

ممکن است در این لیست نام برخی از مشهورترین بازیگران را مشاهده کنید. برخی از خوانندگان نیز هستند که به دنبال معروفیتی دو چندان بوده اند و تصمیم داشته اند که بازیگری را نیز تجربه کنند. در زیر نام این چهره ها که در این زمینه راه خطا را پیموده اند عنوان می کنیم.

زوج های قدرتمند دنیای موسیقی

زوج های قدرتمند دنیای موسیقی

به نظر شا قدرتمندترین زوج های امروز دنیای موسیقی چه کسانی هستند؟ خوب حدس می زنید که جی زی و بیانسه اولین نفر باشند، اما آنها در لیست ما رتبه دو را دارند. قوی ترین زوج با بالاترین فروش آلبوم که از سال 1991 بهم پیوستند با فروش 78.9 میلیون نسخه تریشا یروود و گارس بروکس هستند.