16 آذر 1391

کودکان، حیوانات را به اسباب بازیها ترجیح می‌دهند

کودکان، حیوانات را به اسباب بازیها ترجیح می‌دهند

محققان در چارچوب این تحقیقات عکس‌العمل کودکان را در قبال حیوانات و اسباب بازیهای مورد تجزیه و تحلیل قرار دادند به گونه‌ای که یک موش زنده درقفس و یک ماهی در تنگ آب به همراه 14 اسباب بازی کوچک از جمله ماشین پلیس، عروسک و بلوکهای خانه سازی در اختیار آنها قرار گرفت.والدین کودکان نیز همزمان در بیرون اتاق رفتار کودکان خود را مشاهده کردند.وسالو بوراتگرز عضو دانشکده ایالتی نیوجرسی و همکارانش در دانشگاه ویرجینیا تحقیقاتی را روی تعدادی از کودکان 11 ماهه تا سه ساله انجام دادند که با حیوانات زنده و اسباب بازیها سرگرم بازی بودند. 

به گزارش سلامت نیوز به نقل از فارس ؛محققان در چارچوب این تحقیقات عکس‌العمل کودکان را در قبال حیوانات و اسباب بازیهای مورد تجزیه و تحلیل قرار دادند به گونه‌ای که یک موش زنده درقفس و یک ماهی در تنگ آب به همراه 14 اسباب بازی کوچک از جمله ماشین پلیس، عروسک و بلوکهای خانه سازی در اختیار آنها قرار گرفت.والدین کودکان نیز همزمان در بیرون اتاق رفتار کودکان خود را مشاهده کردند.محققان سپس چهار حیوان شامل موش، ماهی، عنکبوت و مار را به همراه چهار اسباب بازی شامل عروسک، هواپیما، ماشین آتش نشانی و توپ - که بیشتر از بقیه اسباب بازیها مورد استقبال قرار آنها قرار گرفته بودند- دادند.
این حیوانات در فضایی در بسته قرار داشتند تا کودکان نتوانند به آنها دست بزنند.محققان به این نتیجه رسیدند که این کودکان مارها و عنکبوتها را به گروهی از اسباب بازیهای بسیار جذاب ترجیح دادند.لوبو،عضو دانشکده ایالتی نیوجرسی اظهار داشت: مار و عنکبوت در قفس بودند و محیطی سالم برای کودک و تعامل والدین فراهم آمده بود اما اگر کودکان درحیاط خلوت خانه با مار یا عنکبوتی روبه رو می شدند، احتمالاً با چنین اشتیاقی عکس العمل نشان نمی‌دادند.این محققان در پایان پیشنهاد کردند که با توجه به جذاب بودن حیوانات برای کودکان، آنها از داشتن یک حیوان خانگی در زندگی خود بهره‌مند باشند.
a
< <
آخرین های : حیوانات
از سایر بخش ها...
پر بیننده ترین ها...
10 حیوان خیلی کوچک سمی که انسان را نابود می کنند

10 حیوان خیلی کوچک سمی که انسان را نابود می کنند

اکثر افراد از هر نوع مار یا عنکبوت های خیلی بزرگ که سر راهشان قرار می گیرند دوری می کنند. یک منطق و استدلال در مورد حیوانات هست که می گوید: هرچه بزرگ تر مرگبارتر.

باهوش ترین نژاد سگ ها

باهوش ترین نژاد سگ ها

اگرچه تمام سگ ها باهوش هستند، اما برخی از نژادها در انجام مهارت های خاص از نژادهای دیگر باهوش ترند. ما می دانیم که هر سگی متفاوت است و برخی از نژادهای مختلط جزو باهوش ترین ها هستند، بنابراین می خواهیم این نژادهای باهوش را معرفی کنیم. اگر شما نژاد دورگه یا مخلوط (یا هر نژادی) دارید، در یک مهارت خاص تبحر دارد.

6 حقیقت شگفت انگیز در مورد میمون ها

6 حقیقت شگفت انگیز در مورد میمون ها

اورانگوتان ها عاشق خوردن صابون هستند. آنها قبل از خوردن صابون ها با دست هایشان کف درست می کنند. جالب اینکه صابون معده شان را اذیت نمی کند.

جالب ترین حیوانات دورگه

جالب ترین حیوانات دورگه

یک zebroid (با نام های دیگر zedonk، zorse، zebrule و قاطر گورخر) نتیجه جفت گیری بین گورخر نر و حیوان ماده از خانواده equidae (نوعی اسب) است.

نکات خیلی جالب برای دوستداران هاسکی

نکات خیلی جالب برای دوستداران هاسکی

هاسکی از نژادهایی با جثه ی متوسط است و جز نژادهای کاری است . در حرکاتش , سریع و چابک هست . بدنی چابک , پر مو , گوشهایی ایستاده و دم قلمو شکل خود را میراثی است که از سیبری و شمال به یادگار برده است . یکی از خصوصیات ظاهری آنها , راه رفتن محکم و در ظاهر راحت و روان آنهاست . یکی از مهارت های اصلی آنها , کشیدن سورتمه و حمل بار با سرعت متوسط اما در مسافت های طولانی است . فرم , شکل و ابعاد بدن هاسکی , منعکس کننده ی تعادلی بین قدرت , سرعت و استقامت آنست .