26 دی 1391

حقیقتی در مورد بدن شما پس از بارداری!

حقیقتی در مورد بدن شما پس از بارداری!

زمانیکه سلبریتی ها یعنی خواننده ها و هنرپیشه های هالیوودی تنها چند هفته پس از زایمان اندام متناسب خود را در مجله ها و فیلم ها نشان می دهند هیچ شکی نیست که دیگر مادران با دیدن این اندام گیج می شوند و انتظار دارند که آنها هم پس از زایمان تمامی وزنی را که در طی دوران بارداری بدست آورده اند را از دست بدهند.ما در این مقاله سعی داریم به ذکر چند حقیقت در مورد بدن شما پس از بارداری بپردازیم.


1- شما به طور ناگهانی و یکدفعه ده پوند وزن کم می کنید.

درست است:حقیقت این است که نوزاد شما 7تا 8 پوند وزن دارد به اضافه دو پوند هم خون و مایع آمنیوتیک ، پس می توانید مطمئن باشید که پس از مرخص شدن از بیمارستان تا 10 پوند وزن کم کرده اید. در هفته اول شما ممکن است سه الی 5 پوند دیگر بخاطر از دست دادن آب بدن تان کم کنید. به هر حال، تا زمانیکه شما به شکل اول قبل از بارداری تان بازگردید زمان می برد.9 ماه طول کشیده تا شما به این وزن کنونی تان دست یابید پس باید معادل همین زمان برای از دست دادن این وزن اضافی صبر کنید.


2- موهای شما شروع می کنند به ریختن!

درست است:حقیقت این است که 50 درصد پس از زایمان ناگهان متوجه می شوند که مقدار ریزش موی آنها دو حتی چند برابر شده است. شاید این ریزش مو تا 6 ماه پس از تولد نوزاد نیز ادامه پیدا کند. در طول دوران باداری در سلول های هورمونی تغییراتی بوجود می آید که روند ریزش مو و نازکی مو را آهسته می کند. به محض اینکه پس از زایمان هورمون ها به تعادل پیشین خود رسیدند مو به رشد و ریزش سابق خود باز می گردد. برای داشتن موهای سالم و کاهش ریزش مو متخصص زیبایی ما توصیه می کند که از پروتئین ، زینک ، آهن و آنتی اکسیدان ها و سیلیکای بیشتری استفاده کنید؛ همانطور که میدانید این مواد برای استحکام و زیبایی موهای شما عناصری مفید و حتی حیاتی به شمار می آیند.


3- اگر در حال شیردهی از نوزادتان هستید باید بیشتر از گذشته غذا بخورید
حقیقت ندارد.

.کالری هایی که شما برای شیردادن به نوزادتان از دست می دهد در واقع از ذخیره های بدن شما استفاده می شود. آن ذخیره هایی که شما در طول دوران بارداری به وزن خود اضافه کرده بودید.شما باید یک تا دو پوند از وزن اضافی که در دوران بارداری بدست آورده بودید را در هفته از وزن خود کم کنید تا زمانیکه به وزن مورد نظر خود برسید.اگر متوجه شدید که دارید بیش از دو پوند در هفته وزن کم می کنید یک میان وعده به وعده های روزانه خود اضافه کنید تا روند کاهش وزن خود را آهسته تر کنید. خیلی مهم است که روی یک رژیم غذایی درست و خوردن آن به طور کامل تمرکز داشته باشید تا بتوانید تمامی مواد معدنی و پروتئین ها و ویتامین هایی که نوزاد به آن احتیاج دارد را به وی برسانید. به طور مرتب از میوه ها ، سبزیجات ، لبنیات کم چرب، حبوبات، پروتئین، استفاده کنید و بهترین راه این است که در مورد رژیم غذایی خود از یک متخصص تغذیه یا پزشک زنان و زایمان خود کمک بگیرید.
4- شما آن درخشندگی ای را که در دوران بارداری بدست آورده بودید را از دست می دهید؛ سلام جوش ها ، خوش آمدید!!!

درست است. در طول دوران بارداری ، جریان گردش خون تا 50 درصد افزایش پیدا می کند. این جریان اضافه شده به گردش خون شما در جاهای زیادی از بدن تان خودش را نشان می دهد مانند صورت تان جائیکه دارای مویرگ های خونی زیادی است. اگر پوست شما در دوران بارداری جوش دار می شد، اکنون پس از زایمان و شیردهی آن جوش ها متوقف می شود. اما بسیاری از خانم ها در طول دروان بارداری شان پوست هایی صاف و درخشنده پیدا می کنند که پس از زایمان آن درخنسدگی و شفافیت را از دست می دهند. می توانید از استفاده از کرم های سنگین پس از زایمان خودداری کنید و با پزشک تان در مورد محصولاتی که با جوش ها مبارزه می کنند مشورت کنید.

5- شیردهی به شما کمک می کند تا از وزن خود کم کنید

درست است.یک شیردهی مناسب در حدود 500 تا 800 کالری در روز برای رشد سالم یک نوزاد لازم دارد. اگر شیر شما این کالری ها را تامین کند حدس بزنید این کالری ها از کجا می آیند؟شیردهی با این میزان کالری به نوزاد یعنی شما دارید از ذخیره چربی های بدن تان کم کرده ونوزادتان را تغذیه می کنید. اگر بعد از چند روز شیردهی چربی های بدن تان ناگهان آب نشده اند شوکه نشوید. هرچه بیشتر شیر بدهید به کاهش وزن خود بیشتر کمک کرده اید.6- کشیدگی پوست بر اثر دوران بارداری

نادرست است. بیش از 90 درصد خانم ها از کشیدگی پوست شان در دوران بارداری شکایت می کنند. نتیجه ازدیاد وزن ناگهانی در دوران بارداری در حالیکه بدن بیشتر از آنکه پوست گنجایشش را داشته باشد باعث این اتفاق می شود. به علاوه ، افزایش هورمون هایی که گلوکوکورتیکوئیدها نامیده می شوند باعث می شود که سطح کلاژن پوست پایین آمده و فیبرهایی که در سطح پوست هستند نیز کاهش یابند. • راه هایی برای کاهش کشیدگی پوست در دوران بارداری

• برای توسعه پوست بدن تان آب زیاد بنوشید.

• از خوردن غذاهای شیرین و میان وهده هایی که باعث ازدیاد وزن شما به طور ناگهانی می شوند مانند نشاسته خودداری کنید.

• از میوه ها و غذاهایی که سرشار از ویتامین C هستند استفاده کنید چرا که عنصری حیاتی برای ساختن کلاژن پوست می باشند.

< <
آخرین های : بارداری و زناشویی
از سایر بخش ها...
پر بیننده ترین ها...
علائم زودهنگام و اولیه باداری چیست؟

علائم زودهنگام و اولیه باداری چیست؟

بسیاری از زوج هایی که امیدوارند بچه دار شوند با دیدن کوچکترین ناخوشی ای واکنش نشان داده امیدوارند که اینها از علائم اولیه بارداری همسرشان باشد. البته ، تعیین بارداری سریع به طور تخصصی مشکل است در حالیکه برخی از ناخوشی هایی که خانم احساس می کند ممکن است چیزی غیر از علائم اولیه بارداری باشد. علائم زیر وجود دارد اما ممکن است به طور خاص با بارداری رابطه خاصی نداشته باشد:

16 روش آماده سازی برای زایمان طبیعی موفق

16 روش آماده سازی برای زایمان طبیعی موفق

برای داشتن زایمان طبیعی موفق حتما باید برنامه ریزی داشته باشید. در اینجا 16 روش آماده سازی برای یک زایمان طبیعی موفق را معرفی می کنیم.

مراقبت های پس از عمل سزارین

مراقبت های پس از عمل سزارین

ممکن است از اینکه زایمان به پایان رسیده و خود و کودکتان سلامت هستید ، خوشحال و سپاسگزار باشید است. ممکن است از اینکه همه چیز مطابق برنامه پیش رفته به وجد آمده باشید. یا ممکن است از اینکه بر خلاف تصوراتتان ، زایمان را به شکل طبیعی انجام نداده اید ، ناراحت و نا امید باشید. اگر همه چیز به سرعت در طول وضع حملتان تغییر کرده و یک سزارین غیرمنتظره و اورژانسی داشتید ، ممکن است از آنچه بر شما گذشته یا حس کرده اید عمیقاً ناراحت باشید. دوباره فکر کردن به دلایلی که باعث شدند زایمان به شکل فوری انجام شود می تواند به بهتر شدن احساساتتان کمک کند.

دلایلی که برخی از بچه ها دیر راه می افتند!

دلایلی که برخی از بچه ها دیر راه می افتند!

زمانیکه بچه برای اولین بار قدم های خود را بر می دارد و شروع به راه رفتن می کند مادر سرشار از شادی می شود... اگر هر گونه تاخیری در این زمینه رخ دهد ، به جای آن احساس ترس و پریشانی می کند مخصوصا اگر بچه دیگری در همان سن در اطراف شما وجود داشته باشد که شروع به راه رفتن کرده است و اینجاست که شما شگفت زده می مانید ....

10 چیزی که باید در مورد بچه های تازه به دنیا آمده بدانید

10 چیزی که باید در مورد بچه های تازه به دنیا آمده بدانید

در اینجا چند اصل را بهتان معرفی می کنیم که لازم است در مورد فرزند نورسیده تان بدانید.