28 دی 1391

با نفخ چه باید کرد؟

با نفخ چه باید کرد؟

سئوال پزشکی: من همیشه در دلم احساس باد روده می کنم چکار باید بکنم؟ هیچ کسی از این احساس مبری نیست.هر کسی در روز 13 تا 21 باز گاز روده تخلیه می کند. می توانید از این احساس با داشتن تغذیه مناسب بکاهید. غذاهایی مانند حبوبات ، بروکلی، جوانه بروکسل ، کلم و مارچوبه همه اینها دارای قند غیرقابل هضمی هستند که رافینوز نامیده می شود.

این قند بوسیله باکتری های موجود در روده شما شکسته می شود و تبدیل به سولفات بدبویی می شود. شما می توانید با خیس کردن حبوبات در آب قبل از مصرف کمی از رافینوز آن کم کنید. آن را در آب خیس کرده و آب آن را پس از چند ساعت خالی کنید .آیا احساس سوزش در قلب دارید؟از سدیم بی کربنات دور باشید این سدیم در بکینگ پودر و برخی محصولات دیگر یافت می شود. اگر باد روده شما تخلیه نشد با دکتر تان مشورت کنید. شرایط دارویی مانند عدم تحمل لاکتوز که در شیر وجود دارد نیز به این مسئله دامن می زند. ممکن است بیماری در پشت این مسئله نهفته باشد که فقط با مشورت با دکترتان می توانید آن را حل کنید.


< <
آخرین های : اخبار و تازه های پزشکی
از سایر بخش ها...
پر بیننده ترین ها...
بررسی گیاهان داروئی برای بارداری

بررسی گیاهان داروئی برای بارداری

خواه شما برای بارداری اقدام می کنید یا باردار هستید ، راه حل های گیاهی به علت قدمت شان مورد احترام و ایمن هستند. چندین گیاه دارویی به طور گسترده بوسیله ماماها توصیه می شود و برای استفاده در طول دوران بارداری ایمن و سالم تشخیص داده می شود. برخی دیگر بحث برانگیز هستند و هنوز در مورد استفاده از آنها شک و تردید وجود دارد. چهار گیاه زیر بهترین گیاهان دارویی در طول دوران بارداری به شمار می روند. بهتراست به میزان استاندارد از آنها استفاده کنید البته بستگی به وزن و قد و قامت خودتان دارد.

5 استفاده عجیب از سیر که تاکنون نمی دانستید!

5 استفاده عجیب از سیر که تاکنون نمی دانستید!

ترکیبات فعال در سیر با اسید آراشیدونیک تعامل داشته یک اسید چرب امگا در گوست وابسته با پسوریازیس ایجاد می کند. روغن سیر می تواند مستقیما روی نواحی با دوبار استفاده در روز تاثیر بگذارد.

5 قاعده کلی برای داشتن پوستی شفاف

5 قاعده کلی برای داشتن پوستی شفاف

بدون شک داشتن پوستی‌ سالم و شفاف از آرزوهای هر خانومیست.. این مقاله که بر اساس آخرین مقالات مجله پر طرفداره پوست و زیباییی Allure تهیه شده , ۵ قاعده اصلی‌ برای شفاف سازیِ پوست و درمان آکنه را به شما یاد میدهد....

پوستی زیبا با ماسک خیار

پوستی زیبا با ماسک خیار

پوست، علاوه بر زیبایی از ورود هرگونه آسیبی به اعضای داخلی و خارجی بدن محافظت می کند. حدود ۹۰درصد از وزن خیار را آب تشکیل می دهد و به این خاطر به عنوان یک خنک کننده به کار می رود.

چگونه بدون ورزش کالری بسوزانیم..

چگونه بدون ورزش کالری بسوزانیم..

اگرچه ورزش یکی‌ از راه‌های بسیار خوب برای سوزاندنِ کالری و تناسب اندام شما می‌باشد با این وجود راه‌های دیگری نیز برای سوزاندنِ چربی‌ اضافه بدن شما وجود دارد به عنوان مثال برخی‌ از مواد غذایی میتوانند تا حد زیادی با افزایش متابولیسم و سوخت و ساز بدن شما به این پروسه کمک کنند ..