تیتر های مرتبط ...
19 دی 1391

پوست الکترونیکی

پوست الکترونیکی

دستگاه های تقریبا نامرئی و کوچکی که به پوست می چسبند، و با کامپیوترها صحبت می کنند. راجرز و همکارانش یک دستگاه الکترونیکی ساخته اند که کوچکتر از یک تمبر است و مانند یک خال کوبی موقت به پوست می چسبد. کاربران این وسیله بیماران، ورزشکاران، پزشکان، ماموران مخفی و حتی شما با تصورات خود محدود شده اند.

اگر این وسیله را بر روی پیشانی قرار دهید، دستگاه می تواند امواج مغزی را ثبت کند و همچنین اگر بر روی مچ دست قرار گیرد، می تواند نبض و یا حرکت عضلات را ثبت کند. بر روی پوست بیماران، می تواند علائم حیاتی را نمایان کند. می توان آن را به گلو چسبانده، و از آن یک تلفن همراه مخفی استفاده کرد.دانشمندان این دستگاه  به شکلی طراحی کرده اند که ضخامت آن در حدود نصف ضخامت یک ورق کاغذ معمولی است. این وسیله الکترونیکی مانند پوست، می تواند کشیده شده و خم شود. راجرز و همکارانش نشان دادند که دستگاه جدید خود چگونه به روش های مختلف پارامتر های مختلف بدن را اندازه گیری می گیرد. به طور مثال این اختراع می تواند درجه حرارت، حرکت عضلات یا فعالیت الکتریکی در پوست یک فرد را ضبط کند. انرژی این وسیله با نور و یا یک منبع خیلی کوچک تامین می شود و می تواند به طور بی سیم اطلاعات را به یک کامپیوتر در آن نزدیکی ارسال کند. این دستگاه شاید حتی راه پیشرفت ما را در مورد ابزارهای پزشکی کاملا تغییردهد.
< <
آخرین های : دانش
از سایر بخش ها...
پر بیننده ترین ها...
10  چیزی که آرزو داریم روزی اختراع شود

10 چیزی که آرزو داریم روزی اختراع شود

چیزهایی زیادی در این دنیا هست که ما دوست داریم صاحبش باشیم. داشتن تعدادی از آنها امکان پذیر است و برخی هم از آنها هم اختراع شده اند. اختراعات همیشه نیازمند ایده هستند. ایده هایی که فراتر از درک و تفکر همه انسان هاست. هیچکس داشتن WiFi را بر روی موبایلش پیش بینی نکرده بود درسته؟ اما اختراعاتی هستند که می توانند به طور کل زندگی تمام جهانیان را عوض کنند. در لیست ده تایی زیر مثال هایی زده ایم از چیزهایی که آرزو داریم اختراع شوند. اختراع بعضی از آنها امکان پذیر و برخی از آنها فقط یک رویا است.

10 حیوانی که ناخواسته به ما یاری می رسانند

10 حیوانی که ناخواسته به ما یاری می رسانند

خداوند هیچ چیز را بدون استفاده خلق نکرد. ما چیزهای زیادی در زندگی مان می بینیم که فکر می کنیم بی فایده هستند اما در واقع اینگونه نیست. در این مقاله می خواهم در مورد حیواناتی صحبت کنم که ناخواست به انسان کمک می کنند. ده حیوانی که وجودشان برای ما حیاتی است. طبیعتا ما فکر می کنیم این حیوانات بی فایده و مضر هستند. اما در حقیقت اینها برای بشر خیلی خیلی حیاتی اند.

تفاوت مغز حیوانات با انسان ها در چیست؟

تفاوت مغز حیوانات با انسان ها در چیست؟

دانشمندان بر این عقیده اتفاق نظر دارند که انسان ها با هوش ترین موجودات خلق شده روی کره خاکی هستند. در جامعه ما "هرچه بزرگتر بهتر است" ، انسان ها دارای مغزهای بزرگتری نسبت به دیگرا حیوانات هستند شاید به همین خاطر است که ما باهوش ترین موجودات هستیم.اما در حالیکه دقیقا اینطور نیست...!

آیا می دانید مغز انسان چه رنگی است؟

آیا می دانید مغز انسان چه رنگی است؟

آیا تا بحال به این فکر کرده اید که مغز چه رنگی دارد؟شاید هم این فکر را نکرده اید ، مگر اینکه در زمینه پزشکی کار یا تحصیل می کنید. ما همه رنگ های رنگین کمان را در بدن مان داریم در شکل های مختلف و رنگ های مختلف خون ،بافت های بدن ، استخوان ها و دیگر اجزاء بدن. اما ممکن است مغزا را دیده باشید که در ظرفی شیشه ای در ازمایشگاه در مقابل صفحه نمایش قرار داده اند؛در واقع، مغز زنده که درون جمجمه شما قرار دارد راکد و بی حرکت و به رنگ خاکستری نیست ، مغز به رنگ سفید ، سیاه و قرمز است.

12 عکس باورنکردنی از حیوانات

12 عکس باورنکردنی از حیوانات

این عکس ها فوتوشاپی نیستند!