25 دی 1391

هدفونی که گوش‌های شما را مسدود نمی‌کند..

  هدفونی که گوش‌های شما را مسدود نمی‌کند..

شاید برای شما هم بارها پیش آمده باشد که استفاده از هدفون باعث شده حواس شما از محیط و صداها‌ی اطرافتان پرت شده .Panasonic در نمایشگاه CES 2013 هدفون wireless جدید خود را تحت عنوان Bone conduction headphone در معرضِ نمایش گذاشت. وقتی از این هدفون استفاده می‌کنید، گوش شما به راحتی صدای محیط اطراف را می‌شنود چرا که گوشی‌ها گوش‌های شما را مسدود نمی‌کنند.


کمپانی Panasonic در نمایشگاه   CES 2013 ( نمایشگاه فناوری و گجت‌های دنیا ) که از ۷ تا ۱۱ ژانویه۲۰۱۳ (۱۹-۲۲ دی)درلاس وگاس برگزار شد هدفون wireless جدید خود را تحت عنوان Bone conduction headphone   (به معنای  هدفون هدایتگر استخوانی) در معرضِ نمایش گذاشت. 

این هدفن همانطور که در تصویر زیر مشاهده می‌کنید ، درون گوش قرار نمی‌گیرد بلکه بالای گوش شما قرار گرفته و با ایجاد لرزش و به لرزه درآوردن استخوان ها باعث انتقالِ و القای صدا به گوش میشود 
.
در واقع امواج صوتی از طریق ارتعاشات  استخوان ها به حلزون گوش و عصب شنوایی منتقل می شود و گوش شما برای شنیدن صداها‌ی اطراف کاملا آزاد خواهد بود.


 
 این هدفون در پاییز ۲۰۱۳ عرضه خواهد شد .و تا کنون قیمتی برای آن در نظر گرفته نشده اما مسئولین نمایشگاه قیمت را در حدود هدفون‌های بیتس اعلام کرده‌اند و در واقع بیش از 300 دلار نمی‌باشد.در حال حاضر یک باتری نیم قلمی برای راه‌اندازی هدفون لازم است اما در آینده احتمال تغییر آن نیز وجود دارد.


< <
آخرین های : تازه های تکنولوژی
از سایر بخش ها...
پر بیننده ترین ها...
10  چیزی که آرزو داریم روزی اختراع شود

10 چیزی که آرزو داریم روزی اختراع شود

چیزهایی زیادی در این دنیا هست که ما دوست داریم صاحبش باشیم. داشتن تعدادی از آنها امکان پذیر است و برخی هم از آنها هم اختراع شده اند. اختراعات همیشه نیازمند ایده هستند. ایده هایی که فراتر از درک و تفکر همه انسان هاست. هیچکس داشتن WiFi را بر روی موبایلش پیش بینی نکرده بود درسته؟ اما اختراعاتی هستند که می توانند به طور کل زندگی تمام جهانیان را عوض کنند. در لیست ده تایی زیر مثال هایی زده ایم از چیزهایی که آرزو داریم اختراع شوند. اختراع بعضی از آنها امکان پذیر و برخی از آنها فقط یک رویا است.

9 اختراع برتر چینی ها

9 اختراع برتر چینی ها

امروزه ، در حالیکه به نظر می رسد هر چیزی در چین ساخته شده ، بسیار ساده است باور کنیم این کشور تنها محصولات ارزان و بی کیفیت را تولید می کند. به هر حال ، شاید بسیاری بر این باورند اما واقعیت اینجاست که چینی ها مسئول بسیاری از اختراعاتی هستند که به تاریخ کمک کرده است که قابلیت اجراء و راحتی کاربرد آنها را به نمایش بگذارد. بدون پیشرفت ایجاد شده توسط چینی های باستان ،تکنولوژی و فرهنگ در طول قرن های زیادی برای رسیدن به جایگاه کنونی اش بی نتیجه بوده است. بنابراین ، بیایید بیشتر در مورد اکتشافات تاثیر گذار"ساخته شده در چین" بدانیم.

مدل جدید تلویزیون هوشمند سامسونگ رونمایی شد

مدل جدید تلویزیون هوشمند سامسونگ رونمایی شد

شرکت الکترونیکی سامسونگ کره جنوبی در اقدامی برای محکم کردن جایگاه و پیشتازی خود در بازار تلویزیون های هوشمند و وسایل الکترونیکی، سه شنبه اقدام به رونمایی از طیف وسیعی از مدلهای جدید و پیشرفته تلویزیون های مجهز به اینترنت نمود تا در شرایط رکود اقتصاد جهانی همچنان پیشتاز در این عرصه باشد.

مرسدس بنز 2014

مرسدس بنز 2014

جدیدترین مدل مرسدس بنز SLS AMG سری Black در اتوشوی LA رونمایی خواهد شد. این مدل که اخیرا به سری Black پیوسته است، تاثیرگذارترین و خوش ساخت ترین عضو مجموعه است و در راستای ارتقای عملکرد و کاهش وزن اتومبیل های آن طراحی شده است. در زیر کاپوت آن یک موتور ارتقا یافته 6/2 لیتری 8 سیلندرv شکل نهفته است. نیروی تولیدی آن 39 اسب بخار افزایش یافته و به 622 اسب بخار رسیده است. محدوده دور موتور از 7200 دور در دقیقه به 8000 دور در دقیقه افزایش یافته است.

فیبر نوری

فیبر نوری

مخابرات نوری روشی است که در آن اطلاعات توسط پالس های نوری توسط فیبر نوری از یک نقطه به نقطه دیگر انتقال می یابند. در این روش امواج نوری که در واقع امواج الکترومغناطیسی با فرکانس بالا هستند توسط اطلاعاتی که می خواهیم منتقل شوند، تغییر کرده و یا به عبارت دقیق تر مدوله می شود. برای آشنایی بیشتر با مخابرات نوری و شکل گیری فیبر نوری آشنایی با تاریخچه این تکنولوژی جالب توجه خواهد بود.