24 دی 1391

پارکور، ورزش پرش و فرود

پارکور، ورزش پرش و فرود

پارکور، این ورزش جذاب، توسط ریموند بل، دیوید بل، سباستین فوکان و دیگر اعضای اصلی گروه یاماکاسی طراحی و ابداع شد و از دهه ی 1990 بر محبوبیت و طرفداران آن افزوده می شد و از آن زمان در بسیاری از فیلم ها نیز از این ورزشکاران استفاده شده است.


پارکور  (Parkour) یک رشته آموزشی است که برگرفته از آموزش دوره های نظامی است.در این ورزش افراد از یک مکان به مکان دیگر حرکت می کنند و بیشتر پرش می کنند، و باید تعادل خود را بین موانع حفظ کنند. این رشته ورزشی بدون استفاده از تجهیزات و غیر رقابتی می باشد. به یک ورزشکار پارکور مرد است به طور کلی به "تریسر" (traceur) ، و به یک ورزشکار پارکور زن یک "تریسس" (traceuse)  می گویند.پارکور، این ورزش جذاب، توسط ریموند بل، دیوید بل، سباستین فوکان و دیگر اعضای اصلی گروه  یاماکاسی طراحی و ابداع شد و از دهه ی 1990 بر محبوبیت و طرفداران آن افزوده می شد و از آن زمان در بسیاری از فیلم ها نیز از این ورزشکاران استفاده شده است.

هیچ منبع رسمی از "حرکت" های ورزش پارکور وجود ندارد. در بسیاری از موارد، تکنیک های پارکور وابسته بر پخش شدن سریع وزن بدن و حفظ تعادل آن در حال پرش یا حرکات مشابه است. 

بیشتر حرکات مانورهای به ظاهر مشکل و یا حتی شاید غیر ممکن است که بدن آن را به سرعت انجام می دهد. جذب و توزیع مجدد انرژی نیز یک عامل مهم است.  مثلا به هنگام فرود، زمانی که نیروهای گوناگون بر روی پاها و ستون فقرات وارد می شود و این نیروها اجازه می دهند تا یک ورزشکار پارکور (تریسر) از ارتفاع بالا به پایین بپرد که اغلب مشابه حرکات آکروبات و ژیمناستیک است.
طبق گفته های دیوید بل، انجام این ورزش و تمرین آن مشابه فرار کردن و یا تعقیب کردن است. نکته ی جالب این ورزش به این شکل است که اگر از نقطه ی A به نقطه ی B می روید باید قادر باشید که دوباره از نقطه ی B به نقطه ی A برگردید، که البته احتایجی نیست که حتما از همان راه رفت برگردید. پریدن و فرود آمدن از مهمترین تکنیک ها است. برای انجام پارکور احتیاجی به مکان خاصی مثل زمین اسکیت نیست. برخی معتقند که این ورزش مفهوم "آزادی" را می رساند.
< <
آخرین های : ورزش و سلامت
از سایر بخش ها...
پر بیننده ترین ها...
8 روش برای سوزاندن سریع چربی های شکم

8 روش برای سوزاندن سریع چربی های شکم

اگر داشتن شکمی 6 تکه کار راحتی بود تقریباً همه اندامی خیره کننده داشتند. برای اینکار ، فقط داشتن تلاش کافی نیست ، بلکه شما باید بدانید که چطور اینکار را انجام دهید.هدف ما این است که روش های درست را به شما آموزش دهیم و در آخر می بینید که چه اندام خیره کننده ای دارید. در اینجا از اطلاعات آقای مایک جکسون استفاده می کنیم تا به شما یاد دهیم چگونه از دست کالری های اضافه و چربی های سمج خلاص شوید.

20 روش برای سوزاندن 200 کالری

20 روش برای سوزاندن 200 کالری

سوزاندن کالری فقط در این نیست که ما به شدت ورزش کنیم و خود را در ورزش غرق کنیم. البته این درست است که برای کاهش وزن ، باید غذای سالم مصرف کرد و فعالیت فیزیکی بدن را افزایش داد ، اما انجام این کارها صرفاً شامل انجام تمرینات ورزشی کسل کننده نیست.

راههای طلایی برای داشتن شکمی صاف و زیبا

راههای طلایی برای داشتن شکمی صاف و زیبا

اگر نگران این هستید که چرا تمرینات ورزشی روی اندامتان اثری ندارد ؟ شاید نکته ای را جا انداختید .در ابن مقاله چند راه ساده برای اثر بخشی بهتر برای شما تهیه کردیم...

ورزش های مناسب شکمی برای افرادی که دچار کمردرد هستند

ورزش های مناسب شکمی برای افرادی که دچار کمردرد هستند

کمر درد نباید جلوی ورزش شما را بگیرد به خصوص ورزش های شکمی که کمردرد را افزایش می دهند. طبق تحقیقات مرکز سلامت دانشگاه میشیگان ، تقویت عضلات شکم راهی زیرکانه برای فرم دادن شکم و کاهش فشار و دردهای کمر است . ورزش های شکمی مثل دراز و نشست به افراد این امکان را می دهد که با ورزش ،کمر دردشان را کاهش دهند.

بدون ورزش و گرفتن رژیم  لاغر شوید..!

بدون ورزش و گرفتن رژیم لاغر شوید..!

نیازی به ورزش و گرفتن رژیم های طاقت فرسا نیست!! تنها بوسیله دنبال کردن این راه ها سالم و تندرست و خوش اندام بمانید