27 دی 1391

نوزادان از زمان تولد زبان مادرشان را تشخیص می دهند!

نوزادان از زمان تولد زبان مادرشان را تشخیص می دهند!

نوزادان بخاطر توانایی فوق العاده شان برای یادگیری زبان معروف هستند، اغلب دانشمندان براین عقیده اند که 6 ماه اول تولد نوزاد تاثیر بسیاری بر یادگیری زبان توسط وی دارد. اما تحقیقات جدید نشان می دهد که توانایی تشخیص زبان حتی قبل از 6 ماهگی نیز وجود دارد، درحالیکه کودک هنوز در شکم مادر وجود دارد. محققان با استفاده از معیارهایی کشف کردند که نوزادان قبل از ترک بدن مادرانشان قادر هستند زبان وی را تشخیص دهند.


این تحقیقات نوزادان تازه متولد شده 7 ساعته و سه روزه را از کشورهای آمریکا و سوئد تحت بررسی قرار دادند. هر نوزاد دارای پستانکی بود که به کامپیوتر متصل بود. زمانیکه نوزاد پستانک را می مکید کامپیوتر یک صدای قابل تشخیص از انگلیسی و بعضی وقتها از سوئدی تولید می کرد. این صدای مشخص تا زمانیکه نوزاد پستانک را می مکید ادامه داشت. زمانیکه نوزاد پس از وقفه ای دوباره مکیدن را از سر می گرفت این صدا دوباره تولید می شد.
مکیدن به عنوان یک معیار متری در نظر گرفته می شود تا مشخص کند بچه ها به صدایی که از جهان اطرافشان می شنوند علاقمند هستند. هر چه این علاقه بیشتر می شد آنها پستانک را بیشتر می جویدند، در این دو کشور یعنی امریکا و سوئد بچه ها زمانیکه صداهای خارجی را می شنیدند پستانک را به مدت زمان بیشتری می مکیدندنسبت به زمانیکه مادر خودشان با زبان مادری شان صحبت می کرد. محققان کشف کردند که این مسئله به خاطر این است که بچه ها قبلا صدای مادرشان را زمانیکه هنوز در بطن وی بودند تشخیص می دهند.


توانایی گوش دادن و شنیدن در نوزاد از زمانیکه 30 هفته دارد آغاز می شود یعنی ده هفته قبل از اینکه جنسیت وی قابل تشخیص باشد. مغز نوزادان بسرعت برای یادگیری آماده می شود .پس بهتر درک کردن این مکانیزم ها به محققان کمک می کند تا بفهمند چگونه می توانند روند یادگیری را در بقیه ما توسعه دهند. 

< <
آخرین های : اخبار و تازه های پزشکی
از سایر بخش ها...
پر بیننده ترین ها...
بررسی گیاهان داروئی برای بارداری

بررسی گیاهان داروئی برای بارداری

خواه شما برای بارداری اقدام می کنید یا باردار هستید ، راه حل های گیاهی به علت قدمت شان مورد احترام و ایمن هستند. چندین گیاه دارویی به طور گسترده بوسیله ماماها توصیه می شود و برای استفاده در طول دوران بارداری ایمن و سالم تشخیص داده می شود. برخی دیگر بحث برانگیز هستند و هنوز در مورد استفاده از آنها شک و تردید وجود دارد. چهار گیاه زیر بهترین گیاهان دارویی در طول دوران بارداری به شمار می روند. بهتراست به میزان استاندارد از آنها استفاده کنید البته بستگی به وزن و قد و قامت خودتان دارد.

5 قاعده کلی برای داشتن پوستی شفاف

5 قاعده کلی برای داشتن پوستی شفاف

بدون شک داشتن پوستی‌ سالم و شفاف از آرزوهای هر خانومیست.. این مقاله که بر اساس آخرین مقالات مجله پر طرفداره پوست و زیباییی Allure تهیه شده , ۵ قاعده اصلی‌ برای شفاف سازیِ پوست و درمان آکنه را به شما یاد میدهد....

5 استفاده عجیب از سیر که تاکنون نمی دانستید!

5 استفاده عجیب از سیر که تاکنون نمی دانستید!

ترکیبات فعال در سیر با اسید آراشیدونیک تعامل داشته یک اسید چرب امگا در گوست وابسته با پسوریازیس ایجاد می کند. روغن سیر می تواند مستقیما روی نواحی با دوبار استفاده در روز تاثیر بگذارد.

پوستی زیبا با ماسک خیار

پوستی زیبا با ماسک خیار

پوست، علاوه بر زیبایی از ورود هرگونه آسیبی به اعضای داخلی و خارجی بدن محافظت می کند. حدود ۹۰درصد از وزن خیار را آب تشکیل می دهد و به این خاطر به عنوان یک خنک کننده به کار می رود.

چگونه بدون ورزش کالری بسوزانیم..

چگونه بدون ورزش کالری بسوزانیم..

اگرچه ورزش یکی‌ از راه‌های بسیار خوب برای سوزاندنِ کالری و تناسب اندام شما می‌باشد با این وجود راه‌های دیگری نیز برای سوزاندنِ چربی‌ اضافه بدن شما وجود دارد به عنوان مثال برخی‌ از مواد غذایی میتوانند تا حد زیادی با افزایش متابولیسم و سوخت و ساز بدن شما به این پروسه کمک کنند ..